Евкаліпт (Eucalyptus) (Eucalyptus)

Eucalyptus
(Знайдено: 0 товарів)
 • Сортування:

Евкаліпт (Eucalyptus)

Евкаліпт – це дійсно велична рослина, одна з найяскравіших в сімействі Миртових. Даний рід (Eucalyptus) налічує більше, як 800 видів. Рослини можуть рости чагарниками або деревами. В наші краї евкаліпти прийшли з Австралії. В дикій природі дерева можуть виростати до висоти 100 метрі. А в Африці ростуть справжні гаї з евкаліптів.

Коренева система даних рослин – це поєднання міцної структури і швидкого розростання. Корені ростуть навіть понад землею, що виглядає дуже ефектно. Великі за розмірами відростки переплітаються між собою, утворюючи містичне видовище. Коренева система евкаліпта в рази ефективніше поглинає природну вологу, якщо порівнювати з іншими рослинами. Пропонуємо купити евкаліпт, ознайомившись з асортиментом нашого інтернет-магазину «Клуб Рослин».

Евкаліпт та його особливості

Особливістю рослини є дещо несподівано розташовані листки. Пластини листя спрямовують до сонячного проміння боки, а не всю площину. Завдяки цій особливості дерева ростуть і не створюють під собою жодної тіні. Відмінності між листками – це справжня вікова градація. Зароджуються листочки в круглій формі, мають м’яку структуру. Молоде листя по кольору є світло-зеленим. В окремих випадках наявний синюватий відтінок. Дорослі листки представлені в більш темному кольорі. Вони жорсткі та досить потужні.

Кілька фактів про евкаліпти

 • Рослини щороку скидають з себе не листя, а шматки кори (при цьому дерево стає неакуратним);
 • Дерево евкаліпт купити для вирощування в культурі можна лише кількох видів;
 • Евкаліпт ефективно вбиває ряд бактерій, він очищає та зволожує повітря, якщо його вирощувати в кімнаті;
 • Аромат евкаліпта неприйнятний для мух та комарів – тому їх поряд з деревом завжди менше.

Різновиди евкаліпта

Евкаліпт купити можна двох видів – всі інші непридатні для вирощування в Україні.

 1. Лимонний евкаліпт – рослина, яку вирощують у приміщеннях. Батьківщиною культури вважається Східна Австралія. Ріст такого евкаліпта легко регулюється, тому кімнатне дерево здебільшого має висоту до 1 метра. Листя відрізняється щетинистою структурою та жовтуватим відтінком. Розмір листків даного евкаліпта досить крупний – вони можуть сягати до довжини 16 сантиметрів. Розташування листків на дереві – спіральне. Кора представлена в світло-коричневому кольорі зі специфічними червоними вставками. Купити саджанці евкаліпта цього виду вирішують здебільшого любителі екзотичних кімнатних культур.
 2. Ганна – евкаліпт, який демонструє невибагливість у догляді. До нас рослина прийшла з лісів Тасманії. Кора культури – світло-помаранчева, лусочки кори осипаються. Листки при формуванні круглі, з часом стають загостреними. Подібні евкаліпти прекрасно переносять пониження температури повітря та його сухість.

Як виростити евкаліпт

Окремі спеціалісти вирощують евкаліпти з насіння. Але такий процес відрізняється трудоємкістю, і при цьому абсолютно невідомо, яким буде результат. Тому найкраще купити дерево евкаліпту, яке адаптоване під умови вирощування в Україні. В нашому інтернет-магазині представлені саджанці, готові до висадки в будь-який час.

Серед принципів вирощування слід дотримуватися таких:

 • Висаджують евкаліпт на ділянки з гарним освітленням, щоб до нього безперешкодно потрапляли сонячні промені;
 • В процесі висадки важливо облаштувати дренажний шар;
 • Впродовж першого року життя саджанець слід регулярно поливати;
 • Евкаліпт, який укорінився, може рости без додаткового поливу;
 • Від перезволоження дерево може загинути – тому слід контролювати зрошування;
 • Навесні здійснюють формування крони, обрізаючи верхівку рослини.

Цікаві властивості евкаліптів

Евкаліпти, які ростуть в українських садах, характеризуються всіма тими властивостями, які притаманні рослинам в природних умовах. В народній медицині дуже цінним вважається листя рослини – олія з евкаліпта дуже цінна. Висушене листя придатне для приготування настоянок та відварів. Листки – ідеальна сировина для здійснення інгаляцій.

Евкаліпти використовують для того, щоб побороти різні хвороби. Вчені встигли написати цілу низку наукових розвідок про користь рослини. Евкаліпт можна використовувати для:

 • Загоєння ран;
 • Лікування простудних захворювань;
 • Полегшення стану при наявності відкритого перелому.

Енергетика евкаліпта унікальна. Окремі власники дерев стверджують, що вони дарують довголіття, допомагають відновлювати сили та зберігають молодість.

Якщо ви бажаєте евкаліпт купити, Львів має відмінну торгову платформу – «Клуб Рослин». Замовивши саджанець, клієнти можуть отримати його в будь-якому місті України вже через 1 – 2 дні. Всі рослини нашого асортименту продаються в пластикових контейнерах, що гарантує цілісність кореневої системи при транспортування та швидке приживлення на новому місці.

Найпопулярніші
Новини, Статті, Огляди, Поради Показати всі новини, статті, огляди, поради
Зимова виставка рослин для садових центрів та ландшафтних дизайнерів

«Клуб Рослин» запрошує на першу в Україні зимову виставку рослин, яку фахівці нашого садового центру підготували до нового весняного сезону ...

Запрошуємо на семінар для ландшафтних дизайнерів “Рандеву у Клубі” 4-6 лютого 2022 року

Клуб Рослин продовжує серію Рандеву та запрошує колег провести три зимові дні в колі друзів та однодумців! Чекаємо на Вас 4-6 лютого у Львові ...

Як правильно підібрати інструмент під розмір руки

Щоб робота приносила радість, а не мозолі, секатор потрібно правильно підібрати під розмір руки. Форма кисті, довжина пальців та ширина долоні – це індивідуальні параметри, під які серйозні виробники розраховують лінійки інструменту. ...

Кембрик для підв'язування рослин Agrario: швидко, надійно, зручно

Щоб не витрачати багато часу на підв'язування і захистити рослину від пошкоджень, рекомендуємо купити якісний кембрик Agrario для підв'язування рослин від надійного українського виробника ...