Ірис

Iris
(Знайдено: 0 товарів)
 • Сортування:

Ірис є багаторічною трав’янистою кореневищною рослиною з мечоподібними листками. Листя рослини пласке і тонке. На листках присутній восковий наліт. Листя найчастіше збирається у віялоподібні пучки. Корені ірису є нитьовидними, вони здатні покращувати структуру ґрунту.

Цвіте рослина поодинокими квітами. Але є види, квіти яких збираються в малоквіткові суцвіття. Квіти мають вишукану форму. Багато ірисів мають характерний приємний аромат. Квіти ірису крупні, вони складаються з шести долей (іноді таких долей 3). Квіти характеризуються внутрішніми та зовнішніми долями – вони різняться як за формою, так і за забарвленням. Період цвітіння ірису – з травня по червень. Тривалість життя кожної квітки – від 1 до 5 днів.

Плодоносить ірис тригранними ребристими коробочками. Всередині коробочок розташоване доволі крупне насіння.

Видове розмаїття ірисів

 1. Ірис бородатий – рослина, що має зовнішні пелюстки зі смужками волосків. Саме ця особливість сприяла назві рослини. Іриси бородаті можуть бути низькорослими (висота до 40 сантиметрів), середньорослими (висота від 41 до 70 сантиметрів) і високорослими (з висотою понад 70 сантиметрів). Забарвлення квітів може бути блакитне або лілове. На квітах присутня кайма.
 2. Ірис російський здатний утворювати низькі та щільні купини. Цвіте некрупними квітами, представленими в блідо-бузковому або фіолетово-бузковому кольорі. Такий ірис можна вирощувати на кам’янистих ділянках.
 3. Ірис сибірський – рослина з висотою до 1 метра. Цвіте фіолетово-синіми квітами. Листя культури вузьколінійне. Забарвлення листя – світло-зелене. Іриси даного виду та їх гібриди поєднують в групу Лімнірис. У даних ірисів немає борідки на площі зовнішніх долей приквітника.
 4. Ірис болотяний – рослина, що може сягати висоти близько 1 метра. Цвіте золотисто-жовтими квіточками, на яких присутні коричневі штрихи. Період цвітіння – травень – червень. Рослина демонструє відмінну морозостійкість. Широко застосовується для прикрашання водойм.
 5. Ірис гладкий росте поблизу водойм. Потребує постійного зволоження.
 6. Ірис германський – культура, що має широке або вузьке листя, яке за формою нагадує мечі. Цвіте крупними квітами. Квітоноси мають довжину від 60 до 90 сантиметрів. Період цвітіння – з травня і до кінця червня. Квіти часто використовують для зрізки.
 7. Ірис карликовий – рослина, батьківщиною якої вважають Південну Європу. Доросла культура має висоту всього 10 сантиметрів. Період цвітіння – травень. Квіти можуть бути представлені в різних забарвленнях, некрупні.
 8. Ірис мечовидний цвіте пізно. Має вузьке листя з довжиною від 30 до 40 сантиметрів. Квітоноси мають довжину від 60 до 70 сантиметрів. Цвіте пласкими квітами, що мають короткі внутрішні та довгі зовнішні пелюстки.
 9. Ірис щетинистий – дуже морозостійка рослина, може вирощуватися в особливо суворих умовах.
 10. Ірис низький – культура з висотою від 15 до 20 сантиметрів. Цвіте жовтими або ліловими квітами. Період цвітіння – травень – червень.
 11. Ірис гостродольний цвіте жовтувато-білими або чорно-коричневими квітами. На квітах присутня коричнева сітка жилок, штрихів та крапочок.
 12. Ірис японський – рослина, що може мати дрібні, середні, крупні або дуже крупні квіти. Квіти можуть бути як простими, так і махровими. Цвіте рослина в різних відтінках пурпурно-фіолетового кольору. Морозостійкість даного виду низька.

Ірис в дизайні ландшафтів

Іриси – ідеальні рослини для декору прибережних зон. Квіти часто вирощують на клумбах, в альпінаріях та рокаріях. Красиво ірис виглядає вздовж садових доріжок або на газоні.

Правила вирощування ірисів

Для посадки ірисів потрібно заздалегідь підготувати ділянку. Для цього землю перекопують на глибину 20 сантиметрів. При підготовці ділянки в ґрунт вносять перегній, калій, фосфор та азот.

Оптимальний час для посадки рослини – кінець серпня – початок вересня.

Догляд за ірисами передбачає розпушування ґрунту, прибирання бур’янів, поливи та підгодівлі.

Ми рекомендуємо періодично пересаджувати рослини. Пересадка насаджень здійснюється раз на 3 – 5 років.

Сорти, що мають незначну морозостійкість, потрібно вкривати на зиму.

Купити недорого ірис ви можете в нашому інтернет-магазині «Клуб Рослин». Ми пропонуємо відмінні екземпляри з яскраво вираженими сортовими ознаками. Посадковий матеріал продається в спеціальних пластикових контейнерах для коренів. Таким чином, ви зможете висадити рослини в будь-який час теплої пори року. Доставку рослин здійснюємо впродовж 1 – 3 днів з моменту замовлення в будь-яке місто України.

 

Найпопулярніші
Новини, Статті, Огляди, Поради Показати всі новини, статті, огляди, поради
Сучкорізи серії Felco 200: універсальна модель з довгими ручками

Сучкорізи серії Felco 200 – це кілька моделей зі схожими характеристиками та деталями, які розрізняються. Пропонуємо огляд моделей Фелко серії С-60 та А-60. ...

Секатор-ножиці Felco 310: збір врожаю однією правою

Легкий і потужний інструмент, що підходить для різних завдань – мрія кожного садівника. Найчастіше секатор-ножиці Felco 310 використовується для збору врожаю і зрізання квітів, але він також підходить для багатьох інших завдань. ...

Складна пила Felco 600: надійний помічник у кармані

Складна пила Фелко 600 від відомого швейцарського виробника – простий за конструкцією та зручний у використанні прилад для садівників-любителів та професіоналів. Читайте огляд інструменту марки Felco 600. ...

Сучкорізи Felco 211: обрізка гілок зі швейцарським комфортом

Швейцарський виробник садового інструменту, легко пізнаваний завдяки фірмовому червоному кольору руків’я інструментів, випустив відразу три моделі сучкоріза серії Felco 211 – 40, 50 і 60 см. Читайте наш черговий огляд. ...