Евкаліпт (Eucalyptus) (Eucalyptus)

Eucalyptus
(Знайдено: 2 товарів)
Фільтр
Ціна
грн.
 • Сортування:

Евкаліпт (Eucalypt​us) (Eucalyptus)

Евкаліпти – це рід рослин, який відносять до сімейства Миртових. Він поєднує понад 800 різновидів дерев та чагарникових культур. Батьківщиною рослини вважають Австралію. В природних умовах дерево евкаліпта може вирости близько 100 метрів висотою. В Африці можна спостерігати цілі евкаліптові гаї.

Корені таких дерев мають сильну структуру і можуть розростатися навіть над поверхнею землі. Вони переплітають між собою масивні відростки, створюючи містичне видиво. Таким чином, рослина забезпечує максимальне поглинання природної вологи.

Особливості евкалі​пта

Рослина має несподіване, цікаве розташування листків. Пластини листочків повернуті до сонячних променів боком, а не всією площиною. Ця особливість дозволяє евкаліпту рости, абсолютно не створюючи під собою тіні. Листочки мають чітку вікову градацію і залежно від неї відрізняються між собою. Молоді, щойно народжені, листочки мають майже круглу форму, м’які на дотик. За кольором вони світло-зелені з наявністю синюватого відтінку. З часом листя набуває дещо витягнутої, навіть загостреної форми. Доросле листя має значно темніший колір та досить жорстку структуру.

Цікаві факти про ​евкаліпт

 • Евкаліпти, замість листя, щороку скидають шматки кори, в такі періоди дерево стає облізлим і втрачає свою акуратність;
 • В культурі вирощують всього кілька різновидів цих дерев;
 • Евкаліпт є вбивчим для багатьох бактерій, здатний очищати і зволожувати повітря, якщо росте в приміщенні;
 • Рослина віддає в простір специфічний аромат, який дуже не подобається комарям та мухам.

Види ев​каліпта

Є два види евкаліпта, які найбільше підходять для вирощування в умовах українського клімату. Розглянемо їх докладніше.

 1. Евкаліпт Лимонний – кімнатна рослина, яка прийшла в наші широти зі Східної Австралії. Такий сорт гарно переносить регуляцію росту, тому в домашніх умовах висота дорослого дерева не перевищує 1 метра. Цікаві листки мають щетинисту структуру та жовтуватий відтінок. Листя евкаліпта цього виду велике, може сягати 16 сантиметрів у довжину. Листки розташовані на дереві за принципом спіралі. Кора має світло-коричневий колір з червонуватими ділянками.
 2. Евкаліпт Ганна – невибагливий у догляді, походить з лісових масивів Тасманії. Має світло-помаранчеву кору з характерними лусочками, які мають здатність осипатися. Листки, як і у всіх евкаліптів, зароджуються круглими, щоб з часом перетворитися на загострені. Такий евкаліпт може витримувати пониження температур та сухе повітря.

Вирощуванн​я евкаліпта в домашніх умовах

Багато хто віддає перевагу посадці насіння евкаліпта. Але цей процес дуже трудоємкий, і не завжди дає той результат, якого прагне садівник. Радимо купити готову рослину в контейнері, яка з легкістю переживе висадку і за короткий час почне радувати інтенсивним розвитком.

В процесі вирощування евкаліпта є кілька основних принципів:

 • Висаджувати рослину потрібно на гарно освітлених, сонячних ділянках;
 • При висадці обов’язково треба сформувати дренаж;
 • В перший рік життя культура потребує рясного і постійного поливу, надалі може рости і без зрошування;
 • Евкаліпти не люблять надлишку вологи і можуть навіть загинути при перезволоженні;
 • Щовесни треба проводити формування крони красеня, підрізаючи верхівку.

Унікальні властиво​сті евкаліпта

Варто зазначити, що евкаліпт, вирощений в саду, має всі ті корисні властивості, що й дерева в дикій природі. В лікувальних цілях використовують листки евкаліпта – з них отримують цінну евкаліптову олію. З висушеного листя роблять настоянки та відвари. Часто листя використовують для інгаляцій.

Евкаліпт – незмінний помічник в питанні лікування багатьох хвороб. Є цілі наукові розвідки про цілющі властивості сировини з цього дерева. За його допомогою загоюють рани, лікують простудні захворювання, полегшують стан при відкритих переломах тощо.

Люди, які вирощують евкаліпт в саду чи в кімнатних умовах, стверджують, що він має унікальну енергетику. Вважається, що евкаліпт дарує довголіття, допомагає відновити сили і зберегти молодість.

Купити евкаліпти в пластикових контейнерах для коренів можна в інтернет-магазині «Клуб Рослин». Всі саджанці пройшли адаптацію до кліматичних умов наших країв. Доставка – по всій території України.

Найпопулярніші
Показати всі товари
Новини, Статті, Огляди, Поради Показати всі новини, статті, огляди, поради
Карликові сорти плодових та я​гідних рослин

В Європі впродовж останніх років з’явився тренд, коли люди хочуть вирощувати собі їжу в маленьких садочках, або на балконах. Відповідно, дуже популярними стали плодові та ягідні рослини, які можна виростити на невеликому просторі. Здебільшого такі рослини швидко дають урожай. ...

День Відкритих дверей у Клубі Рослин: як це було!

Ми у Клубі Рослин давно визначили свою основну мету - робити простір навколо кращим. Саме з цією метою ми і створюємо наші події такі, як День Відритих Дверей та Рандеву у Клубі. Наші відвідувачі - це велика спільнота друзів, які збираються разом, щоб чудово провести час, поспілкуватись між собою, отримати натхнення та корисну інформацію. Будьте разом з нами. Давайте робити простір навколо кращим ...

Осіннє Рандеву у Клубі: Ландшафтна організація простору

А ми продовжуємо нашу серію Рандеву. Цього разу, плануємо зустрітись 2 та 3 листопада. Будемо говорити про ландшафтну організацію простору. Як вже склалось традиційно, ми запрошуємо тільки найкращих лекторів, від яких ви отримаєте максимально велику кількість корисної інформації. ...

Відповіді на запитання, які нам часто задають-частина 6

Надаємо вам розширені відповіді на запитання, які ви нам задаєте найчастіше. Все про те, чи можна оплатити замовлення при отриманні, способи та методи оплати замовлення, і т.д ...