Дерен (кизил) білий Кесселрінгіі (Cornus alba Kesselringii )

Cornus alba Kesselringii
(Знайдено: 0 товарів)
  • Сортування:

Дерен — культура родини кизилових, яка є винятково декоративною і не використовується як сільськогосподарська на відміну від власне кизилу, з якого збирають їстівні ягоди.

Дерен — це швидкоростучий агресивний чагарник, обмежувати ріст якого можна прищепленням на штамб. У такому випадку росте не чагарник, а деревце. Рослина розповсюджена у різних кліматичних зонах, росте у Північній Америці, деяких регіонах Африки, Японії.

Чагарник у залежності від сорту досягає 2-3 метрів у висоту, а головне — є окрасою ділянки круглий рік.

Причини популярності дерну:

  • Яскраві пагони виглядають красиво навіть взимку — у комбінації зі снігом чи інеєм;
  • Простота культивації — чагарники дерну швидко ростуть, здатні протистояти захворюванням та враженню більшістю шкідників, а також мають високу морозостійкість та посухостійкість;
  • Дерен використовують для озеленення мегаполісів та інших екологічного неблагополучних територій;
  • Універсальність застосування, зокрема можливість створення оригінальних топіаріїв.

Розмножується дерен двома способами:

  • Насінням;
  • Вегетативно.

Другий спосіб більш популярний, адже дозволяє отримати посадковий матеріал значно швидше, а також дає гарантії, що розсада успадкує всі якості материнського куща.

Дерену існує в кількох варіантах — білий, канадський, японський. Для кліматичних умов України оптимальним вважається білий дерен. Саме його селекціонери активно видозмінюють, щоб отримати нові сорти цієї декоративної культури.

Дерен (кизил) білий Кесселрінгіі (Cornus alba Kesselringii): ознаки сорту

Активний у процесі розростання чагарник, який досягає у висоту 2-2,5 метра. Діаметр крони становить 4-5 метрів. 

Пагони мають насичене червоно-фіолетове забарвлення.

Листя навесні має бронзовий відтінок, влітку — зелене, а восени набуває оригінального фіолетового відтінку. Якщо чагарник росте на сонячній ділянці, на листі може зʼявитися коричнема смужка. Розмір листя — 4-8 см.

Дерен Кесселрігіі квітне восени, квіти біло-рожеві, зібрані в суцвіття діаметром 3-5 см.

Незабаром після цвітіння на гілках зʼявляються біло-рожеві чи біло-блакитні ягоди.

Рослина тіневитривала, проте листя буде красивіше виглядати, якщо посадити чагарник на сонячній ділянці. Дерен здатен витримувати перезволоження грунту. Може рости на нейтральних та кислих грунтах.

Сорт стійкий як до посухи, так і до надмірного зволоження.

Прекрасно витримує обрізку і навіть потребує її для правильного формування крони.

Може вражатися попелицями.

Посадка та догляд

Дерен Кессолрігіі невибагливий до умов вирощування, проте потрібно забезпечити достатньо сонячного світла та поживних речовин у ґрунті. Тому у посадкову яму обов’язково слід додати компост чи перегній.

Саджати цей чагарник можна як навесні, так і восени, проте треба, щоб дерен мав достатньо часу, аби вкоренитися до зими.

Протягом першого року вирощування варто поливати дерен. 

Обов’язковою є щорічна обрізка. Періодично (раз на 2-3 роки) дерен треба обрізати на висоту 20 сантиметрів від землі з метою омолодження.

У випадку, коли на чагарник обсідають попелиці, рослину можна обробити інсектицидами або просто змити шкідників струменем води з милом.

Подбайте про те, щоб дерен не розростався на незапланованих територіях, адже ця культура є неабияким агресором.

Використання у ландшафтному дизайні

Цей чагарник часто використовують для озеленення міських територій та присадибних ділянок, вони актуальні для створення затишку на території закладів охорони здоров’я та освіти, адже ці рослини можуть обходитися без обробки інсектицидами.

Дерен ефектно виглядає в якості солітерної посадки на газоні. З нього можна створювати прості топіарні форми.

Рослина використовується для створення живої огорожі.

Ефектно виглядає в комбінації з іншими сортами білого дерну, які мають жовті чи помаранчеві пагони. Для контрасті поруч з дерном можна висаджувати й кизил.

Переваги придбання посадкового матеріалу у Клубі Рослин

Інтернет-магазин "Клуб рослин" пропонує посадковий матеріал дерну різних сортів у контейнерах, що дозволяють без пошкоджень кореневої системи.

Доставка поштовими службами купленого посадкового матеріалу по всій території України.

Розумна вартість за розсаду високої якості.

Найпопулярніші
Новини, Статті, Огляди, Поради Показати всі новини, статті, огляди, поради
Секатор-ножиці Felco 310: збір врожаю однією правою

Легкий і потужний інструмент, що підходить для різних завдань – мрія кожного садівника. Найчастіше секатор-ножиці Felco 310 використовується для збору врожаю і зрізання квітів, але він також підходить для багатьох інших завдань. ...

Складна пила Felco 600: надійний помічник у кармані

Складна пила Фелко 600 від відомого швейцарського виробника – простий за конструкцією та зручний у використанні прилад для садівників-любителів та професіоналів. Читайте огляд інструменту марки Felco 600. ...

Сучкорізи Felco 211: обрізка гілок зі швейцарським комфортом

Швейцарський виробник садового інструменту, легко пізнаваний завдяки фірмовому червоному кольору руків’я інструментів, випустив відразу три моделі сучкоріза серії Felco 211 – 40, 50 і 60 см. Читайте наш черговий огляд. ...

Секатор FELCO 4C&H – краса і швейцарська якість за доступною ціною

Секатор Фелко 4C&H – незамінний інструмент в роботі квітникаря, ландшафтного дизайнера, флориста. Читайте статтю про переваги та особливості секатора Felco 4C&H. ...