Латаття

Nymphaea
(Знайдено: 0 товарів)
  • Сортування:

Латаття (водяна лілія, німфея) - прекрасна водна рослина, що широко застосовується в ландшафтному дизайні для оформлення водойм. Про водяну лілію складені легенди й казки, вона - дитя сонця, цариця вод і русалок. Надзвичайна краса латаття викликає підвищений інтерес садівників і дизайнерів, які по праву вважають її кращою рослиною для прикраси будь-якого водоймища.

Німфея - багаторічна трав'яниста водна рослина з широким ареалом поширення: від тропіків екватора до лісотундри обох півкуль, де вона відчуває себе комфортно в прісноводних водоймах зі стоячою або повільнотекучою водою (у ставках, озерах, тихих річкових заводях). Стебло латаття, що перетворилося на потужне кореневище з численними корінцями-якорями, утримує німфею в грунті, а вгору відростають черешкові листя і гнучкі прямі квітконоси з напрочуд гарними за формою і забарвленню квітами. Підводне листя німфеї згорнуте ковпачком, а надводні у формі сердечка або еліпса вільно плавають по поверхні. Надводні листя дуже декоративні: щільні, шкірясті, міняють колір від червоного до темно-зеленого і червоно-фіолетового.

Еластичні черешки дозволяють рослині вільно переміщатися по водоймі. Квіти латаття на довгих квітконосах різняться як за глибиною занурення у воду, так і за розміром: від карликових (3 - 5 см в діаметрі) до квітів-гігантів з листям до 2 м і діаметром квітки 35 см, що змінює колір від білого до малинового за період цвітіння (латаття Вікторія).

Забарвлення квітів німфеї вражає різноманітністю: залежно від виду і сорту воно може бути сніжно- білим, рожевим, червоним, жовтим, синім, блакитним. Латаття називають лілією не тільки за форму квіток, а й за сильний ніжний аромат, властивий цим квітам.
Існує близько 50 видів латаття, але в кліматичній зоні України вирощуються зимостійкі німфеї: біла, чотиригранна, карликова і гібридна. Особливу популярність здобули гідридні сорти: з кремовими квітами та червоними листками, насичено-бордового, сніжно-білого і яскраво-жовтого кольору, рожеві латаття з великими квітками до 25 см.

Німфея широко використовується для озеленення штучних водойм. Ставок з водяними ліліями завжди виглядає прекрасно і додає природну чарівність саду будь-якого стилю. Водойма, де ростуть німфеї, повинна бути «спокійною», тому водоспади та фонтани - не місце для «водяної німфи».

Латаття люблять теплі, затишні, освітлені сонцем водойми з достатньою площею для росту і розвитку (до декількох кв.м залежно від сорту). Влітку латаття практично не вимагають догляду, можлива лише невелика підгодівля. Головне в догляді - забезпечити хорошу зимівлю. У великій водоймі латаття можуть зимувати без спеціального укриття, а якщо воду спускають, то рослину можна вкрити торфом або опалим листям.

В інтернет-магазині садового центру «Клуб рослин» є в наявності прекрасні сорти саджанців латаття, ознайомитися детально з якими можна на сайті магазину, проконсультуватися з менеджерами і купити чудову рослину, здатну перетворити Ваш ставок в живий і яскравий шматочок природи!

Найпопулярніші
Новини, Статті, Огляди, Поради Показати всі новини, статті, огляди, поради
Секатори Fiskars: переваги та недоліки

Читайте детальну інформацію про секатори Фіскарс ✂ Який інструмент вибрати? ⚖ Реальні тести і відгуки про Fiskars. Плюси і мінуси. Фото ...

Складна садова пила Stocker 1419 (Zyklon 180): комфорт, який завжди з тобою

Складна садова пила Zyklon 180 (модель Stocker 1419) гармонійно поєднує у собі надійність професійного інструменту та доступну ціну. Пропонуємо детальний огляд цього чудового інструменту ...

Секатори Stocker типу «рублячі ножиці»: чудова четвірка італійських професіоналів

Особливістю садових інструментів італійської компанії Stocker є висока різальна здатність і яскравий дизайн. Пропонуємо огляд секаторів типу «рублячі ножиці» ...

Обвідний сучкоріз Bahco P160-SL-90: професіонал на висоті

Сучкоріз шведського бренду Bahco P160-SL-90 призначений для професійного використання. Пояснюємо, чому легкий і міцний інструмент створений для комфортної роботи ...