Хвощ

Equisetum
(Знайдено: 0 товарів)
 • Сортування:

Хвощ є найдавнішим мешканцем планети. Він активно ріс і розвивався ще 400 мільйонів років тому. Рослина на вигляд є непоказною, її можна зустріти в полі, на березі річки або болота. Серед видів хвоща виділяють хвощ болотний (або річковий). Ця рослина є мешканцем прибережних зон водоймищ. Кім того, рослина здатна рости і в воді. Хвощі здатні утворювати справжнісінькі колонії в прибережних зонах. Рослина дуже швидко розростається та абсолютно невибаглива до умов вирощування.

Характеристики хвоща

 • Рослина має повзуче, міцне кореневище, що характеризується наявністю численних тонких корінців;
 • Корені здатні глибоко пронизувати ґрунт;
 • Рослина має тонке порожнисте стебло;
 • Стебло складається з 10 – 30 частинок, що розділені між собою перетинками;
 • Перетинки мають вигляд пасків;
 • Верхня частина стебла характеризується наявністю вертикальних гілочок, на яких ростуть зрощені лускоподібні листки-голки;
 • За своєю структурою рослина нагадує ялинку;
 • Хвощ не цвіте, його спори дозрівають в шишках, що називаються спорангами;
 • Сучасна природа налічує близько 30 видів даної рослини;
 • Морозостійкість культури – до – 30 градусів;
 • Хвощ здатний поглинати важкі метали з ґрунту;
 • Кореневища і стебла рослини є гарним кормом для водоплаваючих птахів.

Хвощ в дизайні ландшафтів

За допомогою рослини створюють контрастні прибережні групи. Хвощ здатний відтіняти красу інших водних рослин. Культура утворює зелену щільну стіну поблизу водойми, що виглядає дуже ефектно. Рослину часто висаджують для поліпшення якості ґрунту. Стебла хвоща нагадують бамбук, і тому гарно доповнюють сади в японському стилі.

Особливості вирощування хвоща на присадибній ділянці

Хвощ є абсолютно невибагливою рослиною. Культура відмінно зимує в Україні без додаткового укриття. Рослині не страшні заморозки до – 30 градусів.

Але для того, щоб рослина на присадибній ділянці не перетворилася на бур’ян, потрібно знати певні принципи вирощування. Потрібно пам’ятати, що хвощ є агресивною рослиною, здатною захоплювати великі території. Тому, вирощуючи його біля водойми, потрібно потурбуватися про обмежувачі росту. Таким чином, рослина триматиметься у чітко відведених їй територіальних рамках.

В природних умовах рослина найкраще росте на вологих та притінених ділянках. Висаджуючи хвощ, потрібно орієнтуватися на дизайнерський задум. Але при цьому слід пам’ятати, що рослина найкраще росте на берегах річок або під пологом лісу. Але якщо можливості висадити рослину в тіні немає, їй підійде і сонячна ділянка. Головне – регулярне зволоження та обприскування зелені.

Серед грунтів для рослини краще обрати суглинисті, важливо, щоб у складі ґрунту був верховий торф. Торф також використовують в якості мульчі в процесі вирощування рослини.

Найкраще хвощ поєднується з листяними декоративними деревами – березою, осикою, липою, кленом, або дубом.

Якщо висаджуєте рослину далеко від водойми, потрібно постійно турбуватися про полив.

Для обмеження розростання хвощ рекомендується вирощувати в контейнері або будь-якій іншій ємності.

Догляд за хвощем передбачає розпушування ґрунту, обрізку та підгодівлі спеціальними комплексними добривами. За сприятливих умов вирощування рослина здатна створити естетичний масив вже за кілька років.

Потрібно пам’ятати, що хвощу життєво необхідне вологе середовище. У випадку, коли рослина висаджена в водоймі, про полив турбуватися не доводиться. А от хвощі в саду потребують увагі від садівника.

Переваги придбання посадкового матеріалу в інтернет-магазині Клуб Рослин

Наш інтернет-магазин «Клуб Рослин» реалізує здорові та життєздатні саджанці, адаптовані під умови вирощування в Україні. У нас також можна купити різноманітні засоби та інструменти для догляду за рослинами. Замовлення можна зробити на сайті магазину – для цього передбачена можливість купити товар в один клік. Також можна замовити посадковий матеріал або садовий інструмент телефоном. В разі виникнення запитань щодо товарів наші кваліфіковані спеціалісти нададуть вичерпні відповіді. Всі рослини продаються в спеціальних пластикових контейнерах для коренів. Таким чином, культури не пошкоджуються при транспортуванні та готові до висадки в будь-який час теплої пори року. Доставку рослин гарантуємо в усі без виключення міста України.

Найпопулярніші
Новини, Статті, Огляди, Поради Показати всі новини, статті, огляди, поради
Зимова виставка рослин для садових центрів та ландшафтних дизайнерів

«Клуб Рослин» запрошує на першу в Україні зимову виставку рослин, яку фахівці нашого садового центру підготували до нового весняного сезону ...

Запрошуємо на семінар для ландшафтних дизайнерів “Рандеву у Клубі” 4-6 лютого 2022 року

Клуб Рослин продовжує серію Рандеву та запрошує колег провести три зимові дні в колі друзів та однодумців! Чекаємо на Вас 4-6 лютого у Львові ...

Як правильно підібрати інструмент під розмір руки

Щоб робота приносила радість, а не мозолі, секатор потрібно правильно підібрати під розмір руки. Форма кисті, довжина пальців та ширина долоні – це індивідуальні параметри, під які серйозні виробники розраховують лінійки інструменту. ...

Кембрик для підв'язування рослин Agrario: швидко, надійно, зручно

Щоб не витрачати багато часу на підв'язування і захистити рослину від пошкоджень, рекомендуємо купити якісний кембрик Agrario для підв'язування рослин від надійного українського виробника ...