Хвощ

Equisetum
(Знайдено: 1 товарів)
 • Сортування:
Хвощ японський SS C2,5
0.00 грн.
0 відгуків
*Ми повідомимо про появу
 • Категорія - Хвощ (Equisetum)
 • Контейнер - C2,5
 • Бренд - SS
 • Вид - японський
 • Вимоги до грунту - поживний
 • Габітус - багаторічник
 • Климатична зона - 5
 • Колір рослини - темно-зелений
 • Плодова - неплодовий
 • Призначення - вода
 • Рід - Хвощ
 • Річний приріст - 50-120
 • Світлолюбність - сонячні місця

Хвощ - найдавніший мешканець нашої планети (400млн. років), непоказна на вигляд рослина, яка повсюди зустрічається в полях, по берегах річок і боліт. Важко уявити, що мільйони років тому велетенські хвощі 30 - 40 м утворювали на Землі величезні ліси, вимерзлі в льодовиковий період. Але хвощ вижив, перетворившись на невелику (50 - 100 см заввишки) рослину з особливими, притаманними тільки хвощам, властивостями.

Хвощ болотний або річковий росте по берегах водойм і боліт, а також і в воді. Хвощі утворюють щільні колонії-зарості вздовж берегових ліній або на мілководді.

Кореневище у хвоща повзуче, міцне з численними тонкими корінцями, що глибоко пронизують грунт. Товсте порожнисте стебло хвоща декоративне завдяки незвичайній текстурі та формі: 10- 30 частинок розділені перетинками у вигляді пасків, що надає хвощу гофрований вигляд, який відрізняє його від інших рослин. У верхній частині стебла розташовані зростаючі вертикально гілочки з дрібними зрощеними лускоподібними листками-голками. Зовні хвощ нагадує ялинку. Квітів хвощ не має, спори дозрівають в шишках (спорангах) на кінцях стебел.
Кореневища і стебла хвоща із задоволенням їдять водоплавні птахи. Хвощ, завдяки глибокому проникненню в землю, поглинає важкі метали, очищаючи ґрунт і приносячи користь екології.

У природі налічується 30 видів хвоща, але в культурі успішно використовується прибережно-водний хвощ: невибаглива морозостійка (до - 30 гр.) рослина сирих болотистих прибережних зон і мілководдя.

На мілководді у великих садах колонії хвощів вирощують з метою створення контрастної прибережної групи або фону, що відтінює красу яскравих квіткових і листяних композицій. Вузькі безлисті стебла хвоща у вигляді щільної зеленої стіни вважаються кращою прикрасою прибережної зони будь-якої водойми. Декоративні властивості хвоща застосовуються при створенні «водних садів» в гармонійному поєднанні з іншими рослинами: він відмінно виглядає на тлі сосен. Хвощ формою і текстурою нагадує бамбук, тому його застосовують для оформлення водойм в японських садках. Заростями хвоща декорують перезволожені ділянки водойм, саджаючи на глибину до 20 см. Використання хвоща в сучасному ландшафтному дизайні - це своєрідний неповторний стиль.

Розмножується хвощ спорами і діленням: частками кореневища і відрізками стебел, які укорінюють у вологому грунті. Хвощ добре росте на вологих глинистих ґрунтах на сонці і в півтіні. Догляд полягає в обмеженні агресивного зростання: хвощ швидко зростає, коріння залягають глибоко, і вивести зайві рослини - справа не з легких.

Хочете придбати найдавнішу рослину на планеті і прикрасити водойму? Ласкаво просимо в інтернет - магазин «Клуб рослин» і, детально ознайомившись з характеристиками рослини, обов'язково оформіть покупку, про яку не пошкодуєте!

Найпопулярніші
Новини, Статті, Огляди, Поради Показати всі новини, статті, огляди, поради
Розмноження та вирощування туй: що потрібно знати

Розмноження та вирощування туй: що потрібно знати ➜➜ Дізнайтесь, яким чином правильно розмножувати та вирощувати тую ➤➤➤ Читайте корисну статтю на сайті ...

Створення живої стіни з моху

Як правильно створити живу стіну з моху ➜➜ Дізнайтесь, яким чином створити неймовірно красиву стіну з моху ➤➤➤ Читайте корисну статтю на сайті ...

Падуб: краса, користь та культурний контекст. Як зміна клімату впливає на його вирощування в Україні?

Падуб: краса, користь та культурний контекст. Як зміна клімату впливає на його вирощування в Україні➜➜ Дізнайтесь, яким чином зміна клімату впливає на вирощування падуба в Україні➤➤➤ Читайте корисну статтю на сайті ...

Європейська Школа Дизайну запрошує на EDS OPEN DAYS!

Радо ділимось з вами новинами наших партнерів, Європейської Школи Дизайну EDS OPEN DAYS, та повідомляємо вам про EDS OPEN DAYS! Більш детальну інформацію ви можете знайти в статті. ...