Клен пальмолистий Шишигашира (Acer palmatum Shishigashira)

Acer palmatum Shishigashira
(Знайдено: 0 товарів)
 • Сортування:

Чудова окраса для будь-якої ділянки – клен пальмолистий Шишигашира. Для цього сорту характерне надзвичайно привабливе забарвлення листя як влітку, так і восени, а також густа, красива форма крони. Придбати саджанці цієї декоративної культури Ви можете в інтернет-магазині Клубу Рослин plants-club.ua. Ваші замовлення будуть оперативно доставлені у будь-який куточок України.

Основні характеристики

 • латинська назва - Acer palmatum Shishigashira;
 • габітус – дерево;
 • висота дорослих рослин – 3,5-4,5 м;
 • ширина крони дорослих рослин – 2,5-3 м;
 • форма крони – округла;
 • квіти – дрібні, зібрані в китиці;
 • листя – 5-9 лопатеве, глибоко розділене, ажурне;
 • забарвлення листя – зелене, восени набуває жовтих, помаранчевих, малинових відтінків;
 • плоди – голі крилатки з насінням;
 • час цвітіння – квітень-травень;
 • час плодоношення – жовтень-листопад;
 • зона морозостійкості – 6;        
 • річний приріст – до 10 см;
 • призначення – індивідуальні / групові посадки.

Опис культури

Клен пальмолистий Шишигашира – надзвичайно декоративне листопадне дерево із компактною формою крони та повільним ростом. У Японії цей клен культивувався в декоративних садах з давніх часів. «Шишигашира» у перекладі означає «голова лева». І справді, пишна, округла крона разом із широко-колоноподібним габітусом дерева надають схожості із розкішною гривою лева, особливо восени.

Для культури характерний дуже компактний габітус, з численними висхідними гілками. Це створює щільний, наповнений вигляд дерева.

Темно-зелені листки на коротких черешках – довжиною 3-5 см, 5- або 7-лопатеві (деколи 9-лопатеві). Краї листа – зазубрені, підняті відносно центральної жилки. Ці особливості надають листкам оригінального, гофрованого вигляду.

Надзвичайно декоративно виглядає листя цього клена восени. Залежно від особливостей рослини, умов вирощування та освітленості листки можуть набувати золотих, червоних, помаранчевих та навіть фіолетових відтінків.

Та й взимку численні висхідні, розгалужені вузлуваті пагони клена виглядають дуже декоративно.  

Маленькі червонувато-фіолетові квітки зацвітають в середині весни. Вони виглядають досить привабливо, але все ж головна окраса сорту - його листя. А у вересні-жовтні на дереві достигають голі крилатки з насінням (їхня довжина – 2 см). Культура росте повільно: за належного догляду та підживлень кожного року може додавати до 10 см.

Особливості вирощування

Ділянка для вирощування має бути захищеною від холодних вітрів, а також від спекотного літнього сонця. У північніших регіонах клен може вирощуватись на повному сонці, а у більш південних потребує напівтіні. Найкраще росте на вологих, багатих на органіку, слабокислих, добре дренованих ґрунтах.

Потреба в поливах – середня. Поверхню ґрунту під рослинами варто замульчувати. Це допоможе зберегти в землі більше вологи, вбереже її від перегрівання під сонячним промінням.

Підживлення проводять навесні ще до появи листя. Обрізку краще звести до мінімуму, але при необхідності слід це робити з кінця осені й до середини зими. 

Використання сорту

Ця культура чудово підходить як для індивідуальних посадок, так і для застосування в групах. Висаджують на галявинах, біля огорож, у захищених місцях біля стін будівель, на газоні.

Через те, що клен росте повільно, він чудово підходить для контейнерного вирощування. Контейнери з деревцятами розташовують для прикрашення зони патіо. Клен пальмолистий Шишигашира неповторно виглядає у формі бонсай.

Є незамінним елементом японського саду. Його партнерами у декоративних композиціях можуть виступати азалії, хости, рододендрони, астильби.

Переваги культури

 • Красиве листя і форма крони;
 • Невибагливість і простота догляду;
 • Добре підходить для вирощування в контейнерах;
 • Морозостійка (витримує зниження температури до -29°C);
 • Повільний ріст і компактність роблять можливим вирощування у невеликих садах.

Окрім саджанців декоративних і плодових культур, Ви можете придбати в інтернет-магазині Клубу Рослин будь-які товари для догляду за садом. Звертайтесь!

Найпопулярніші
Новини, Статті, Огляди, Поради Показати всі новини, статті, огляди, поради
Прищепний секатор Artitec 3T: ідеально дзеркальний зріз і щеплення брунькою

Огляд італійського секатора для щеплення рослин Artitec 3T. Головні переваги професійного інструменту для садівників. Фото та відео з експертною оцінкою ...

Секатори Fiskars: переваги та недоліки

Читайте детальну інформацію про секатори Фіскарс ✂ Який інструмент вибрати? ⚖ Реальні тести і відгуки про Fiskars. Плюси і мінуси. Фото ...

Складна садова пила Stocker 1419 (Zyklon 180): комфорт, який завжди з тобою

Складна садова пила Zyklon 180 (модель Stocker 1419) гармонійно поєднує у собі надійність професійного інструменту та доступну ціну. Пропонуємо детальний огляд цього чудового інструменту ...

Секатори Stocker типу «рублячі ножиці»: чудова четвірка італійських професіоналів

Особливістю садових інструментів італійської компанії Stocker є висока різальна здатність і яскравий дизайн. Пропонуємо огляд секаторів типу «рублячі ножиці» ...