Ароннік

Arum
(Знайдено: 0 товарів)
  • Сортування:

Ароннік є невеликим багаторічником, здатним формувати клубневидне овальне кореневище. Рослина має багаточисельне листя, що характеризується серцевидною формою. На листочках явно проглядаються сітчасті візерунки жилок. Культура має 2 – 3 листки, що є значно вищими від інших. Ці листки формують «стрілки» у вигляді списовидних пластин. Стебло рослини прямостояче, на ньому немає листя. Стебло може бути коротшим за листки, або значно довшим листових пластин. На стеблах розташовуються поодинокі суцвіття. Суцвіття може ховатися в листі, а може вивищуватися над рослиною (це залежить від довжини квітоноса).

Суцвіття аронніка складаються з початку, який вертикально огорнутий пишним покривалом. Покривало поблизу основи загорнуте у вигляді трубки, а згодом розходиться в човноподібній формі. На верхівці покривало загострене. Початок може бути коротшим або довшим за покривало. На початку формуються дві зони квітів: жіноча та чоловіча. Група квітів жіночих має циліндричну форму, а чоловіча зона може бути циліндричною або еліпсоїдною. Суцвіття характеризуються неприємним запахом.

Цвіте рослина в квітні – травні. Після цвітіння квіти разом з листям засихають. В серпні на аронніку дозрівають плоди – помаранчево-червоні ягоди. Важливо знати, що ароннік є отруйною рослиною. Тому потрібно стежити, щоб діти не скуштували яскравих ягід.

Види аронніка

В декоративному садівництві використовують 3 види аронніка. Нижче ми надамо інформацію про кожен з видів.

  1. Ароннік плямистий – рослина, що характеризується листям з плямами. Цвітітння відбувається в травні. Квіти – жовті початки. Восени листя відмирає, на рослині дозрівають яскраво-червоні плоди.
  2. Ароннік крітський – рослина з листям незвичної форми. Листки схожі на стріли. Суцвіття має помаранчевий відтінок. Покривало вкриває суцвіття тільки до середини. Рослина є теплолюбною і потребує укриття на зиму.
  3. Ароннік італійський – культура, що характеризується світло-жовтими квітами, що мають велике покривало (близько 15 сантиметрів). Восени на рослині з’являється красиве листя, що має хвилясті краї та сріблястий малюнок. Вид є теплолюбним, тому потребує укриття на зиму.

Ароннік в дизайні ландшафтів

Рослину широко застосовують для декору альпійських гірок. Ароннік відмінно доповнює тінисті місця. Рослини з червоними ягодами дуже ефектні в поєднанні з каменями. Можна висадити культуру вздовж садових доріжок або на клумбі.

Правила вирощування аронніка

Щоб домогтися тривалого цвітіння та інтенсивного росту, для рослини потрібно правильно обрати місце. Серед ґрунтів для аронніка слід обрати гарно дренований, родючий та водопроникний ґрунт. Висаджувати рослину потрібно тоді, коли сонце достатньо прогріло землю. Оптимальний час для посадки – середина або кінець травня.

Рослини висаджують на глибину до 8 сантиметрів. Якщо поряд ростуть інші рослини, то між ними та аронніком потрібно залишати дистанцію, не меншу 40 сантиметрів.

Рослина гарно росте в тіні – тому її сміливо можна розташовувати під великими листяними деревами.

Підгодовувати спеціальними комплексними добривами рослину потрібно раз на два місяці. Полив повинен бути помірним, оскільки рослина не терпить перезволоження. На зиму культуру потрібно укрити товстим шаром опалого листя.

Ароннік є стійким до хвороб та шкідників. Але в окремих випадках рослина може вражатися шкідливими грибами та інфекціями. На рослині може загнивати кореневище, а на листі з’являються бурі плями. Для лікування рослини потрібно застосовувати будь-які фунгіциди. Для профілактики шкідників (наприклад, кліща та нематод) рослини обробляють інсектицидами.

За умови насичення поливної води хлором, листя рослини жовтіє на кінчиках. Щоб уникнути даної проблеми, ароннік потрібно поливати відстояною водою.

Якщо рослині не вистачає живильних речовин, на ній можуть з’являтися сухі ділянки на листових пластинах. Це означає, що культуру потрібно підгодувати.

Щоб листя аронніка не було ламким, рослину обприскують водою в час, коли зайшло сонце.

Купити недорого ароннік (Arum) ви можете в нашому інтернет-магазині «Клуб Рослин». Ми гарантуємо здорові та життєздатні саджанці в спеціальних пластикових контейнерах для коренів. Доставку рослин здійснюємо в усі без виключення міста України. 

Найпопулярніші
Новини, Статті, Огляди, Поради Показати всі новини, статті, огляди, поради
Професійний секатор з коваделком ARS VA-7Z: витончена ручна гільйотина

Японський секатор ARS VA-7Z – маленький, зручний і ефективний, як гільйотина. І справа не тільки в розмірах, але і у фірмовій легкості управління однією рукою, яку можна оцінити в нашому огляді. ...

Серповидна пила ARS CT-37PRO: найтонша увага до деталей

Японська серповидна пила АРС CT-37PRO – ідеальний інструмент садівника, якому можуть позаздрити навіть хірурги. Зручність цієї пилки в тому, що не потрібно докладати занадто багато зусиль, щоб якісно пиляти. ...

Японські секатори ARS 130DX: зручність, якість, багатофункціональність

Багатофункціональні секатори ARS 130DX виробництва японської компанії ARS створювалися за принципом: максимальна зручність, найвища якість, багатофункціональність. Модель вельми популярна серед квітникарів та садівників. ...

Секатор-ножиці ARS 300L: гарний сад за декілька клацань!

Секатор-ножиці ARS 300L має спектр особливих функцій, які роблять роботу в саду більш комфортною. Таким секатором можна легко здійснювати різноманітну дрібну обрізку - тонкі гілки і стебла, плодоніжки фруктів, бур'ян. Кожна його деталь продумана до дрібниць. ...