Граб звичайний Монумент (Carpinus betulus Monument)

Carpinus betulus Monument
(Знайдено: 0 товарів)
 • Сортування:

Граб звичайний (європейський, кавказький) є видом листяних дерев, що представляють рід Граб сімейства Березових. В умовах дикої природи рослина росте на теренах материкової частини Європи, Малої Азії, Кавказу, Закавказзя та Іранського нагір’я. Зазвичай граби можна зустріти в змішаних лісах, що представлені широколистими рослинами. Темп росту граба звичайного повільний. Рослина має висоту від 7 до 12 метрів, але науці відомі екземпляри, що доростали до 25 метрів у висоту. Стовбур граба має діаметр 10 сантиметрів. Особливістю стовбура є його ребристість. В окремих випадках стовбури дерев можуть бути слабко скрученими. 

Крона граба є густою, циліндричною. Вершина дерева заокруглена. На молодих деревах спостерігається сріблясто-сіра кора. З віком кора вкривається поздовжніми тріщинами. Гілки тонкі, довгі, навесні вони елегантно звисають, а влітку є більш прямими. На молодих бурих пагонах присутні чечевички. Пагони можуть бути голими, а можуть вкриватися характерним волосистим покровом. 

Бруньки граба вузькі, загострені. Довжина бруньок – від 5 до 8 міліметрів. Листові пластини овальні, але можуть бути і продовгувасто-овальними. Довжина листків – до 15 сантиметрів. Ширина листових пластин – до 5 сантиметрів. Листочки кріпляться до гілок за допомогою черешків з довжиною до 15 міліметрів. Згори листочки забарвлені в темно-зелений колір. 

Граб звичайний є однодомною рослиною. Довжина тичиночних сережок – близько 6 сантиметрів. Лусочки при квітках жовтуваті, їх краї забарвлені в червоно-бурий колір. Довжина пестичних сережок – до 15 сантиметрів. Плодоносить граб невеликими овальними плодами злегка сплющеної форми. Горішки мають довжину від 3 до 6 міліметрів. Цвіте рослина в квітні – травні, а плодоносить – в вересні-жовтні. 

Особливості сорту Монумент

 • Сорт італійської селекції;
 • Росте у формі повільно зростаючого карликового дерева;
 • Крона щільна, має пірамідальну форму;
 • У віці 10 років рослина має висоту від 1 до 1,2 метра;
 • Діаметр крони десятирічного дерева – 0,7 метра;
 • Доросле дерево має висоту від 2,5 до 3 метрів;
 • Діаметр крони дорослого граба Монумент – 1,5 метра;
 • Забарвлення листя – темно-зелене;
 • Восени листочки блискучі, зафарбовані в олійно-жовтий колір;
 • Вимоги до освітлення: граб є світлолюбним, але може рости і в напівтіні;
 • Вимоги до ґрунту: невимогливий, росте в будь-який гарно дренованих ґрунтах;
 • Морозостійкість: абсолютна для всієї території України. 

Використання граба Монумент в озелененні

Рослина ідеально підходить для невеликих декоративних садів. Дерева однаково вигідно виглядають і в груповій, і в поодинокій посадці. Даний граб гарно поєднується з різними листяними та хвойними культурами. Можливе використання рослини в якості живої огорожі.

Правила посадки граба звичайного

Найкращий час для висадки саджанців – весна, або осінь. Але рослини, куплені із закритою кореневою системою можна висаджувати в будь-який час теплої пори року.

Обираючи місце для рослини, віддавайте перевагу гарно освітленим ділянкам, хоча дерево може рости і в напівтіні. Граби не переносять засолених та ущільнених земель. Також рослину не можна висаджувати на ділянках із близьким заляганням ґрунтових вод. 

Для посадки слід викопати яму з розмірами 70*70 сантиметрів. На дно посадкової ями обов’язково потрібно покласти дренажний шар – до 10 сантиметрів щебеню або битої цегли. 

Грунтосуміш для засипання коренів готують з таких складових:

 • Чорнозем (2 частини);
 • Листова та дернова землі (по 2 частини);
 • Перегній (1 частина);
 • Вапно (100 грамів);
 • Мінеральне добриво (від 100 до 150 грамів). 

Кореневу шийку потрібно залишити на рівні землі. 

Посаджений саджанець поливають та мульчують пристовбурне коло. В якості мульчі можна застосовувати суху траву або гудиння з городу. Мульчувати землю під грабом можна також дерев’яною стружкою, подрібненою корою, торфом. 

Купити недорого граб звичайний Монумент (Carpinus betulus Monument) ви можете в нашому інтернет-магазині «Клуб Рослин». Для зручності клієнтів у нас передбачена можливість купити товар в один клік. Також замовлення можна зробити, зателефонувавши менеджеру за телефоном, вказаним на сайті. Ми гарнатуємо швидку доставку саджанців в спеціальних пластикових контейнерах для коренів. Такі рослини гарно переносять транспортування та швидко приживаються після висадки. Відправка рослин здійснюється в усі без виключення міста України. 

Найпопулярніші
Новини, Статті, Огляди, Поради Показати всі новини, статті, огляди, поради
Зимова виставка рослин для садових центрів та ландшафтних дизайнерів

«Клуб Рослин» запрошує на першу в Україні зимову виставку рослин, яку фахівці нашого садового центру підготували до нового весняного сезону ...

Запрошуємо на семінар для ландшафтних дизайнерів “Рандеву у Клубі” 4-6 лютого 2022 року

Клуб Рослин продовжує серію Рандеву та запрошує колег провести три зимові дні в колі друзів та однодумців! Чекаємо на Вас 4-6 лютого у Львові ...

Як правильно підібрати інструмент під розмір руки

Щоб робота приносила радість, а не мозолі, секатор потрібно правильно підібрати під розмір руки. Форма кисті, довжина пальців та ширина долоні – це індивідуальні параметри, під які серйозні виробники розраховують лінійки інструменту. ...

Кембрик для підв'язування рослин Agrario: швидко, надійно, зручно

Щоб не витрачати багато часу на підв'язування і захистити рослину від пошкоджень, рекомендуємо купити якісний кембрик Agrario для підв'язування рослин від надійного українського виробника ...