Кизильник спіральний Шнайдер (Cotoneaster cochleatus Schneider)

Cotoneaster cochleatus Schneider
(Знайдено: 0 товарів)
 • Сортування:

Кизильник є представником сімейства Розових та підсімейства Сливових. Загалом, в роду кизильників налічується близько 100 видів рослин. В умовах дикої природи культура росте на теренах лісів та гір Європи, Північної Америки та Азії (окрім Японії). Рослину цінують за невибагливість до родючості та вологості ґрунту та посухостійкість. Рослини можуть жити на одному місці до 50 років. Чагарник може активно розвиватися як на сонці, так і в напівтіні. При йнятні для вирощування міські умови – рослина абсолютно не відчуває загазованості повітря. 

Росте рослина у вигляді листопадних або вічнозелених чагарників. Темп росту повільний. Культура відрізняється сильно розгалудженою кроною. Пагони можуть бути як прямостоячими, так і сланкими. Листки рослини некрупні, прості, розміщені почергово. Форма листків – яйцевидна. Забарвлення листя влітку – темно-зелене, восени лиски червоніють. Цвіте рослина правильними двостатевими квітами білого або рожевого кольору. Квіти можуть збиратися в щитковидні або кистьовидні суцвіття, а можуть формуватися поодиноко. Плоди – яблучка, у окремих сортів їстівні. 

Розмножувати кизильник можна за допомогою насіння (обов’язкова стратифікація), відводок та живцювання. 

Кизильник спіральний Шнайдер: особливості сорту

 • Рослина росте у формі вічнозеленого щільного сланкого чагарника;
 • Висота дорослого куща – від 0,2 до 0,4 метра;
 • Ширина крони дорослого кизильника – близько 1,5 метра;
 • Темп росту – повільний;
 • За рік рослина нарощує близько 10 сантиметрів зеленої маси;
 • Листя має еліптичну форму;
 • Забарвлення листя – темно-зелене;
 • Листочки блискучі, в нижній частині мають характерні волоски довжиною до 1 сантиметра;
 • Цвіте рослина білими квітами;
 • Період цвітіння – літо;
 • Плодоносить дрібними плодами кулястої форми;
 • Забарвлення плодів – темно-червоне;
 • Вимоги до ґрунту: може рости на будь-яких ґрунтах, окрім сухих;
 • Вимоги до освітлення: найкраще росте і розвивається на відкритих сонячних ділянках або в напівтіні;
 • Морозостійкість: абсолютна для всієї території України.

Використання кизильника Шнайдер в ландшафтному дизайні

Рослину переважно застосовують як грунтопокривну. Часто сорт висаджують в альпінаріях. Відмінно виглядає кизильник Шнайдер, пущений по стіні або відкосу. Рослина підкреслює красу присадибних та кам’яних садів. Рослина придатна для вирощування в контейнері – таким чином, нею можна прикрасити балкон, терасу або патіо.

Як посадити кизильник

Ми рекомендуємо купувати для посадки рослини із закритою кореневою системою. Такі саджанці без пошкоджень переносять транспортування і готові до висадки в будь-який час теплої пори року. 

Оптимальний час для висадки кизильника – весна. Потрібно обрати час, коли земля вже відтала, але бруньки на деревах ще не встигли розпуститися. Окремі спеціалісти радять висаджувати рослину восени – але при весняній посадці відсоток приживлюваності вищий. 

Обираючи місце для культури, віддавайте перевагу гарно освітленим, або напівзатіненим ділянкам. Не можна висаджувати кизильник в місцях, де спостерігається близьке залягання грунтових вод. Ділянки коло водойм також не підходять для висадки рослини. 

Для висадки рослини готують посадкову яму з розмірами 50*50*50 сантиметрів. На дні посадкової лунки обов’язково має бути присутній дренажний шар – для цього в яму потрібно насипати биту цеглу, керамзит, гальку або щебінь, перемішаний з піском. Оптимальна товщина дренажного шару – 20 сантиметрів. 

Землесуміш для посадки готують з піску, перегною, торфу та дернової землі. Пропорція – 1:1:1:2. Для кращого росту і розвитку рослини в землесуміш додають 250 грамів вапна. 

Якщо ви висаджуєте кизильники в групі, то відстань між ними повинна бути не меншою 50 сантиметрів. Дистанція між кизильником та іншими деревами та чагарниками повинна складати не менше 2 метрів. 

Кореневу шийку потрібно залишити на рівні землі. Після посадки ґрунт під рослиною потрібно ущільнити, рослину полити, а пристовбурне коло замульчувати. В якості мульчі можна використовувати торф, дерев’яну стружку або подрібнену кору. 

Купити недорого кизильник спіральний Шнайдер (Cotoneaster cochleatus Schneider) ви можете в нашому інтернет-магазині «Клуб Рослин». Наша компанія реалізовує здорові, життєздатні саджанці в спеціальних пластикових контейнерах для коренів. Замовити рослини можна на сайті магазину, або за допомогою телефонного дзвінка менеджеру. Доставку посадкового матеріалу гарантуємо в усі без виключення міста України. 

Найпопулярніші
Новини, Статті, Огляди, Поради Показати всі новини, статті, огляди, поради
Кембрик для підв'язування рослин Agrario: швидко, надійно, зручно

Щоб не витрачати багато часу на підв'язування і захистити рослину від пошкоджень, рекомендуємо купити якісний кембрик Agrario для підв'язування рослин від надійного українського виробника ...

Електричні обприскувачі Stocker: більше роботи, менше втоми

Щоб виконувати садову рутину швидко та отримувати задоволення від виконаної роботи, а не біль у м'язах, рекомендуємо купити електричні обприскувачі італійської компанії Stocker ...

Рандеву у Клубі: Літо 2021. Семінар для ландшафтних дизайнерів 20-22 серпня

Клуб Рослин продовжує серію Рандеву та запрошує колег провести три спекотні літні дні в колі друзів та однодумців! Чекаємо на Вас 20-22 серпня ...

Пік цвітіння лаванди на «Казкових Полях» поблизу Львова

Розпочався пік цвітіння лавандового поля на «Казкових Полях». Цей короткий період зазвичай триває два тижні. Зараз масово цвіте лаванда Platinum Nico, а сорт Hidcote Blue вже завершує цвітіння ...