Ароннік

Arum
(Знайдено: 1 товарів)
 • Сортування:
Ароннік італійський SS P9
0.00 грн.
0 відгуків
*Ми повідомимо про появу
 • Категорія - Ароннік (Arum)
 • Контейнер - P9
 • Бренд - SS
 • Вид - італійський
 • Вимоги до грунту - поживний
 • Вологолюбність - вологолюбна
 • Габітус - багаторічник
 • Климатична зона - 6
 • Колір квітки - кремовий
 • Колір рослини - варієгатний зелено-білий
 • Листопадність - листопадна
 • Плодова - неплодовий
 • Призначення - берег водойм
 • Рід - Ароннік
 • Форма - розлога

Ароннік є невеликим багаторічником, здатним формувати клубневидне овальне кореневище. Рослина має багаточисельне листя, що характеризується серцевидною формою. На листочках явно проглядаються сітчасті візерунки жилок. Культура має 2 – 3 листки, що є значно вищими від інших. Ці листки формують «стрілки» у вигляді списовидних пластин. Стебло рослини прямостояче, на ньому немає листя. Стебло може бути коротшим за листки, або значно довшим листових пластин. На стеблах розташовуються поодинокі суцвіття. Суцвіття може ховатися в листі, а може вивищуватися над рослиною (це залежить від довжини квітоноса).

Суцвіття аронніка складаються з початку, який вертикально огорнутий пишним покривалом. Покривало поблизу основи загорнуте у вигляді трубки, а згодом розходиться в човноподібній формі. На верхівці покривало загострене. Початок може бути коротшим або довшим за покривало. На початку формуються дві зони квітів: жіноча та чоловіча. Група квітів жіночих має циліндричну форму, а чоловіча зона може бути циліндричною або еліпсоїдною. Суцвіття характеризуються неприємним запахом.

Цвіте рослина в квітні – травні. Після цвітіння квіти разом з листям засихають. В серпні на аронніку дозрівають плоди – помаранчево-червоні ягоди. Важливо знати, що ароннік є отруйною рослиною. Тому потрібно стежити, щоб діти не скуштували яскравих ягід.

Види аронніка

В декоративному садівництві використовують 3 види аронніка. Нижче ми надамо інформацію про кожен з видів.

 1. Ароннік плямистий – рослина, що характеризується листям з плямами. Цвітітння відбувається в травні. Квіти – жовті початки. Восени листя відмирає, на рослині дозрівають яскраво-червоні плоди.
 2. Ароннік крітський – рослина з листям незвичної форми. Листки схожі на стріли. Суцвіття має помаранчевий відтінок. Покривало вкриває суцвіття тільки до середини. Рослина є теплолюбною і потребує укриття на зиму.
 3. Ароннік італійський – культура, що характеризується світло-жовтими квітами, що мають велике покривало (близько 15 сантиметрів). Восени на рослині з’являється красиве листя, що має хвилясті краї та сріблястий малюнок. Вид є теплолюбним, тому потребує укриття на зиму.

Ароннік в дизайні ландшафтів

Рослину широко застосовують для декору альпійських гірок. Ароннік відмінно доповнює тінисті місця. Рослини з червоними ягодами дуже ефектні в поєднанні з каменями. Можна висадити культуру вздовж садових доріжок або на клумбі.

Правила вирощування аронніка

Щоб домогтися тривалого цвітіння та інтенсивного росту, для рослини потрібно правильно обрати місце. Серед ґрунтів для аронніка слід обрати гарно дренований, родючий та водопроникний ґрунт. Висаджувати рослину потрібно тоді, коли сонце достатньо прогріло землю. Оптимальний час для посадки – середина або кінець травня.

Рослини висаджують на глибину до 8 сантиметрів. Якщо поряд ростуть інші рослини, то між ними та аронніком потрібно залишати дистанцію, не меншу 40 сантиметрів.

Рослина гарно росте в тіні – тому її сміливо можна розташовувати під великими листяними деревами.

Підгодовувати спеціальними комплексними добривами рослину потрібно раз на два місяці. Полив повинен бути помірним, оскільки рослина не терпить перезволоження. На зиму культуру потрібно укрити товстим шаром опалого листя.

Ароннік є стійким до хвороб та шкідників. Але в окремих випадках рослина може вражатися шкідливими грибами та інфекціями. На рослині може загнивати кореневище, а на листі з’являються бурі плями. Для лікування рослини потрібно застосовувати будь-які фунгіциди. Для профілактики шкідників (наприклад, кліща та нематод) рослини обробляють інсектицидами.

За умови насичення поливної води хлором, листя рослини жовтіє на кінчиках. Щоб уникнути даної проблеми, ароннік потрібно поливати відстояною водою.

Якщо рослині не вистачає живильних речовин, на ній можуть з’являтися сухі ділянки на листових пластинах. Це означає, що культуру потрібно підгодувати.

Щоб листя аронніка не було ламким, рослину обприскують водою в час, коли зайшло сонце.

Купити недорого ароннік (Arum) ви можете в нашому інтернет-магазині «Клуб Рослин». Ми гарантуємо здорові та життєздатні саджанці в спеціальних пластикових контейнерах для коренів. Доставку рослин здійснюємо в усі без виключення міста України. 

Найпопулярніші
Новини, Статті, Огляди, Поради Показати всі новини, статті, огляди, поради
Секатор Фелко 8 (Felco 8) – інструмент преміум-класу для українських садівників

Читайте статтю про переваги та особливості секатора Felco 8➜➜ Дізнайтеся більше про секатор від виробника ➤➤➤ Читайте корисну статтю на сайті ...

Найважливіше про улюбленицю садівників – вічнозелену тую

Читайте статтю про тую: різноманіття сортів, вирощування та догляд ➜➜ Дізнайтеся більше про посадку, догляд та використання туї ➤➤➤ Читайте корисну статтю на сайті ...

Секатор Felco 6 - вдалий вибір для новачків та професіоналів

Читайте статтю про переваги та особливості секатора Felco 6➜➜ Дізнайтеся більше про секатор від виробника ➤➤➤ Читайте корисну статтю на сайті ...

Багаторічні декоративні трави: використання в озелененні, цікаві сорти, їх короткі характеристики і достоїнства

Читайте статтю про багаторічні декоративні трави ➜➜ Дізнайтеся більше використання в озелененні, цікаві сорти, їх короткі характеристики і достоїнства ➤➤➤ Читайте корисну статтю на сайт ...