Acorus - Аір

Acorus
(Знайдено: 0 товарів)
  • Сортування:

Аір є багаторічною вічнозеленою травою, що представляє сімейство Аірних. Найбільшого поширення набув аір звичайний. Але в культурі також вирощують аір болотний та аір злаковий. Ареалом природного росту таких рослин є місця з підвищеною вологістю. Це може бути болотиста місцевість, мілководдя або прибережні зони водойм. Батьківщиною рослини вважають Індію та Китай.

Рослина характеризується яскравим зеленим стеблом, що має висоту до 1 метра. Стебло прямостояче, має серединний жолобок та завершується квітоносом. За ботанічними характеристиками аір дуже схожий з очеретом. Він не має розгалудження гілок, але характеризується гарно розвиненим кореневищем. Коренева система має сплюснуту циліндричну форму. Корені рослини залягають у верхніх шарах ґрунту. Корені рослини гірко-гострі на смак та мають стійкий пряний аромат.

Листя аіра представлене в вузькій лінійній мечовидній формі. Забарвлення листків – смарагдове. Листочки розташовуються сформованими пучками.

Цвіте рослина суцвіттями з дрібними жовтими квіточками. Приквітник має 6 листків. Квіти збираються в кисті, що мають циліндричну форму. Довжина суцвіть – до 10 сантиметрів. Квіти щільно сидять в суцвіттях. Період цвітіння аіра – середина літа. Культура зазвичай цвіте впродовж тижня.

Плодоносить рослина сухуватими плодами, що характеризуються товстою шкірочкою. Забарвлення плодів – темно-червоне. Ягоди аіра нагадують плоди фізаліса.

Розмноження рослини відбувається вегетативно. В умовах дикої природи культура розмножується за допомогою ділення куща.

Види аіра

  1. Аір звичайний – рослина, схожа з болотним аіром. Висота дорослої рослини – близько 1,5 метра. Росте на болотистій місцевості або на берегах водойм. За ботанічними якостями рослина має схожість з осокою та очеретом. Цвіте рослина суцвіттями, що характеризуються молочним або жовто-зеленим кольором. Суцвіття представлені у вигляді початків. Окрім дикого аіра болотного, науковці виділяють і садові сорти. Вони мають примітне забарвлення листя, що здатне міняти відтінки з рожевуватого до бежевого.
  2. Злаковий аір – дуже мініатюрна рослина. Висота дорослого куща – близько 0,5 метра. Вид є дуже стійким до перепадів температур. Не переносить посух. Цвіте культура крупними поодинокими квітоносами. В культурі такий аір вирощується в якості декоративної культури і є популярним в колах дизайнерів ландшафтів.
  3. Декоративний або садовий аір – рослина з середніми розмірами. На листі присутнє обрамлення або жовтувата кайма. Такий аір широко застосовують для декору водойм. Також можливе застосування в якості акваріумної зелені. Рослина вимагає достатньо світла та вологи. В умовах дикої природи такий аір не зустрічається.

Використання аіра в дизайні ландшафтів

Аір – ідеальна рослина для декору прибережних зон різних типів водоймищ. Гарно поєднується зі злаковими або квітучими культурами, що можуть рости за умови підвищеної вологості. Рослину розташовують як групами, так і поодиноко.

Правила вирощування аіра

Аір – рослина, невибаглива в процесі вирощування. Але все ж основні принципи догляду за культурою потрібно знати.

Для аіра краще обрати вологий торф’яний ґрунт, заболочену місцевість. Рослина відмінно росте на збагачених гумусом ґрунтах.

Для посадки рослини потрібно обрати місце поблизу водойми. Також можлива висадка на ділянках з близьким заляганням ґрунтових вод.

Якщо ви бажаєте висадити рослину для декору штучної водойми, то спочатку потрібно посадити аір, а вже потім затопити рослину водою.

Болотний аір заглиблюють у воду на глибину не меншу 25 сантиметрів. Злаковий аір заглиблюють на глибину 15 сантиметрів.

Оптимальний час для висадки рослини – весна, коли повітря прогріється до температури + 15 градусів.

При посадці рослини в ґрунт додають торф та річкову глину. Таким чином, створюються максимально наближені до природних умови.

Для успішного вирощування аіра краще організувати крапельний полив – рослина дуже вимоглива до вологості ґрунту та повітря.

Як купити аір

Купити за доступну ціну аір (Acorus) ви можете в нашому інтернет-магазині «Клуб Рослин». Ми пропонуємо клієнтам виключно здорові та життєздатні саджанці, що продаються в спеціальних пластикових контейнерах для коренів. Таким чином, рослина швидко приживається після посадки. Висаджувати контейнерні культури можна в будь-який час теплої пори року. Доставку посадкового матеріалу гарантуємо в усі без виключення міста України.

Найпопулярніші
Новини, Статті, Огляди, Поради Показати всі новини, статті, огляди, поради
Кембрик для підв'язування рослин Agrario: швидко, надійно, зручно

Щоб не витрачати багато часу на підв'язування і захистити рослину від пошкоджень, рекомендуємо купити якісний кембрик Agrario для підв'язування рослин від надійного українського виробника ...

Електричні обприскувачі Stocker: більше роботи, менше втоми

Щоб виконувати садову рутину швидко та отримувати задоволення від виконаної роботи, а не біль у м'язах, рекомендуємо купити електричні обприскувачі італійської компанії Stocker ...

Рандеву у Клубі: Літо 2021. Семінар для ландшафтних дизайнерів 20-22 серпня

Клуб Рослин продовжує серію Рандеву та запрошує колег провести три спекотні літні дні в колі друзів та однодумців! Чекаємо на Вас 20-22 серпня ...

Пік цвітіння лаванди на «Казкових Полях» поблизу Львова

Розпочався пік цвітіння лавандового поля на «Казкових Полях». Цей короткий період зазвичай триває два тижні. Зараз масово цвіте лаванда Platinum Nico, а сорт Hidcote Blue вже завершує цвітіння ...