Латаття

Nymphaea
(Знайдено: 0 товарів)
  • Сортування:

Латаття (водяна лілія, німфея) - прекрасна водна рослина, що широко застосовується в ландшафтному дизайні для оформлення водойм. Про водяну лілію складені легенди й казки, вона - дитя сонця, цариця вод і русалок. Надзвичайна краса латаття викликає підвищений інтерес садівників і дизайнерів, які по праву вважають її кращою рослиною для прикраси будь-якого водоймища.

Німфея - багаторічна трав'яниста водна рослина з широким ареалом поширення: від тропіків екватора до лісотундри обох півкуль, де вона відчуває себе комфортно в прісноводних водоймах зі стоячою або повільнотекучою водою (у ставках, озерах, тихих річкових заводях). Стебло латаття, що перетворилося на потужне кореневище з численними корінцями-якорями, утримує німфею в грунті, а вгору відростають черешкові листя і гнучкі прямі квітконоси з напрочуд гарними за формою і забарвленню квітами. Підводне листя німфеї згорнуте ковпачком, а надводні у формі сердечка або еліпса вільно плавають по поверхні. Надводні листя дуже декоративні: щільні, шкірясті, міняють колір від червоного до темно-зеленого і червоно-фіолетового.

Еластичні черешки дозволяють рослині вільно переміщатися по водоймі. Квіти латаття на довгих квітконосах різняться як за глибиною занурення у воду, так і за розміром: від карликових (3 - 5 см в діаметрі) до квітів-гігантів з листям до 2 м і діаметром квітки 35 см, що змінює колір від білого до малинового за період цвітіння (латаття Вікторія).

Забарвлення квітів німфеї вражає різноманітністю: залежно від виду і сорту воно може бути сніжно- білим, рожевим, червоним, жовтим, синім, блакитним. Латаття називають лілією не тільки за форму квіток, а й за сильний ніжний аромат, властивий цим квітам.
Існує близько 50 видів латаття, але в кліматичній зоні України вирощуються зимостійкі німфеї: біла, чотиригранна, карликова і гібридна. Особливу популярність здобули гідридні сорти: з кремовими квітами та червоними листками, насичено-бордового, сніжно-білого і яскраво-жовтого кольору, рожеві латаття з великими квітками до 25 см.

Німфея широко використовується для озеленення штучних водойм. Ставок з водяними ліліями завжди виглядає прекрасно і додає природну чарівність саду будь-якого стилю. Водойма, де ростуть німфеї, повинна бути «спокійною», тому водоспади та фонтани - не місце для «водяної німфи».

Латаття люблять теплі, затишні, освітлені сонцем водойми з достатньою площею для росту і розвитку (до декількох кв.м залежно від сорту). Влітку латаття практично не вимагають догляду, можлива лише невелика підгодівля. Головне в догляді - забезпечити хорошу зимівлю. У великій водоймі латаття можуть зимувати без спеціального укриття, а якщо воду спускають, то рослину можна вкрити торфом або опалим листям.

В інтернет-магазині садового центру «Клуб рослин» є в наявності прекрасні сорти саджанців латаття, ознайомитися детально з якими можна на сайті магазину, проконсультуватися з менеджерами і купити чудову рослину, здатну перетворити Ваш ставок в живий і яскравий шматочок природи!

Найпопулярніші
Новини, Статті, Огляди, Поради Показати всі новини, статті, огляди, поради
Кембрик для підв'язування рослин Agrario: швидко, надійно, зручно

Щоб не витрачати багато часу на підв'язування і захистити рослину від пошкоджень, рекомендуємо купити якісний кембрик Agrario для підв'язування рослин від надійного українського виробника ...

Електричні обприскувачі Stocker: більше роботи, менше втоми

Щоб виконувати садову рутину швидко та отримувати задоволення від виконаної роботи, а не біль у м'язах, рекомендуємо купити електричні обприскувачі італійської компанії Stocker ...

Рандеву у Клубі: Літо 2021. Семінар для ландшафтних дизайнерів 20-22 серпня

Клуб Рослин продовжує серію Рандеву та запрошує колег провести три спекотні літні дні в колі друзів та однодумців! Чекаємо на Вас 20-22 серпня ...

Пік цвітіння лаванди на «Казкових Полях» поблизу Львова

Розпочався пік цвітіння лавандового поля на «Казкових Полях». Цей короткий період зазвичай триває два тижні. Зараз масово цвіте лаванда Platinum Nico, а сорт Hidcote Blue вже завершує цвітіння ...