Клен гостролистий Фасенс Блек (Acer platanoides Faasen's Black )

Acer platanoides Faasen's Black
(Знайдено: 0 товарів)
 • Сортування:

Клен гостролистий є листопадним деревом, що має висоту від 12 до 28 метрів. Крона рослини густа, куляста. Молоді дерева мають гладеньку кору сіро-коричневого забарвлення. У старших дерев кора темнішає і набуває майже чорного кольору. Також кора старших дерев вкрита характерними довгими та вузькими тріщинами, що переплітаються між собою. 

Гілки рослини крупні, ростуть догори. Пагони можуть бути коричневими або червонувато-сірими. На кінцях гілок розташовані по одній зеленій або фіолетовій бруньці. Листочки клена гостролистого прості, долонеподібні. Листки поєднують у собі від 5 до 7 зазубрених лопастей. Довжина листків – до 18 сантиметрів. Верхня частина листової пластини забарвлена в темно-зелений колір, а нижня є більш блідою. Восени листочки стають жовтими або помаранчевими, а пізніше опадають. Сік рослини має характерне молочне забарвлення.

Цвіте клен даного виду духмяними голими та яскравими квіточками. Забарвлення цвітіння – жовтувато-зелене. Квіточки збираються в суцвіття-щитки по 15 – 30 штучок. Клен гостролистий є дводомною рослиною. Тому чоловічі та жіночі квіточки зазвичай з’являються на різних рослинах. Запилення квітів відбувається за допомогою комах. 

Плодоносить рослина подвійними крилатками. Крила плодів розходяться під тупим кутом. Довжина крилець плодів – від 3,5 до 5,5 сантиметрів. 

Клен гостролистий особливо інтенсивно росте в перші три роки. За рік рослина може нарощувати до одного метра зеленої маси. З часом темп росту сповільнюється. Тривалість життя кленів – до 150 років. 

Особливості клена гостролистого Фасенс Блек

 • Рослина росте і розвивається у вигляді дерева середніх розмірів;
 • Забарвлення листя темно-червоне;
 • Рослина є гібридом кленів Schwedlerii та Reitenbachii;
 • Крона округла, щільна;
 • Пагони потужні, сильно розгалуджені;
 • Темп росту – швидкий;
 • Висота дорослого дерева може складати від 20 до 30 метрів;
 • Діаметр крони дорослої рослини – від 15 до 22 метрів;
 • За рік рослина виростає у висоту на 45 – 60 сантиметрів, в діаметрі збільшується на 30 – 40 сантиметрів;
 • Пагони мають світло-коричневе забарвлення;
 • Зимові бруньки забарвлені в червоно-фіолетовий колір;
 • Кора має чорно-сіре забарвлення, тріщинувата;
 • Листочки мають 5 лопастей;
 • Довжина листків – близько 15 сантиметрів;
 • Листочки зароджуються в яскраво-червоному кольорі;
 • Забарвлення верхньої частини листової пластини – темно-пурпурове, нижньої – червоно-зелене;
 • Якщо дерево росте в тіні, листя забарвлюється в зелений колір;
 • Цвіте рослина жовто-зеленими квіточками, що формуються у вигляді парасольок;
 • Цвітіння на деревах з’являється до появи листя;
 • Плодоносить сорт коричневими крилатками;
 • Вимоги до освітлення: сонячні ділянки, напівтінь, може виносити тінь, але втрачає інтенсивність забарвлення листя;
 • Вимоги до ґрунтів: до складу ґрунту рослина невимоглива, може рости на ґрунтах в діапазоні від слабко-кислих до лужних, не переносить перезволоження та заболоченості ґрунту.

Клен Фасенс Блек в дизайні ландшафтів

Рослину часто застосовують для озеленення міст – її можна зустріти вздовж доріг та на алеях. Симпатичні екземпляри прикрашають собою міські парки та сквери. Клен даного сорту відмінно виглядає і в поодинокій, і в груповій посадці. Рослина гарно комбінується і з листяними, і хвойними культурами. Сорт гарно себе зарекомендував в декорі японських садів. Також часто висаджують клени в якості живих огорож.

Як посадити клен гостролистий

Оптимальний час для посадки рослини – рання весна. Хоча, клен відмінно укорінюється і при осінній посадці. Якщо ви висаджуєте поряд кілька рослин, залишайте між ними дистанцію від 2,5 до 3 метрів. Якщо ж ви висаджуєте клени в якості живої огорожі, то дистанція між ними повинна складати 2 метри. 

Для висадки культури потрібно вибрати гарно освітлену ділянку. Також можна висадити сорт в напівтіні. 

Грунт повинен бути гарно дренованим. Глибина посадкової ями повинна бути співмірною об’єму кореневого кома рослини. Викопуйте яму, більшу в 4 рази за кореневий ком. 

За умови близького залягання ґрунтових вод в посадковій ямі потрібно організувати дренаж товщиною не менше 15 сантиметрів. В якості дренажу можна використовувати биту цеглу, керамзит, гальку або щебінь.

Землесуміш для засипання коренів повинна містити перегній (торфокомпост), пісок та дернову землю у співвідношенні 3:1:2. В посадкову яму також додають нітроамморфоску із розрахунку 120 – 150 грамів на одну рослину. 

Кореневу шийку потрібно залишити на висоті кілька сантиметрів над рівнем землі. Після посадки клен поливають 30 літрами води та мульчують пристовбурне коло. В якості мульчі можна використовувати сухі ґрунти або торф. 

Купити за доступну ціну клен гостролистий Фасенс Блек (Acer platanoides Faasen's Black) ви можете в нашому інтернет-магазині «Клуб Рослин». Ми пропонуємо клієнтам здорові, життєздатні саджанці в спеціальних пластикових контейнерах для коренів. Доставку рослин гарантуємо в будь-яке місто України. 

Найпопулярніші
Новини, Статті, Огляди, Поради Показати всі новини, статті, огляди, поради
Кембрик для підв'язування рослин Agrario: швидко, надійно, зручно

Щоб не витрачати багато часу на підв'язування і захистити рослину від пошкоджень, рекомендуємо купити якісний кембрик Agrario для підв'язування рослин від надійного українського виробника ...

Електричні обприскувачі Stocker: більше роботи, менше втоми

Щоб виконувати садову рутину швидко та отримувати задоволення від виконаної роботи, а не біль у м'язах, рекомендуємо купити електричні обприскувачі італійської компанії Stocker ...

Рандеву у Клубі: Літо 2021. Семінар для ландшафтних дизайнерів 20-22 серпня

Клуб Рослин продовжує серію Рандеву та запрошує колег провести три спекотні літні дні в колі друзів та однодумців! Чекаємо на Вас 20-22 серпня ...

Пік цвітіння лаванди на «Казкових Полях» поблизу Львова

Розпочався пік цвітіння лавандового поля на «Казкових Полях». Цей короткий період зазвичай триває два тижні. Зараз масово цвіте лаванда Platinum Nico, а сорт Hidcote Blue вже завершує цвітіння ...