Acorus - Аір

Acorus
(Знайдено: 0 товарів)
  • Сортування:

Аір є багаторічною вічнозеленою травою, що представляє сімейство Аірних. Найбільшого поширення набув аір звичайний. Але в культурі також вирощують аір болотний та аір злаковий. Ареалом природного росту таких рослин є місця з підвищеною вологістю. Це може бути болотиста місцевість, мілководдя або прибережні зони водойм. Батьківщиною рослини вважають Індію та Китай.

Рослина характеризується яскравим зеленим стеблом, що має висоту до 1 метра. Стебло прямостояче, має серединний жолобок та завершується квітоносом. За ботанічними характеристиками аір дуже схожий з очеретом. Він не має розгалудження гілок, але характеризується гарно розвиненим кореневищем. Коренева система має сплюснуту циліндричну форму. Корені рослини залягають у верхніх шарах ґрунту. Корені рослини гірко-гострі на смак та мають стійкий пряний аромат.

Листя аіра представлене в вузькій лінійній мечовидній формі. Забарвлення листків – смарагдове. Листочки розташовуються сформованими пучками.

Цвіте рослина суцвіттями з дрібними жовтими квіточками. Приквітник має 6 листків. Квіти збираються в кисті, що мають циліндричну форму. Довжина суцвіть – до 10 сантиметрів. Квіти щільно сидять в суцвіттях. Період цвітіння аіра – середина літа. Культура зазвичай цвіте впродовж тижня.

Плодоносить рослина сухуватими плодами, що характеризуються товстою шкірочкою. Забарвлення плодів – темно-червоне. Ягоди аіра нагадують плоди фізаліса.

Розмноження рослини відбувається вегетативно. В умовах дикої природи культура розмножується за допомогою ділення куща.

Види аіра

  1. Аір звичайний – рослина, схожа з болотним аіром. Висота дорослої рослини – близько 1,5 метра. Росте на болотистій місцевості або на берегах водойм. За ботанічними якостями рослина має схожість з осокою та очеретом. Цвіте рослина суцвіттями, що характеризуються молочним або жовто-зеленим кольором. Суцвіття представлені у вигляді початків. Окрім дикого аіра болотного, науковці виділяють і садові сорти. Вони мають примітне забарвлення листя, що здатне міняти відтінки з рожевуватого до бежевого.
  2. Злаковий аір – дуже мініатюрна рослина. Висота дорослого куща – близько 0,5 метра. Вид є дуже стійким до перепадів температур. Не переносить посух. Цвіте культура крупними поодинокими квітоносами. В культурі такий аір вирощується в якості декоративної культури і є популярним в колах дизайнерів ландшафтів.
  3. Декоративний або садовий аір – рослина з середніми розмірами. На листі присутнє обрамлення або жовтувата кайма. Такий аір широко застосовують для декору водойм. Також можливе застосування в якості акваріумної зелені. Рослина вимагає достатньо світла та вологи. В умовах дикої природи такий аір не зустрічається.

Використання аіра в дизайні ландшафтів

Аір – ідеальна рослина для декору прибережних зон різних типів водоймищ. Гарно поєднується зі злаковими або квітучими культурами, що можуть рости за умови підвищеної вологості. Рослину розташовують як групами, так і поодиноко.

Правила вирощування аіра

Аір – рослина, невибаглива в процесі вирощування. Але все ж основні принципи догляду за культурою потрібно знати.

Для аіра краще обрати вологий торф’яний ґрунт, заболочену місцевість. Рослина відмінно росте на збагачених гумусом ґрунтах.

Для посадки рослини потрібно обрати місце поблизу водойми. Також можлива висадка на ділянках з близьким заляганням ґрунтових вод.

Якщо ви бажаєте висадити рослину для декору штучної водойми, то спочатку потрібно посадити аір, а вже потім затопити рослину водою.

Болотний аір заглиблюють у воду на глибину не меншу 25 сантиметрів. Злаковий аір заглиблюють на глибину 15 сантиметрів.

Оптимальний час для висадки рослини – весна, коли повітря прогріється до температури + 15 градусів.

При посадці рослини в ґрунт додають торф та річкову глину. Таким чином, створюються максимально наближені до природних умови.

Для успішного вирощування аіра краще організувати крапельний полив – рослина дуже вимоглива до вологості ґрунту та повітря.

Як купити аір

Купити за доступну ціну аір (Acorus) ви можете в нашому інтернет-магазині «Клуб Рослин». Ми пропонуємо клієнтам виключно здорові та життєздатні саджанці, що продаються в спеціальних пластикових контейнерах для коренів. Таким чином, рослина швидко приживається після посадки. Висаджувати контейнерні культури можна в будь-який час теплої пори року. Доставку посадкового матеріалу гарантуємо в усі без виключення міста України.

Найпопулярніші
Новини, Статті, Огляди, Поради Показати всі новини, статті, огляди, поради
Сучкорізи серії Felco 200: універсальна модель з довгими ручками

Сучкорізи серії Felco 200 – це кілька моделей зі схожими характеристиками та деталями, які розрізняються. Пропонуємо огляд моделей Фелко серії С-60 та А-60. ...

Секатор-ножиці Felco 310: збір врожаю однією правою

Легкий і потужний інструмент, що підходить для різних завдань – мрія кожного садівника. Найчастіше секатор-ножиці Felco 310 використовується для збору врожаю і зрізання квітів, але він також підходить для багатьох інших завдань. ...

Складна пила Felco 600: надійний помічник у кармані

Складна пила Фелко 600 від відомого швейцарського виробника – простий за конструкцією та зручний у використанні прилад для садівників-любителів та професіоналів. Читайте огляд інструменту марки Felco 600. ...

Сучкорізи Felco 211: обрізка гілок зі швейцарським комфортом

Швейцарський виробник садового інструменту, легко пізнаваний завдяки фірмовому червоному кольору руків’я інструментів, випустив відразу три моделі сучкоріза серії Felco 211 – 40, 50 і 60 см. Читайте наш черговий огляд. ...