Клен гостролистий Голден Глоб (Acer platanoides Golden Globe)

Acer platanoides Golden Globe
(Знайдено: 0 товарів)
 • Сортування:

В умовах дикої природи клени гостролисті можуть досягати висоти близько 30 метрів. Але культурні сорти зазвичай мають меншу висоту. Рослини являють собою монументальні потужні дерева, які демонструють високу вітростійкість. В перші три роки темп росту клена дуже швидкий. За оптимальних умов вирощування дерево може збільшуватися на висоту близько метра на рік. Крона рослини зазвичай округла, з товстими та міцними гілками, що надають їй особливоїї привабливості. Пишне високодекоративне листя має темно-зелене забарвлення. Листочки характеризуються крупними зубчиками та усталеною для кленів формою. По довжині листки можуть сягати від 15 до 20 сантиметрів. Особливо ефектно дерева виглядають восени, коли забарвлюються в золотисто-помаранчеві відтінки. Розмноження клена гостролистого відбувається за допомогою насіння-крилаток, що в народі має назву «вертольотики». Але культурні сорти клена частіше за все розмножують за допомогою щеплення. Дерева демонструють високу стійкість до забруднення та загазованості повітря. Вони гарно переносять дим і кіптяву. Тому рослини часто висаджують вздовж автомобільних доріг, поблизу електростанцій та промислових підприємств. 

Клен Голден Глоб: характеристики сорту

 • Росте у формі невеликого, дуже акутратного деревця;
 • Темп росту повільний;
 • Висота дорослої рослини – 5 метрів;
 • Діаметр крони дорослого клена – 4 метри;
 • Крона щільна, компактна, куляста;
 • З віком крона стає більш широкою і нагадує сплющену кулю;
 • Листя має яскраве золоте забарвлення;
 • Рослина гарно переносить міські умови;
 • При посадці в тіні листя набуває зеленого кольору, тому такий клен потрібно висаджувати на сонячних місцях;
 • Термін життя рослини – від 80 до 100 років;
 • Листочки рослини мають 5 лопастей;
 • Листя розпускається в ефектному яскраво-помаранчево-червоному кольорі;
 • Кора темно, бурувато-сіра, з характерними тріщинками;
 • Цвіте даний клен жовтувато-зеленими духмяними квіточками;
 • Квіточки зібрані в щитковидні суцвіття;
 • Період цвітіння – травень;
 • Плодоносить рослина крупними коричневими двокрилками;
 • Період дозрівання плодів – вересень;
 • Вимоги до освітлення: рослина світлолюбна, але здатна рости в напівтіні, в тіні втрачає декоративність забарвлення;
 • Вимоги до ґрунту: культура невимоглива, найкраще росте в родючому, пухкому та достатньо зволоженому;
 • Морозостійкість: абсолютна для всієї території України. 

Використання клена Голден Глоб в дизайні ландшафту

Даний клен ідеальний для створення цікавих колористичних груп. Золотисте листя дуже ефектно виглядає на фоні дерев та кущів з іншим забарвленням. Сорт гарно доповнює газони – його можна посадити по центру та створити яскраву акцентну точку. Рослина широко застосовується в озелененні міст. В парках та скверах клен Голден Глоб вирізняється своєю акуратною кроною та доповнює ландшафт золотистими барвами. Рослина придатна для висадки в якості живих огорож. Також клен даного сорту стане відмінним солітером. 

Як посадити клен

Для посадки рослини обирайте гарно освітлене, або напівзатінене місце. Важливо, щоб на ділянці не спостерігалися застої води та заболоченість ґрунту. При висадці в місцях з близьким заляганням ґрунтових вод потрібний солідний шар дренажу. Коренева система рослини стрижнева, але тонкі корені залягають близько до поверхні землі. Це потрібно враховувати при подальшому догляді за кленом – розпушувати землю можна лише на глибину до 10 сантиметрів.

Оптимальний час для посадки клена – рання весна, або осінь. Рослини, що куплені в спеціальних контейнерах для коренів можна висаджувати в будь-який час теплої пори року. 

Для посадки потрібно викопати яму, яка своїми розмірами буде перевищувати об’єм кореневого кома в чотири рази. На дні посадкової ями обов’язково слід організувати дренаж – до 15 сантиметрів битої цегли, керамзиту, гальки або щебеню. 

Грунтосуміш для засипання коренів готують з таких складових:

 • Торфокомпост або перегній (3 частини);
 • Дернова земля (2 частини);
 • Пісок (1 частина).

В посадкову яму для кожної рослини потрібно насипати від 120 до 150 грамів нітроамморфоски. 

Кореневу шийку заглиблювати не можна – краще її залишити на висоті 3 – 4 сантиметри над рівнем ґрунту. Коли земля після посадки усядеться, то коренева шийка опиниться врівень з ґрунтом. 

Після посадки рослину потрібно полити 30 літрами води та ретельно замульчувати пристовбурне коло. Як мульчу, можна використовувати подрібнену кору, торф, суху землю або дерев’яну стружку. Мульчування стане запобіжником від неконтрольованого росту бур’янів та допоможе зберегти необхідну рослині вологу.

В перший місяць після посадки клен потрібно поливати раз на тиждень. Після поливу важливо розпушувати землю та поновлювати шар мульчі. 

Купити за доступну ціну клен гостролистий Голден Глоб (Acer platanoides Golden Globe) в пластиковому контейнері для коренів можна в нашому інтернет-магазині «Клуб Рослин». У нас представлені виключно здорові, життєздатні саджанці, адаптовані під умови вирощування в Україні. Доставку рослин здійснюємо в усі без виключення міста України. 

Найпопулярніші
Новини, Статті, Огляди, Поради Показати всі новини, статті, огляди, поради
Секатор-ножиці Felco 310: збір врожаю однією правою

Легкий і потужний інструмент, що підходить для різних завдань – мрія кожного садівника. Найчастіше секатор-ножиці Felco 310 використовується для збору врожаю і зрізання квітів, але він також підходить для багатьох інших завдань. ...

Складна пила Felco 600: надійний помічник у кармані

Складна пила Фелко 600 від відомого швейцарського виробника – простий за конструкцією та зручний у використанні прилад для садівників-любителів та професіоналів. Читайте огляд інструменту марки Felco 600. ...

Сучкорізи Felco 211: обрізка гілок зі швейцарським комфортом

Швейцарський виробник садового інструменту, легко пізнаваний завдяки фірмовому червоному кольору руків’я інструментів, випустив відразу три моделі сучкоріза серії Felco 211 – 40, 50 і 60 см. Читайте наш черговий огляд. ...

Секатор FELCO 4C&H – краса і швейцарська якість за доступною ціною

Секатор Фелко 4C&H – незамінний інструмент в роботі квітникаря, ландшафтного дизайнера, флориста. Читайте статтю про переваги та особливості секатора Felco 4C&H. ...