Лепешняк

Glyceria
(Знайдено: 0 товарів)
 • Сортування:

Лепешняк є вертикальним багаторічним злаком. Рослина висока, ефектна, має прямостояче товсте та грубе стебло. Висота дорослої рослини – близько 1 метра. Листя пласке, лінійне. Забарвлення листя – зелене. На листках присутні поздовжні кремові смужки. Завдяки таким смужкам рослина виглядає вишукано та елегантно. Кореневище рослини є довгим та повзучим. Рослина швидко розростається за умови вільної території. Культура полюбляє вологий ґрунт, часто росте в водоймах. Темп росту лепешняка дуже швидкий.

Характерні особливості рослини лепешняк

 • Габітус: вертикальний багаторічний злак;
 • Висота рослини – 1 метр;
 • Листя має ширину близько 1,5 сантиметра;
 • Довжина листків – до 1 метра;
 • На листках присутні жовтуваті поздовжні смужки;
 • Восени листя забарвлюється в червонуваті тони;
 • Квіти – стислі, або більш-менш розлогі;
 • Квіточки збираються у віялоподібні суцвіття;
 • Довжина суцвіть – від 15 до 40 сантиметрів;
 • Цвіте рослина досить рідко;
 • Період цвітіння – липень;
 • Вимоги до освітлення: найкраще росте і розвивається на гарно освітлених ділянках, може переносити напівтінь;
 • За умови недостатнього освітлення листочки рослини можуть тьмяніти;
 • Вимоги до вологості: воліє рости в вологих або болотистих грунтах;
 • Можливе вирощування в водоймах на мілководді;
 • Висадка у водоймі передбачає занурення на глибину 15 – 20 сантиметрів під воддою.

Лепешняк в дизайні ландшафтів

Рослина є мальовничою і в поодинокій, і в груповій посадці. Рослину можна поєднувати з іншими невисокими культурами. Лепешняк найчастіше використовується для декору прибережних зон. Рослина відмінно зміцнює береги. В якості акцентної рослини культуру можна висадити в міксбордері. Висаджуючи рослину потрібно враховувати її здатність до швидкого розростання. Тому рекомендується застосовувати спеціальні обмежувачі росту – наприклад, вкопані листи заліза або пластику.

Як посадити лепешняк

Для рослини потрібно обрати гарно освітлену ділянку. Якщо такої можливості немає, кущі можна розташувати в напівтіні. Потрібно пам’ятати, що за умови нестачі світла рослина втратить декоративність забарвлення.

Сьогодні існує кілька способів розмноження лепешняка. Якщо ви хочете виростити рослину з насіння, потрібно висаджувати зібране насіння навесні. Якщо ж ви обрали інший спосіб розмноження культури, то її можна висаджувати як восени, так і навесні. Рослини, куплені в спеціальних контейнерах для коренів можна висаджувати в будь-який час теплої пори року.

Грунт для рослини повинен бути родючим та повітропроникним. Земля має бути гарно зволоженою.

Рослини, що використовуються для декору водойм, висаджують безпосередньо в контейнерах. Таким чином, саджанці відмінно зимують за умови занурення на глибину 20 сантиметрів.

Правила догляду за рослиною

Лепешняк абсолютно невибагливий у догляді. Поливати рослину потрібно щедро та регулярно. За умови вирощування у водоймі рослина не пересихає, тому поливу не потребує.

В бідні ґрунти потрібно вносити спеціальні добрива. Для рослин, що ростуть у воді, підживлення забезпечують за допомогою таблеток або гранул. Їх потрібно занурити в ґрунт поблизу основи куща.

Засохлі листочки регулярно видаляють з рослини методом обрізки. Якщо ж в насадженнях з’явилися рослини з однорідним забарвленням листя, їх потрібно видалити з коренем.

Розмножувати лепешняк можна за допомогою насіння, що збирається після дозрівання, відрізанням частини кореня та діленням куща. Корені з землі потрібно витягувати обережно. При цьому потрібно відрізати ділянку кореня та посадити її в інше місце. Ділення куща – найпростіший спосіб розмноження. При цьому частину куща висаджують на підготовану заздалегідь ділянку.

Як купити лепешняк

Щоб купити лепешняк з відмінними сортовими ознаками, достатньо зробити замовлення в нашому інтернет-магазині «Клуб Рослин». Замовлення приймаються онлайн на сайті магазину або телефоном. Вже за 1 – 3 дні після оформлення замовлення ви зможете забрати рослину в поштовому відділення вашого міста. Ми пропонуємо клієнтам виключно здоровий та життєздатний посадковий матеріал, адаптований під умови вирощування в Україні. Всі рослини продаються в спеціальних пластикових контейнерах для коренів. Таким чином, коренева система не травмується при транспортуванні, а висадити рослину можна в будь-який час вегетативного сезону.

Найпопулярніші
Новини, Статті, Огляди, Поради Показати всі новини, статті, огляди, поради
Кембрик для підв'язування рослин Agrario: швидко, надійно, зручно

Щоб не витрачати багато часу на підв'язування і захистити рослину від пошкоджень, рекомендуємо купити якісний кембрик Agrario для підв'язування рослин від надійного українського виробника ...

Електричні обприскувачі Stocker: більше роботи, менше втоми

Щоб виконувати садову рутину швидко та отримувати задоволення від виконаної роботи, а не біль у м'язах, рекомендуємо купити електричні обприскувачі італійської компанії Stocker ...

Рандеву у Клубі: Літо 2021. Семінар для ландшафтних дизайнерів 20-22 серпня

Клуб Рослин продовжує серію Рандеву та запрошує колег провести три спекотні літні дні в колі друзів та однодумців! Чекаємо на Вас 20-22 серпня ...

Пік цвітіння лаванди на «Казкових Полях» поблизу Львова

Розпочався пік цвітіння лавандового поля на «Казкових Полях». Цей короткий період зазвичай триває два тижні. Зараз масово цвіте лаванда Platinum Nico, а сорт Hidcote Blue вже завершує цвітіння ...