Бересклет Форчуна Маркі (Euonymus fortunei Markie)

Euonymus fortunei Markie
(Знайдено: 0 товарів)
 • Сортування:

Бересклет Форчуна Маркі є порівняно новим сортом бересклету, виведеним і запатентованим лише у 2005 році. Але за короткий час рослина встигла отримати шалену популярність в колах озеленювачів. Садівники та дизайнери ландшафтів полюбили сорт за невибагливість у догляді при високій декоративності. Особливої цінності рослині надає її оригінальне листя – воно в молодому віці має зелене забарвлення зі строкатими жовто-зеленими краями, а в зрілому – темно-зелене забарвлення та жовті або жовтувато-зелені плями. Такий вічнозелений кущик стане окрасою будь-якого ландшафту. Його можна висадити в поодинокій посадці, а можна зробити частиною рослинної композиції в групі з іншими хвойними або листяними культурами.

Рослина є стійкою до умов вирощування в містах. Сорт відмінно переносить загазованість повітря, і тому часто прикрашає парки, сквери, прибудинкові території, майдани поблизу адміністративних будівель. Культура стає повноцінною складовою колористичної композиції. Також високою оригінальністю відрізняються живі огорожі з бересклету Форчуна Маркі. Де б не був висаджений цей сланкий чагарник, він гарантовано даруватиме позитивний настрій завдяки строкатому листю та неповторній густій кроні. 

Характеристики сорту

 • Рослина належить до сімейства бересклетових;
 • Форма – невеликий сланкий чагарник;
 • Рослина є вічнозеленою;
 • Забарвлення молодих листочків – зелене, краї листочків – жовтувато-зелені;
 • Забарвлення зрілого листя – темно-зелене, присутні характерні жовтувато-зелені плями;
 • Рослина спрямована вертикально вгору;
 • Рослина невибаглива до умов вирощування;
 • Вимоги до освітлення: найкраще росте і розвивається на гарно освітлених ділянках, може переносити легку напівтінь;
 • Плоди рослини є отруйними;
 • Вимоги до ґрунту: найкраще висаджувати рослину в суглинистий ґрунт, багатий на органіку;
 • Морозостійкість: абсолютна для всієї території України.

Вибір місця для рослини

Ми рекомендуємо висаджувати бересклет Форчуна Маркі на гарно освітлених ділянках. За умови абсолютного освітлення найкраще проявляється декоративність сорту. Листя має насичений колір, кущ виглядає строкатим та дуже оригінальним. Але якщо немає можливості висадити рослину на сонці, вона відмінно ростиме і розвиватиметься в напівтіні і навіть під деревами.

Важливо висаджувати рослину на ділянках, де не спостерігаються застої води під час танення снігів та в дощові періоди. Якщо на вашій ділянці грунтові води розташовані близько до поверхні землі, обов’язково покладіть на дно посадкової ями дренаж – биту цеглу, гальку, керамзит або щебінь. 

При висадці живої огорожі з бересклету потрібно дотримуватися дистанції між рослинами приблизно 0,7 – 1 метра.  

Посадка бересклету

Ми рекомендуємо купувати для посадки саджанці в спеціальних контейнерах для коренів. Такі рослини транспортуються без пошкоджень та придатні до висадки в будь-яку теплу пору року. 

Оптимальний час для посадки бересклету – весна, або осінь. Для висадки рослини готують посадкову яму глибиною 60 сантиметрів. Ширина ями повинна бути рівноцінною глибині. Спеціалісти радять уважно оцінити розміри кореневої системи разом із земляним комом, і викопувати яму, більшу за об’єм коренів у два рази.

Грунтосуміш для засипання коренів готується з родючої землі з додаванням спеціального комплексного мінерального добрива для вічнозелених чагарників. Купити найкращі добрива від провідних виробників ви можете у відповідному розділі сайту нашого інтернет-магазину «Клуб Рослин». Якщо земля кисла, в грунтосуміш при посадці додають від 1,5 до 2 стаканів вапна. 

Саджанець після посадки потрібно гарно полити. За вологістю ґрунту потрібно стежити впродовж 7 – 10 днів після висадки. При пересиханні землі рослину потрібно негайно поливати.

Важливим є також мульчування пристовбурного кола. В якості мульчі можна використовувати подрібнену кору, торф, чорнозем або солому. Мульчування допоможе зберегти необхідну рослині вологу та запобігти неконтрольованому росту бур’янів. 

Купити за доступну ціну саджанці бересклету Форчуна Маркі (Euonymus fortunei Markie) в спеціальних пластикових контейнерах для коренів ви можете в нашому інтернет-магазині «Клуб Рослин». Ми гарантуємо здорові, життєздатні рослини, адаптовані під умови вирощування в Україні. Доставку посадкового матеріалу гарантуємо в будь-яке місто України. 

Найпопулярніші
Новини, Статті, Огляди, Поради Показати всі новини, статті, огляди, поради
Зимова виставка рослин для садових центрів та ландшафтних дизайнерів

«Клуб Рослин» запрошує на першу в Україні зимову виставку рослин, яку фахівці нашого садового центру підготували до нового весняного сезону ...

Запрошуємо на семінар для ландшафтних дизайнерів “Рандеву у Клубі” 4-6 лютого 2022 року

Клуб Рослин продовжує серію Рандеву та запрошує колег провести три зимові дні в колі друзів та однодумців! Чекаємо на Вас 4-6 лютого у Львові ...

Як правильно підібрати інструмент під розмір руки

Щоб робота приносила радість, а не мозолі, секатор потрібно правильно підібрати під розмір руки. Форма кисті, довжина пальців та ширина долоні – це індивідуальні параметри, під які серйозні виробники розраховують лінійки інструменту. ...

Кембрик для підв'язування рослин Agrario: швидко, надійно, зручно

Щоб не витрачати багато часу на підв'язування і захистити рослину від пошкоджень, рекомендуємо купити якісний кембрик Agrario для підв'язування рослин від надійного українського виробника ...