Саджанці липи

Tilia
(Знайдено: 2 товарів)
Фільтр
Ціна
грн.
 • Сортування:

Липа - одне з найбільш поширених на планеті великих листопадних дерев (20 - 40 м висоти), «сімейство» яких налічує понад 40 видів. Ареал проживання липи охоплює великі області (листяні і змішані ліси) в зонах з помірним і субтропічним кліматом в Європі, Азії та Північній Америці. Могутня красуня-липа з густою широкою (до 5 м в діаметрі) кроною у формі конуса, піраміди, овалу, парасольки або пониклого пишного шатра, - універсальне «зручне» дерево для використання в ландшафтному дизайні садів та парків Європи і України зокрема. Відмітною властивістю липи є квітки - запашні яскраво-жовті суцвіття-щитки (червень-липень), які насичують повітря густим ніжним ароматом. Квітки липи не тільки красиві - вони мають унікальні лікувальні властивості і широко використовуються в народній медицині. Липа - чудовий медонос, і липовий мед вважається в Україні одним з найцінніших, смачних і корисних для людини.

Безперечними перевагами липи є:

 • висока морозостійкість і тіньовитривалість;
 • швидке зростання (50 см у висоту і 40 см в ширину в рік) і довговічність (300 - 400 років);
 • здатність швидко адаптуватися до умов навколишнього середовища (в тому числі до складної міської екології: пилу, диму і газу);
 • стійкість до хвороб і шкідників;
 • здатність покращувати склад грунту, насичуючи його кальцієм, що міститься в опалому листі;
 • велика вітростійкість завдяки міцній кореневій системі з потужним «стрижневим» коренем;
 • здатність легко переносити обрізку і довго зберігати задану форму.

В Україні для використання в ландшафтному дизайні садівники і професійні озеленювачі оптимально придатними для наших кліматичних умов вважають такі види липи:

 1. Липа європейська. Красиве струнке дерево (20 - 30 метрів заввишки) з густою кроною у формі піраміди і великим блискучим яскраво-зеленим листям виглядає дуже ефектно у вигляді струнких монументальних «ароматних» алей і групових декоративних композицій в українських садах, скверах і парках. Яскравий представник, «улюблениця» садівників - декоративний сорт Палліда (Pallida), яку називають «липою королів» (в Європі прийнято висаджувати Палліду біля пам'ятників). Особливість сорту - здатність самостійно формувати і стійко «тримати» правильну красиву крону у формі куба або піраміди. Палліда - ідеальний варіант для створення рівних і щільних шпалер (живих зелених стін).
 2. Липа широколиста (висота 30 - 35 м). Вирізняється цікавою формою крони, утвореної вертикальними основними пагонами і бічними горизонтальними, і красивим великим візерунчастим світло-зеленим блискучим листям. Найпопулярніший декоративний сорт - Фастігіата (Fastigiata) з вузькою кроною у формі правильної рівної колони, яка не потребує спеціальної обрізки. Фастігіата успішно застосовується в наших садах для створення суцільних живоплотів, добре виглядає як гордий «вартовий» при вході в заміське володіння.
 3. Не менш популярні такі види, як липа дрібнолиста. Відмінні риси липи дрібнолистої - будова крони: бічні нижні пагони згинаються і звисають вниз, створюючи ефект «плакучої» крони, і форма листя, що нагадують серце (друга назва липа серцеподібна).
 4. Липа повстяна отримала своє друге ім'я - срібляста через свої овальні листя з пухнастими ворсинками, пофарбовані знизу в ніжний сріблястий відтінок, добре видний при яскравому освітленні. Овальна або пірамідальна крона доповнюють декоративний вигляд цього виду липи.

Вирощування і догляд за липою

Догляд за липою не доставить досвідченим садівникам великих клопотів і не вимагає спеціальних знань і навичок, але для гарного росту, розвитку і зовнішньої привабливості декоративних сортів липи слід дотримуватися основних правил догляду:

 1. Липа досить тіньовитривале дерево, але для швидкого зростання і формування густої красивої шовковистої крони місце для посадки липі краще вибрати відкрите, просторе і сонячне.
 2. Липа не "примхлива" щодо складу грунту, але віддає перевагу родючим, пухким дренованим супіскам без застою вологи і близькості грунтових вод.
 3. У жаркий період липі потрібно забезпечити регулярний помірний полив з подальшим розпушуванням і мульчуванням прикореневої зони.
 4. Щороку навесні потрібно проводити санітарну обробку, видаляючи сухі і пошкоджені гілки і своєчасно (якщо це необхідно даному сорту) робити формуючу обрізку живоплотів і шпалер з липи.

Виконуючи ці нехитрі правила, садівники зможуть виростити на ділянках прекрасні сорти лип, які будуть їх радувати довгі роки.

На сайті інтернет-магазину «Клуб рослин» можна детально ознайомитися з декоративними сортами липи, отримати необхідну консультацію у досвідчених менеджерів і замовити потрібний сорт саджанця з доставкою по Україні протягом 1 - 2 днів.

Найпопулярніші
Показати всі товари
Новини, Статті, Огляди, Поради Показати всі новини, статті, огляди, поради
Карликові сорти плодових та я​гідних рослин

В Європі впродовж останніх років з’явився тренд, коли люди хочуть вирощувати собі їжу в маленьких садочках, або на балконах. Відповідно, дуже популярними стали плодові та ягідні рослини, які можна виростити на невеликому просторі. Здебільшого такі рослини швидко дають урожай. ...

День Відкритих дверей у Клубі Рослин: як це було!

Ми у Клубі Рослин давно визначили свою основну мету - робити простір навколо кращим. Саме з цією метою ми і створюємо наші події такі, як День Відритих Дверей та Рандеву у Клубі. Наші відвідувачі - це велика спільнота друзів, які збираються разом, щоб чудово провести час, поспілкуватись між собою, отримати натхнення та корисну інформацію. Будьте разом з нами. Давайте робити простір навколо кращим ...

Осіннє Рандеву у Клубі: Ландшафтна організація простору

А ми продовжуємо нашу серію Рандеву. Цього разу, плануємо зустрітись 2 та 3 листопада. Будемо говорити про ландшафтну організацію простору. Як вже склалось традиційно, ми запрошуємо тільки найкращих лекторів, від яких ви отримаєте максимально велику кількість корисної інформації. ...

Відповіді на запитання, які нам часто задають-частина 6

Надаємо вам розширені відповіді на запитання, які ви нам задаєте найчастіше. Все про те, чи можна оплатити замовлення при отриманні, способи та методи оплати замовлення, і т.д ...