Лобелія

Lobelia
(Знайдено: 0 товарів)
 • Сортування:

Лобелія є трав’янистою рослиною, що представляє сімейство Дзвоникових. Ареалом природного розповсюдження культури вважають Південну Африку та субтропічний пояс Південної півкулі. В регіонах з холодними зимами культуру вирощують в якості однорічної трави. Лобелія має тонкі розгалуджені пагони, які можуть рости прямо або звисати. В період цвітіння рослина буквально вкрита дрібними квітами асиметричної форми. Рослину широко використовують для озеленення присадибних ділянок. Часто її вирощують і на балконах. Культура здатна створювати щільний низькорослий покров. Доглядати за рослиною нескладно – навіть при мінімальному втручання садівника лобелія дарує високу естетичність.

Характерні ознаки лобелії

 • Росте у формі квітучої трав’янистої рослини;
 • Пагони тонкі, сильно розгалуджені;
 • Рослина може рости у формі напівчагарника або грунтопокривної рослини;
 • Висота порослі лобелії – від 10 до 20 сантиметрів;
 • Рослини з прямостоячими пагонами можуть мати висоту 50 сантиметрів;
 • Листочки сидячі, розташовуються по всій довжині пагонів;
 • Форма листків – ланцетна;
 • Листові пластини мають темно-зелене забарвлення;
 • На стеблах та листках присутній короткий ворс (представлений в сизому або сріблястому забарвленні);
 • Поодинокі пазушні квіти розпускаються в верхній частині пагона;
 • Період цвітіння – червень – липень;
 • Квіти в діаметрі складають 2 сантиметри;
 • Форма квітки – двогуба;
 • Верхні пелюстки укорочені;
 • По центру квіток містяться тичинки, що мають крупні пильники;
 • Забарвлення пелюсток може бути фіолетовим, синім, білим, рожевим, пурпурним або блакитним;
 • Цвітіння може триматися на рослині до перших морозів;
 • Плодоносить рослина насіннєвими коробочками з дрібним насінням, представленим в темно-коричневому кольорі.

В роду Лобелії налічують понад 360 видів.

Види лобелії

 1. Лобелія ерінус – багаторічник, що має висоту від 10 до 40 сантиметрів. Кущі кулястої форми. Листки пальчасті, мають довжину від 3 до 6 сантиметрів та ширину близько 1,5 сантиметра. Забарвлення листя – яскраво-зелене з сизуватим відтінком. Діаметр квітів – від 13 до 20 міліметрів. Квіти формуються на верхівках пагонів.
 2. Лобелія ампельна – рослина, що має дуже тонкі пагони. Висота дорослої лобелії даного виду - до 50 сантиметрів. Коли пагони виростають до висоти від 10 до 15 сантиметрів, вони починають хилитися до землі. Листочки продовгувасті. Квіти яскраві, двогубі. 2 маленьких зрощених пелюстки утворюють верхню губу. Нижня губа складається з трьох пелюсток.
 3. Лобелія кардинальська (або пурпурна) здатна формувати кулю з діаметром до 1 метра. На стеблах та темно-зелених листочках присутній короткий сизий ворс. Колосовидні суцвіття мають кармінне або яскраво-рожеве забарвлення.
 4. Лобелія Дортмана є частково зануреною в воду. Рослина характеризується прямостоячими розгалудженими пагонами. Листки мають довжину 7 – 8 сантиметрів. Листя занурене в воду. Квіти з’являються над поверхнею водойми, поодинокі, мають біле забарвлення.
 5. Лобелія прекрасна – рослина з прямостоячими розгалудженими пагонами та лінійним листям темно-зеленого забарвлення. Квіти трубчасті. Вінчик квітки в діаметрі сягає 3 сантиметрів. Висота дорослої рослини – від 60 до 90 сантиметрів. Квіти забарвлені в кармінно-червоний або рожевий колір.

Як посадити лобелію

Висаджувати рослину у відкритий ґрунт потрібно тоді, коли температура встановиться на рівні + 15 - + 17 градусів. Розсада рослини витримує приморозки до – 2 градусів. Але оптимальний час посадки – після закінчення морозів.

Якщо після висадки рослини сильно похолодало, то насадженні потрібно накрити плівкою.

Місце для лобелії обирають гарно освітлене. Серед грунтів потрібно віддавати перевагу пухким та помірно родючим. Для рослини найкращі землі – супіщані або суглинисті. На тяжкому глинистому грунті рослина рости не буде.

Кислотність грунту – нейтральна або слабко-кисла земля. Якщо грунт на вашій ділянці кислий, при посадці рослини потрібно внести в нього долмітове борошно, крейду або гашене вапно.

Дистанція між рослинами – від 10 до 15 сантиметрів.

Після посадки рослини потрібно гарно полити.

Купити за доступну ціну лобелію (Lobelia) ви можете в нашому інтернет-магазині «Клуб Рослин». Ми гарантуємо якісний та здоровий посадковий матеріал в спеціальних пластикових контейнерах для коренів. Доставку рослин здійснюємо в межах усієї території України.

Найпопулярніші
Новини, Статті, Огляди, Поради Показати всі новини, статті, огляди, поради
Кембрик для підв'язування рослин Agrario: швидко, надійно, зручно

Щоб не витрачати багато часу на підв'язування і захистити рослину від пошкоджень, рекомендуємо купити якісний кембрик Agrario для підв'язування рослин від надійного українського виробника ...

Електричні обприскувачі Stocker: більше роботи, менше втоми

Щоб виконувати садову рутину швидко та отримувати задоволення від виконаної роботи, а не біль у м'язах, рекомендуємо купити електричні обприскувачі італійської компанії Stocker ...

Рандеву у Клубі: Літо 2021. Семінар для ландшафтних дизайнерів 20-22 серпня

Клуб Рослин продовжує серію Рандеву та запрошує колег провести три спекотні літні дні в колі друзів та однодумців! Чекаємо на Вас 20-22 серпня ...

Пік цвітіння лаванди на «Казкових Полях» поблизу Львова

Розпочався пік цвітіння лавандового поля на «Казкових Полях». Цей короткий період зазвичай триває два тижні. Зараз масово цвіте лаванда Platinum Nico, а сорт Hidcote Blue вже завершує цвітіння ...