Граб звичайний Монумент (Carpinus betulus Monument)

Carpinus betulus Monument
(Знайдено: 0 товарів)
 • Сортування:

Граб звичайний (європейський, кавказький) є видом листяних дерев, що представляють рід Граб сімейства Березових. В умовах дикої природи рослина росте на теренах материкової частини Європи, Малої Азії, Кавказу, Закавказзя та Іранського нагір’я. Зазвичай граби можна зустріти в змішаних лісах, що представлені широколистими рослинами. Темп росту граба звичайного повільний. Рослина має висоту від 7 до 12 метрів, але науці відомі екземпляри, що доростали до 25 метрів у висоту. Стовбур граба має діаметр 10 сантиметрів. Особливістю стовбура є його ребристість. В окремих випадках стовбури дерев можуть бути слабко скрученими. 

Крона граба є густою, циліндричною. Вершина дерева заокруглена. На молодих деревах спостерігається сріблясто-сіра кора. З віком кора вкривається поздовжніми тріщинами. Гілки тонкі, довгі, навесні вони елегантно звисають, а влітку є більш прямими. На молодих бурих пагонах присутні чечевички. Пагони можуть бути голими, а можуть вкриватися характерним волосистим покровом. 

Бруньки граба вузькі, загострені. Довжина бруньок – від 5 до 8 міліметрів. Листові пластини овальні, але можуть бути і продовгувасто-овальними. Довжина листків – до 15 сантиметрів. Ширина листових пластин – до 5 сантиметрів. Листочки кріпляться до гілок за допомогою черешків з довжиною до 15 міліметрів. Згори листочки забарвлені в темно-зелений колір. 

Граб звичайний є однодомною рослиною. Довжина тичиночних сережок – близько 6 сантиметрів. Лусочки при квітках жовтуваті, їх краї забарвлені в червоно-бурий колір. Довжина пестичних сережок – до 15 сантиметрів. Плодоносить граб невеликими овальними плодами злегка сплющеної форми. Горішки мають довжину від 3 до 6 міліметрів. Цвіте рослина в квітні – травні, а плодоносить – в вересні-жовтні. 

Особливості сорту Монумент

 • Сорт італійської селекції;
 • Росте у формі повільно зростаючого карликового дерева;
 • Крона щільна, має пірамідальну форму;
 • У віці 10 років рослина має висоту від 1 до 1,2 метра;
 • Діаметр крони десятирічного дерева – 0,7 метра;
 • Доросле дерево має висоту від 2,5 до 3 метрів;
 • Діаметр крони дорослого граба Монумент – 1,5 метра;
 • Забарвлення листя – темно-зелене;
 • Восени листочки блискучі, зафарбовані в олійно-жовтий колір;
 • Вимоги до освітлення: граб є світлолюбним, але може рости і в напівтіні;
 • Вимоги до ґрунту: невимогливий, росте в будь-який гарно дренованих ґрунтах;
 • Морозостійкість: абсолютна для всієї території України. 

Використання граба Монумент в озелененні

Рослина ідеально підходить для невеликих декоративних садів. Дерева однаково вигідно виглядають і в груповій, і в поодинокій посадці. Даний граб гарно поєднується з різними листяними та хвойними культурами. Можливе використання рослини в якості живої огорожі.

Правила посадки граба звичайного

Найкращий час для висадки саджанців – весна, або осінь. Але рослини, куплені із закритою кореневою системою можна висаджувати в будь-який час теплої пори року.

Обираючи місце для рослини, віддавайте перевагу гарно освітленим ділянкам, хоча дерево може рости і в напівтіні. Граби не переносять засолених та ущільнених земель. Також рослину не можна висаджувати на ділянках із близьким заляганням ґрунтових вод. 

Для посадки слід викопати яму з розмірами 70*70 сантиметрів. На дно посадкової ями обов’язково потрібно покласти дренажний шар – до 10 сантиметрів щебеню або битої цегли. 

Грунтосуміш для засипання коренів готують з таких складових:

 • Чорнозем (2 частини);
 • Листова та дернова землі (по 2 частини);
 • Перегній (1 частина);
 • Вапно (100 грамів);
 • Мінеральне добриво (від 100 до 150 грамів). 

Кореневу шийку потрібно залишити на рівні землі. 

Посаджений саджанець поливають та мульчують пристовбурне коло. В якості мульчі можна застосовувати суху траву або гудиння з городу. Мульчувати землю під грабом можна також дерев’яною стружкою, подрібненою корою, торфом. 

Купити недорого граб звичайний Монумент (Carpinus betulus Monument) ви можете в нашому інтернет-магазині «Клуб Рослин». Для зручності клієнтів у нас передбачена можливість купити товар в один клік. Також замовлення можна зробити, зателефонувавши менеджеру за телефоном, вказаним на сайті. Ми гарнатуємо швидку доставку саджанців в спеціальних пластикових контейнерах для коренів. Такі рослини гарно переносять транспортування та швидко приживаються після висадки. Відправка рослин здійснюється в усі без виключення міста України. 

Найпопулярніші
Новини, Статті, Огляди, Поради Показати всі новини, статті, огляди, поради
Кембрик для підв'язування рослин Agrario: швидко, надійно, зручно

Щоб не витрачати багато часу на підв'язування і захистити рослину від пошкоджень, рекомендуємо купити якісний кембрик Agrario для підв'язування рослин від надійного українського виробника ...

Електричні обприскувачі Stocker: більше роботи, менше втоми

Щоб виконувати садову рутину швидко та отримувати задоволення від виконаної роботи, а не біль у м'язах, рекомендуємо купити електричні обприскувачі італійської компанії Stocker ...

Рандеву у Клубі: Літо 2021. Семінар для ландшафтних дизайнерів 20-22 серпня

Клуб Рослин продовжує серію Рандеву та запрошує колег провести три спекотні літні дні в колі друзів та однодумців! Чекаємо на Вас 20-22 серпня ...

Пік цвітіння лаванди на «Казкових Полях» поблизу Львова

Розпочався пік цвітіння лавандового поля на «Казкових Полях». Цей короткий період зазвичай триває два тижні. Зараз масово цвіте лаванда Platinum Nico, а сорт Hidcote Blue вже завершує цвітіння ...