Ірга

(Знайдено: 0 товарів)
 • Сортування:

Ірг​а

Ірга славиться своїми високими декоративними якостями. Рослина являє собою кущ, який зовсім недавно почав скоряти світ ландшафтного дизайну. Але навіть за короткий період використання ця рослина набула неабиякої популярності. Сьогодні культура стоїть в ряду поруч з чагарниками високої декоративності.

Але не тільки зовнішня краса ірги приваблює садівників. Рослина щороку дарує смачні вітамінні ягоди, які відрізняються високим показником наявності аскорбінової кислоти. Ягоди мають приємний смак, що робить садову красуню бажаною для кожного садівника.

Опис ​ірги

 • Чагарник відрізняється швидким темпом росту і може виростати до 2,5 метрів висоти;
 • В дикій природі рослину можна спостерігати на теренах Кавказу і Криму;
 • Росте ірга в природних умовах на схилах зі скелями і у місцях, до яких ускладнений доступ;
 • На теренах Європи рослина культивується близько 3,5 століть;
 • Кущ має високу зимостійкість;
 • Рослина не вимагає особливого догляду та дуже стійка у питанні враження шкідниками чи хворобами;
 • Кора забарвлена в сіро-коричневий колір;
 • Квіти – двостатеві, зібрані в елегантні білі кисті;
 • Плоди за сприятливих умов можуть досягати 15 мм в діаметрі;
 • Колір плодів – синьо-чорний;
 • Пік декоративності кущів ірги припадає на квітень-травень – саме в цей період крону вкривають білосніжні квіточки;
 • Цвітіння рослини прекрасно витримує весняні заморозки з пониженням температури до -5 градусів;
 • Ягоди ірги достигають досить рано – вже у травні можна проводити перші етапи збору урожаю;
 • Зазвичай урожай збирають в 3-4 заходи.

Якщо на кущі залишаються незібрані ягоди, вони стають бездоганним декором саду. Привабливий кущ з чорними крапочками вражає своєю стрункою вишуканістю.

Різновиди​ ірги та їх особливості

Є три види ірги, які широко використовуються в дизайні ландшафтів та приватному садівництві. Це – вільхолистна ірга, канадська і криваво-чорна.

Вільхолистна росте у вигляді багатостовбурного чагарника і здатна виростати до 4 метрів у висоту. Листя такої ірги еліптичне, в осінні місяці зафарбовується в соковитий жовтий колір. Цвіт – характерні для даної культури білі квіточки. Ягоди – півтора грамові пурпурові кульки. Діаметр кожної ягідки – близько 15 міліметрів. Урожайність одного куща при правильному догляді – 10 кілограмів плодів.

Канадська ірга має дерев’янисті гілки, які граційно опускаються над поверхнею землі. Дорослий кущ у висоту може сягати близько 5 метрів. Така ірга цікава в період появи листочків – вони народжуються на світ у рожевуватому кольорі, щоб потім стати зеленими і на осінь перетворитися в темно-червоні, або жовтогарячі. Один кущ здатний дати до 6 кілограмів ягід.

Криваво-червона ірга – це стрункий чагарник, який виростає до 3 метрів. Рослина навесні вкривається в яскраво-зелені листки, які восени стають помаранчевими. Цвіте така ірга шикарними крупними квіточками, які мають довгасті пелюстки. Ягоди можуть складати у масі до 0,7 грама. Плоди рослини дуже смачні, один кущ дає урожай близько 5 кілограмів.

Як вирощу​вати іргу в приватному саду?

Рослина гарно переживає посухи та морози завдяки міцній кореневій системі, яка розгалужується під землею приблизно до 2 метрів в глибину. Культура абсолютно невибаглива до грунтів, тому її можна сміливо висаджувати в будь-які садові землі.

Головні принципи догляду за іргою:

 • При висадці рослини в посадкову яму треба додати органічних добрив;
 • Полив після висадки – обов’язковий;
 • Землю під іргою треба замульчувати для збереження вологи;
 • Висаджений саджанець обрізають, залишаючи одну третину пагонів;
 • Найкращий період для висадки – осінь;
 • При регулярному поливі і внесенні добрив рослина буде мати квітучий вигляд до 40 років.

Плодоносити ірга починає у віці 5-7 років. Кущі треба регулярно обрізати – краще це робити навесні. При весняній обрізці видаляють сухі та нездорові гілочки. Правильно доглянута ірга плодоносить щороку без будь-яких перерв на відновлення.

Купити недорого саджанці ірги в пластикових контейнерах для коренів можна в нашому інтернет-магазині «Клуб Рослин». Ми надішлемо здорові рослини в будь-яку точку України. Саджанці, куплені в пластикових контейнерах, можна висаджувати в будь-який час теплої пори року.

Найпопулярніші
Новини, Статті, Огляди, Поради Показати всі новини, статті, огляди, поради
Італійські пили Stocker Maestral – універсальні ножівки для саду та господарства

Пили італійської компанії Stocker під маркою Maestral (моделі 1514 та 1515) – універсальні садові інструменти, які відрізняються високою якістю та помірною ціною. Пропонуємо огляд популярних серед садівників пилок ...

Садовий степлер для підв'язування рослин: максимально просто з тапенерами від MAX

Огляд асортименту садових степлерів для підв’язки рослин від японської компанії MAX. Характеристики різних моделей тапенерів, особливості використання Tapener MAX ...

Прищепний секатор Artitec 3T: ідеально дзеркальний зріз і щеплення брунькою

Огляд італійського секатора для щеплення рослин Artitec 3T. Головні переваги професійного інструменту для садівників. Фото та відео з експертною оцінкою ...

Секатори Fiskars: переваги та недоліки

Читайте детальну інформацію про секатори Фіскарс ✂ Який інструмент вибрати? ⚖ Реальні тести і відгуки про Fiskars. Плюси і мінуси. Фото ...