Кизильник укорінливий Айхгольц (Cotoneaster radicans Eichholz )

Cotoneaster radicans Eichholz
(Знайдено: 0 товарів)
 • Сортування:

Кизильник – рослина, що може на одному місці рости близько 50 років. Культура являє собою чагарник або невелике дерево. Серед кизильників можна зустріти як листопадні види, так і вічнозелені. Чагарники мають мініатюрне листя, представлене в яйцевидній формі. Листові пластини цільні, характеризуються темно-зеленим кольором. Але є сорти, що мають білий малюнок на листі. Восени листя забарвлюється у різні відтінки червоного. Листочки на рослинах розташовані почергово. Цвіте рослина суцвіттями у вигляді кисті або щитка. Квіточки маленькі, білі або рожеві. Плодоносить рослина плодами-яблучками, представленими в зеленому кольорі. В період дозрівання плоди, залежно від сорту, набувають чорного, червоного, помаранчевого або цегляно-рудого кольору. Всередині плодів розміщуються від 2 до 5 кісточок. Коренева система кизильника є дуже потужною, залягає близько до поверхні землі. Рослина здатна укріплювати схили. По формі кущі можуть бути прямостоячими або сланкими. Крім того, можна зустріти невеликі деревця, висота яких від 8 до 10 метрів. 

Особливості кизильника укорінливого Айхгольц

 • Росте у формі вічнозеленого сланкого низького чагарника;
 • Пагони сланкі, повзучі, легко вкорінюються;
 • Рослина декоративна в будь-яку пору року;
 • Сорт створює щільний та однорідний килим;
 • Кизильник Айхгольц гарно піддається стрижці;
 • Темп росту швидкий, за рік збільшується у висоту на 25 – 35 сантиметрів;
 • Доросла рослина має діаметр крони близько 1 метра;
 • Цвіте рослина квітами поодинокого типу;
 • Квіти мають біле забарвлення;
 • Період цвітіння – з травня по червень;
 • Плодоносить яскраво-червоними, дуже декоративними плодами;
 • Період дозрівання плодів – вересень;
 • Дрібні листочки мають темно-зелене забарвлення, блискучі;
 • Восени листочки забарвлюються в помаранчевий, а згодом – в багряний колір;
 • Вимоги до освітлення: рослина сонцелюбна, але може переносити невелике затінення;
 • Вимоги до ґрунту: сорт невибагливий, може рости на будь-яких ґрунтах;
 • Морозостійкість: гарно переносить морози українських зим, в безсніжні зими потребує укриття.

Використання кизильника Айхгольц в дизайні ландшафтів

Рослину часто використовують, як солітер, прикрашаючи нею газони. Сорт також неперевершений в невисоких геометричних композиціях. З кизильника виходять бездоганні лабіринти, шпалери, топіари та бонсай. Багато дизайнерів ландшафтів прикрашають рослиною японські та китайські сади. Культура ідеальна для створення живих бордюрів. Сорт можна висадити на альпійській гірці, схилі, в рокарії та саду каменів. Рослина однаково вигідно виглядає і в поодинокій, і в груповій посадці. Її в окремих випадках застосовують для вертикального декорування підпірних стін. 

Як посадити кизильник укорінливий

Оптимальний час для посадки кизильника – весна. Потрібно обрати період, коли земля відтала, але бруньки рослин ще не розпустилися. Можливо також висаджувати кизильник восени – для цього ідеальний час між масовим листопадом та першими заморозками. 

Рослина є тіневитривалою, тому її можна вирощувати навіть в тіні без втрати декоративних якостей. Але найкрасивішим кизильник буде на сонці – в такому випадку його форма буде ідеальною. 

Особливих умов до якості ґрунту кизильник не висуває, але при посадці можна внести оптимальну суміш безпосередньо в посадкову яму. 

Для посадки підготуйте яму з розмірами 50*50*50 сантиметрів. Обов’язковим є двадцяти сантиметровий дренажний шар. В якості дренажу можна використовувати биту цеглу або гравій. 

Землесуміш для кизильника готують з торфу (одна частина), піску та перегною (по одній частині) і дернової землі (дві частини). Досвідчені садівники радять додавати в грунтосуміш від 200 до 300 грамів вапна. 

Якщо кизильник висаджується поряд з іншими рослинами, то між ними потрібно залишити дистанцію від 50 сантиметрів до 2 метрів. 

Кореневу шийку потрібно залишати на рівні землі. 

Після посадки ґрунт потрібно ущільнити, рослину полити. Обов’язково потрібно замульчувати пристовбурне коло. В якості мульчі в даному випадку оптимально використовувати торф. Товщина шару мульчі – не менше 8 сантиметрів.  

Якщо ви хочете створити живу огорожу або бордюр з кизильника, саджанці краще висаджувати в траншею.

Купити за доступну ціну кизильник укорінливий Айхгольц (Cotoneaster radicans Eichholz) можна в нашому інтернет-магазині «Клуб Рослин». Всі наші саджанці відрізняються життєздатністю та здоров’ям. Посадковий матеріал продається в спеціальних пластикових контейнерах для коренів. Доставка рослин можлива в будь-яке місто України. Термін доставки – від 1 до 3 днів. 

Найпопулярніші
Новини, Статті, Огляди, Поради Показати всі новини, статті, огляди, поради
Як прищеплюють виноград за допомогою спеціального воску

Що таке віск для щеплення Quimiwax і яку роль він відіграє у вирощуванні винограду? Читайте про популярні види мікрокристалічного воску, та їх використання на різних етапах процесу щеплення рослин ...

Італійські пили Stocker Maestral – універсальні ножівки для саду та господарства

Пили італійської компанії Stocker під маркою Maestral (моделі 1514 та 1515) – універсальні садові інструменти, які відрізняються високою якістю та помірною ціною. Пропонуємо огляд популярних серед садівників пилок ...

Садовий степлер для підв'язування рослин: максимально просто з тапенерами від MAX

Огляд асортименту садових степлерів для підв’язки рослин від японської компанії MAX. Характеристики різних моделей тапенерів, особливості використання Tapener MAX ...

Прищепний секатор Artitec 3T: ідеально дзеркальний зріз і щеплення брунькою

Огляд італійського секатора для щеплення рослин Artitec 3T. Головні переваги професійного інструменту для садівників. Фото та відео з експертною оцінкою ...