Гуннера

Gunnera
(Знайдено: 0 товарів)
 • Сортування:

Гуннера є кореневищною трав’янистою багаторічною рослиною. Рослина здатна рости навіть на скелястих берегах – її коренева система міцно тримається в кам’янистих грунтах. Культура є вічнозеленою – вона здатна прикрашати ділянку впродовж усього року. Але в Україні рослина скидає листя – при цьому декоративність рослини відмінно відновлюється з настанням теплих днів.

Висота дорослої рослини – від 3 до 4 метрів. Але є види, що мають висоту від 1 до 1,5 метра. У такої гуннери листки мають довжину до 10 сантиметрів. Кореневище рослини є сильно розгалудженим та потужним. Гуннера відмінно закріпляється на берегах водоймищ.

Листові пластини рослини мають округлу форму. Листя кріпиться до рослини за допомогою довгих- черешків. На поверхні черешків спостерігаються невеликі колючки. За формою листки схожі на великі парасольки. Забарвлення листя – яскраво-зелене. В теплих регіонах листки мають колосальні розміри – вони можуть мати діаметр від 1,5 до 2 метрів. Проте, при вирощуванні в помірному кліматі листя рослини є значно меншим.

По ширині рослина може розростатися на 3 – 4 метри. Тому, висаджуючи гуннеру, потрібно одразу відводити їй достатньо місця.

Цвітіння рослини не є декоративним. Цвіте рослина дрібними квіточками, що збираються в колосовидні суцвіття. Забарвлення квітів може бути рожевуватим, червонуватим або зеленим. Період цвітіння культури – травень-червень.

Темп росту гуннери стрімкий. Вона за короткий термін здатна заповнювати простір. Рослина може розростатися до розмірів п’яти квадратних метрів.

Рослина не є морозостійкою – за умови вирощування в Україні культуру потрібно на зиму викопувати.

Гуннера в дизайні ландшафтів

Рослина є ідеальною для декору прибережних зон. Поєднання гуннери з іншими водними культурами є дуже ефектним. Також культуру можна вирощувати в кам’янистих садах. Непогано рослина буде виглядати при посадці на газоні. За допомогою культури часто створюють тіньові композиції. Широке листя гуннери дає відмінний затінок. Можлива висадка вздовж садових доріжок – таким чином рослина буде створювати справжні зелені коридори.

Правила посадки гуннери

 • Рослина потребує достатньо простору;
 • Ділянку для рослини потрібно обирати гарно освітлену або напівзатінену;
 • Найкращим місцем для рослини буде берег водойми;
 • Місце посадки повинне бути захищеним від вітрів та протягів;
 • Оптимальний час для посадки рослини – кінець травня або початок червня;
 • Посадкова яма повинна мати трохи більші розміри, ніж об’єм кореневої системи;
 • Дистанція між рослинами в груповій посадці має складати від 2 до 3 метрів;
 • Серед ґрунтів для рослини потрібно обрати супіщаник;
 • При посадці в ґрунт потрібно додати перегній;
 • Після посадки культуру потрібно гарно полити.

Особливості догляду за гуннерою

Рослина є дуже вологолюбною. Тому головною умовою її успішного вирощування є регулярний полив.

Грунт під рослиною слід постійно розпушувати. Також рекомендуємо мульчування пристовбурного кола – таким чином можна зберегти необхідну рослині вологу. В якості мульчі найкраще використовувати перегній.

За умови родючого ґрунту на ділянці гуннеру потрібно підгодовувати кілька разів за сезон. Для підгодівель краще застосовувати органічні добрива або спеціальні комплексні препарати пролонгованої дії.

Рослина є стійкою до хвороб та шкідників. Але для отримання красивого кущі ми рекомендуємо здійснювати профілактичні обробки спеціальними препаратами.

Гуннера витримує пониження температури до – 15 градусів. За умови суворих зим рослина потребує укриття. На зиму пристовбурне коло кущів мульчують торфом або сухим листям. Також можна викопати кущ та занести його в прохолодне приміщення. Висадити гуннеру у відкритий ґрунт можна буде навесні.

Як купити гуннеру

Інтернет-магазин «Клуб Рослин» пропонує здорові та життєздатні саджанці гуннери  (Gunnera) за доступною ціною. Всі рослини нашого асортименту адаптовані під умови вирощування в Україні. Замовити саджанці можна на сайті магазину, або телефоном. Наші кваліфіковані спеціалісти нададуть вичерпні відповіді на запитання щодо товарів. Доставку рослин здійснюємо в короткі терміни по всій території України.

Найпопулярніші
Новини, Статті, Огляди, Поради Показати всі новини, статті, огляди, поради
Секатори Fiskars: переваги та недоліки

Читайте детальну інформацію про секатори Фіскарс ✂ Який інструмент вибрати? ⚖ Реальні тести і відгуки про Fiskars. Плюси і мінуси. Фото ...

Складна садова пила Stocker 1419 (Zyklon 180): комфорт, який завжди з тобою

Складна садова пила Zyklon 180 (модель Stocker 1419) гармонійно поєднує у собі надійність професійного інструменту та доступну ціну. Пропонуємо детальний огляд цього чудового інструменту ...

Секатори Stocker типу «рублячі ножиці»: чудова четвірка італійських професіоналів

Особливістю садових інструментів італійської компанії Stocker є висока різальна здатність і яскравий дизайн. Пропонуємо огляд секаторів типу «рублячі ножиці» ...

Обвідний сучкоріз Bahco P160-SL-90: професіонал на висоті

Сучкоріз шведського бренду Bahco P160-SL-90 призначений для професійного використання. Пояснюємо, чому легкий і міцний інструмент створений для комфортної роботи ...