Хауттюнія

Houttuynia
(Знайдено: 0 товарів)
 • Сортування:

Хауттюнія серцевидна представляє сімейство Саврурових. Батьківщиною рослини є південно-східна Азія. Цікаво, що мешканці Китаю та В’єтнаму споживають культуру в якості салатної трави, незважаючи на неприємний запах, який виділяється при пошкодженні будь-яких частин рослини. 

Рослина є трав’янистим багаторічником. Коріння хауттюнії тонке, біле, шнуроподібне. Корені розповзаються горизонтально в поверхневому шарі ґрунту. З кореневища виходить велика кількість стебел, що мають довжину до 30 сантиметрів. Стебла червонуваті, несуть багаточисельне листя. Листя за формою та розмірами нагадує листя липи. Основний вид має однотонно зелені листки, для яких характерні темні розводи. Але в сучасних садах застосовують сорти зі строкатим листям. 

Цвіте рослина п’ятипелюстковими квітками. Діаметр квітки – до 30 міліметрів. З вінчика квітки вивищується оригінальне суцвіття, що нагадує кукурудзяний початок. Період цвітіння – друга половина літа.

Найбільш популярним сортом хауттюнії є «Хамелеон». 

Хауттюнія серцевидна Хамелеон: особливості сорту

 • Рослина є непримхливою грунтопокривною культурою;
 • Росте у вологих або сирих ґрунтах;
 • Рослина здатна пригнічувати бур’яни;
 • Розростається така хауттюнія дуже швидко та необмежено;
 • Листя рослини має серцевидну форму;
 • На листі присутні зелені, жовті та червоні нерівні смужки;
 • Культура може рости як на сонці, так і в тіні;
 • Висота дорослої рослини – від 15 до 20 сантиметрів;
 • Період цвітіння – серпень;
 • Цвіте дрібними білими квітами;
 • Морозостійкість – до – 18 градусів.

Використання хауттюнії в дизайні ландшафтів

Рослину часто висаджують в кам’янистих гірках, рокаріях, квітниках та клумбах. Культура гарно поєднується з багатьма іншими рослинами. Можливе формування з хауттюнії живого бордюра. 

Правила вирощування хауттюнії

Рослина воліє рости на тінистих місцях за умови підвищеної вологості. Сорти зі строкатим листям краще висаджувати на гарно освітлених ділянках, оскільки в тіні вони не демонструють високої декоративності. 

Рослина любить вологу землю. До складу ґрунтів рослина невибаглива – може рости навіть на кам’янистій землі. Але ми радимо при посадці готувати субстрат, збагачуючи його гумусом. Земля повинна бути легкою та пухкою. 

В умовах помірного клімату рослина відмінно зимує. Але в північних областях рослину потрібно викопувати в листопаді та пересаджувати в контейнери, щоб потім занести в оранжерею чи зимовий сад.

При вирощуванні хауттюнії потрібно потурбуватися про обмежувачі для коренів. Якщо рослину не обмежувати, вона може заповнити собою всю дачну ділянку. В якості обмежувачів рекомендуємо вкопувати в ґрунт листи заліза або пластику.

Морозостійкість хауттюнії – до – 18 градусів. Але такий температурний режим – для регіонів, де випадає мало снігу. В сніжні зими рослина здатна переносити і більші морози. Ми рекомендуємо укривати рослину на зиму компостом, дубовою корою, хвоєю, лапником або дерев’яною стружкою. Завважимо, що після зимівлі рослина прокидається пізно – перші ростки можуть з’явитися навіть у червні. Тому не поспішайте перекопувати клумбу навесні. 

Розмножують рослину двома вегетативними способами – діленням кореневища або живцюванням. Ділити кореневища потрібно навесні. Для цього материнська рослина викопується, а корінчик ділиться таким чином, щоб на кожній відділеній частині містилася точка відновлення. 

Розсаджувати рослини потрібно із розрахунку 16 штук на квадратний метр.

Живцювання передбачає нарізання живців з материнської рослини і подальше їх укорінення.

Переваги придбання посадкового матеріалу в інтернет-магазині Клуб Рослин

Інтернет-магазин «Клуб Рослин» має багаторічний досвід роботи з клієнтами. За роки діяльності ми виробили відмінний алгоритм опрацювання замовлень. Всі рослини нашого асортименту здорові та життєздатні. Посадковий матеріал продається в спеціальних пластикових контейнерах для коренів. Таким чином, рослини не страждають при транспортуванні, а висадити їх можна в будь-який час теплої пори року. Доставка саджанців здійснюється як по Києву та Львову, так і в усі без виключення міста України. 

Найпопулярніші
Новини, Статті, Огляди, Поради Показати всі новини, статті, огляди, поради
Зимова виставка рослин для садових центрів та ландшафтних дизайнерів

«Клуб Рослин» запрошує на першу в Україні зимову виставку рослин, яку фахівці нашого садового центру підготували до нового весняного сезону ...

Запрошуємо на семінар для ландшафтних дизайнерів “Рандеву у Клубі” 4-6 лютого 2022 року

Клуб Рослин продовжує серію Рандеву та запрошує колег провести три зимові дні в колі друзів та однодумців! Чекаємо на Вас 4-6 лютого у Львові ...

Як правильно підібрати інструмент під розмір руки

Щоб робота приносила радість, а не мозолі, секатор потрібно правильно підібрати під розмір руки. Форма кисті, довжина пальців та ширина долоні – це індивідуальні параметри, під які серйозні виробники розраховують лінійки інструменту. ...

Кембрик для підв'язування рослин Agrario: швидко, надійно, зручно

Щоб не витрачати багато часу на підв'язування і захистити рослину від пошкоджень, рекомендуємо купити якісний кембрик Agrario для підв'язування рослин від надійного українського виробника ...