Каштан

(Знайдено: 0 товарів)
Фільтр
Ціна
грн.
 • Сортування:

Каштан, поряд з акацією і липою, - найбільш популярний і улюблений вид листопадних великих дерев в світі, що успішно застосовується для декоративного озеленення заміських садів, міських бульварів, скверів і парків. В Україні (як і в усій Європі) каштан кінський, його різновиди та декоративні сорти по праву вважаються одними з визнаних фаворитів в ландшафтному дизайні. Не зовсім милозвучне ім'я - кінський - красень-каштан отримав за сіру плямочку на зразок кінського копитця на шоколадному глянці плода.

Кінський каштан, що нараховує в своєму «сімействі» близько 25 видів, захопив на планеті великий ареал для проживання: Європу, Азію, Індію, Північну Америку. Введений в культуру в 16 столітті, кінський каштан і безліч його декоративних сортів, отриманих шляхом селекції за 4 століття, сьогодні в вигляді красивих квітучих алей, оригінальних групових композицій, монументальних гаїв і яскравих солітерів прикрашають приміські сади та міські пейзажі України.

Кінський каштан і його декоративні сорти високо цінуються озеленювачами і садівниками за красиву густу крону (у формі конуса, колони, піраміди, кулі або “плакучого” шатра), прикрашену навесні ефектними свічками вертикальних суцвіть білого, рожевого, жовтого або строкатого забарвлення, а восени - оригінальними плодами-горішками. Не менш декоративні листя каштана, що розпускаються навесні з зеленувато-рожевих бруньок: 5-7-ми лопатеві, пофарбовані в світло-зелені, золотисто-жовті, пурпурні тони (в залежності від сорту).

Особливості каштану

 • толерантний до освітлення, але перевагу віддає сонячним і відкритим місцям;
 • добре переносить складні міські умови: пил, дим і загазованість (більш того - очищає повітря від вихлопних газів);
 • практично не сприятливий до шкідників та хвороб;
 • морозостійкий і довговічний;
 • є прекрасним медоносом: каштановий мед високо цінується в Україні.

Потрібно знати, що для гарного росту, розвитку і красивого цвітіння каштану необхідний родючий пухкий ґрунт (суглинки з вапном) і вологий мікроклімат (повітря) в «особистому просторі». Важливо пам'ятати, що каштан не переносить застою води і засоленості ґрунту.

У декоративному садівництві і ландшафтному дизайні міст широко застосовуються такі види каштана кінського:

 1. Каштан кінський звичайний. Найпоширеніший вид каштана з широкою густою округлою кроною (висота і ширина до 25 м і 15 м) оригінальної форми: нижні гілки схиляються вниз, утворюючи біля стовбура невеликі «намети». Молочно-білі з рожевими плямами квітки, зібрані у великі вертикальні суцвіття-пірамідки (до 35 см) надають дереву під час цвітіння неповторний вигляд.
 2. Каштан кінський Павіа. Невелике деревце або кущ (10 - 12 м) з дрібним 5-ти лопатевим листям і чудовими яскраво-червоними квітками, зібраними в волоті суцвіть довжиною до 15 см. Каштан Павіа дуже декоративний: пишний округлий кущ, суцільно вкритий пурпуровими кетягами суцвіть.
 3. Каштан кінський м’ясочервоний. Чудовий гібрид каштана звичайного і каштана Павіа широко поширений в південно-східних регіонах України і в Криму. Дерево 10 - 15 м висоти вирізняється яскравим «сяючим» забарвленням зібраних в пірамідальні китиці (до 20 см) суцвіть: від рожево-червоного до пурпурно-вишневого. Даний вид має декілька прекрасних декоративних сортів, кращим з яких по праву є каштан рожевий карнеа Бріотті (carnea Briotti) - невисоке (10 - 12 м) дерево з цікавою кроною у формі півсфери або широкого конуса до 10 м в діаметрі. «Візитка» Бріотті – дрібні квітки- дзвіночки з бахромою по краях, зібрані у великі пурпурно-рожеві суцвіття-свічки довжиною до 25 см з тривалим терміном цвітіння (3 - 4 тижні). Каштан рожевий Бріотті - ідеальний варіант для створення в саду яскравих акцентних плям в композиціях, а в «сольній ролі» він виглядає приголомшливо на зеленому газоні і в парадних місцях саду.

 

Щоб домогтися високої декоративності і хороших результатів у вирощуванні гібридних (штамбових) сортів каштана кінського, потрібно дотримуватися певних важливих правил догляду:

 • при алейній посадці дотримуватися відстані між рослинами не менше 4 - 5 м;
 • оптимальна суміш для саджанців: дернова земля, компост і пісок в пропорції 2х1х1;
 • в посушливий період необхідний регулярний помірний полив (без застою води!) з обов'язковим неглибоким розпушуванням грунту, видаленням бур'янів і мульчуванням прикореневої зони;
 • обов'язковий вид догляду: санітарна обробка навесні (видалення сухих і пошкоджених гілок) і коригувальна обрізка (від місця штамба) для формування красивої щільної крони;
 • на зиму молодим рослинам потрібен захист: пристовбурні кола укрити горбком торфу, тирси або сухого листя висотою до 20 см.

Інтернет-магазин «Клуб Рослин» пропонує садівникам і ландшафтним дизайнерам здорові саджанці декоративних (штамбових) сортів каштана кінського, повністю адаптованих до клімату України. З характеристиками і фото рослин можна ознайомитися на сайті компанії, проконсультуватися з досвідченими продавцями і оформити замовлення з доставкою по Україні протягом 1 - 2 днів.

Найпопулярніші
Показати всі товари
Новини, Статті, Огляди, Поради Показати всі новини, статті, огляди, поради
Вітання зі Святами від Клубу Рослин

Клуб Рослин щиро вітає зі святами своїх Колег, Однодумців та Клієнтів та бажає у Новому Році тільки найбільш прибуткових проектів та ще більше креативних ідей для створення нових ландшафтних дизайнів. ...

Солодкі знижки в День Святого Миколая

Клуб Рослин дуже дбайливо ставиться до своїх клієнтів. Тому, на Свято Миколая ми даруємо вам цілий день знижок на асортимент магазину! Святкуйте разом із Клубом Рослин та отримуйте свої святкові знижки. ...