Клен пальмолистий Шишигашира (Acer palmatum Shishigashira)

Acer palmatum Shishigashira
(Знайдено: 0 товарів)
 • Сортування:

Чудова окраса для будь-якої ділянки – клен пальмолистий Шишигашира. Для цього сорту характерне надзвичайно привабливе забарвлення листя як влітку, так і восени, а також густа, красива форма крони. Придбати саджанці цієї декоративної культури Ви можете в інтернет-магазині Клубу Рослин plants-club.ua. Ваші замовлення будуть оперативно доставлені у будь-який куточок України.

Основні характеристики

 • латинська назва - Acer palmatum Shishigashira;
 • габітус – дерево;
 • висота дорослих рослин – 3,5-4,5 м;
 • ширина крони дорослих рослин – 2,5-3 м;
 • форма крони – округла;
 • квіти – дрібні, зібрані в китиці;
 • листя – 5-9 лопатеве, глибоко розділене, ажурне;
 • забарвлення листя – зелене, восени набуває жовтих, помаранчевих, малинових відтінків;
 • плоди – голі крилатки з насінням;
 • час цвітіння – квітень-травень;
 • час плодоношення – жовтень-листопад;
 • зона морозостійкості – 6;        
 • річний приріст – до 10 см;
 • призначення – індивідуальні / групові посадки.

Опис культури

Клен пальмолистий Шишигашира – надзвичайно декоративне листопадне дерево із компактною формою крони та повільним ростом. У Японії цей клен культивувався в декоративних садах з давніх часів. «Шишигашира» у перекладі означає «голова лева». І справді, пишна, округла крона разом із широко-колоноподібним габітусом дерева надають схожості із розкішною гривою лева, особливо восени.

Для культури характерний дуже компактний габітус, з численними висхідними гілками. Це створює щільний, наповнений вигляд дерева.

Темно-зелені листки на коротких черешках – довжиною 3-5 см, 5- або 7-лопатеві (деколи 9-лопатеві). Краї листа – зазубрені, підняті відносно центральної жилки. Ці особливості надають листкам оригінального, гофрованого вигляду.

Надзвичайно декоративно виглядає листя цього клена восени. Залежно від особливостей рослини, умов вирощування та освітленості листки можуть набувати золотих, червоних, помаранчевих та навіть фіолетових відтінків.

Та й взимку численні висхідні, розгалужені вузлуваті пагони клена виглядають дуже декоративно.  

Маленькі червонувато-фіолетові квітки зацвітають в середині весни. Вони виглядають досить привабливо, але все ж головна окраса сорту - його листя. А у вересні-жовтні на дереві достигають голі крилатки з насінням (їхня довжина – 2 см). Культура росте повільно: за належного догляду та підживлень кожного року може додавати до 10 см.

Особливості вирощування

Ділянка для вирощування має бути захищеною від холодних вітрів, а також від спекотного літнього сонця. У північніших регіонах клен може вирощуватись на повному сонці, а у більш південних потребує напівтіні. Найкраще росте на вологих, багатих на органіку, слабокислих, добре дренованих ґрунтах.

Потреба в поливах – середня. Поверхню ґрунту під рослинами варто замульчувати. Це допоможе зберегти в землі більше вологи, вбереже її від перегрівання під сонячним промінням.

Підживлення проводять навесні ще до появи листя. Обрізку краще звести до мінімуму, але при необхідності слід це робити з кінця осені й до середини зими. 

Використання сорту

Ця культура чудово підходить як для індивідуальних посадок, так і для застосування в групах. Висаджують на галявинах, біля огорож, у захищених місцях біля стін будівель, на газоні.

Через те, що клен росте повільно, він чудово підходить для контейнерного вирощування. Контейнери з деревцятами розташовують для прикрашення зони патіо. Клен пальмолистий Шишигашира неповторно виглядає у формі бонсай.

Є незамінним елементом японського саду. Його партнерами у декоративних композиціях можуть виступати азалії, хости, рододендрони, астильби.

Переваги культури

 • Красиве листя і форма крони;
 • Невибагливість і простота догляду;
 • Добре підходить для вирощування в контейнерах;
 • Морозостійка (витримує зниження температури до -29°C);
 • Повільний ріст і компактність роблять можливим вирощування у невеликих садах.

Окрім саджанців декоративних і плодових культур, Ви можете придбати в інтернет-магазині Клубу Рослин будь-які товари для догляду за садом. Звертайтесь!

Найпопулярніші
Новини, Статті, Огляди, Поради Показати всі новини, статті, огляди, поради
Які рослини можна вирощувати в контейнері? Переваги такого способу культивації

Читайте статтю про рослини, які можна вирощувати в контейнері ➜➜ Дізнайтесь більше про переваги такого способу культивації ➤➤➤ Читайте корисну статтю на сайті ...

Обрізка плодових дерев навесні: необхідна процедура для здоров’я рослин, ефектного вигляду та гарного врожаю

Читайте статтю обрізку плодових дерев навесні: необхідна процедура для здоров’я рослин, ефектного вигляду та гарного врожаю ➜➜ Дізнайтесь більше про те, як правильно обрізати дерева навесні ➤➤➤ Читайте корисну статтю на сайті . ...

Пили ARS: різноманіття моделей

Читайте статтю про компанію ARS ➜➜ Дізнайтесь більше про одного з найкращих виробників садового інструменту ➤➤➤ Читайте корисну статтю на сайті ...

Фітофтороз: як боротися з головним ворогом рослин родини пасльонових?

Читайте статтю про фітофтороз ➜➜ Дізнайтеся більше про хвороби і про боротьбу з фітофторозом ➤➤➤ Читайте корисну статтю на сайті ...