Міскантус (Miscanthus)

(Знайдено: 0 товарів)
  • Сортування:

Міскантус є родом багаторічних злаків, що представляють підсімейство Просових. Рослина має висоту від 80 до 200 сантиметрів. Але є види, які виростають значно вищими. Посадки міскантуса здатні утворювати пухкі дерновини. Кореневище рослини повзуче. Пагони прямостоячі, в нижнійчастині пагонів розташовується листя. Листки шкірясті, жорсткі, мають ширину близько 1,8 сантиметра. Форма листя – лінійно-ланцетна.

Цвіте рослина віялоподібними суцвіттями-мітелками. Довжина суцвіть – від 10 до 30 сантиметрів. Суцвіття складаються з квітів-колосків, що мають довжину всього 0,7 міліметра. На колосках присутні шовковисті волоски. Період цвітіння – з липня по вересень.

Рослина характеризується стрімким темпом росту – як в ширину, так і в висоту. Восени листя міскантуса зафарбовується в жовтий або бордовий колір. Термін життя рослини – від 20 до 30 років.

Види міскантуса

  1. Міскантус китайський – найбільш поширений вид. Рослину ще називають китайською сріблястою травою або китайським очеретом. Висота дорослої рослини – близько 3 метрів. Листки довгі – їх довжина може складати 1 метр. Цвіте даний вид в вересні – жовтні. Декоративні мітелки з рожево-сріблястим забарвленням зберігаються на рослинах до зими. Взимку рослина міняє своє забарвлення на золотисто-коричневе. Батьківщиною даного виду є Китай, Далекий Схід, Японія та Корея. Морозостійкість рослини середня, в особливо суворі зими потребує укриття.
  2. Міскантус цукроквітковий – рослина, що росте переважно на теренах вологих лук. Батьківщина – Корея, Японія, Китай та Приморський край. Висота дорослих рослин – близько 2 метрів. Листки мають довжину близько 60 сантиметрів. Форма листя – лінійна. Суцвіття забарвлені в білий або рожево-сріблястий колір. Довжина суцвіть – до 25 сантиметрів. Пагони розпочинають свій ріст в кінці весни. Рослина дуже теплолюбна. Період цвітіння – липень. Рослина є естетичною до жовтня.
  3. Міскантус гігантський – рослина, що представляє гібридну форму. Висота дорослої рослини – близько 3 метрів. На листі спостерігається білувата смужка, що проходить в області центральної жилки. Цвіте рослина в кінці літа. Забарвлення суцвіть – рожеве. Забарвлення суцвіть може переходити у сріблясте.

Міскантус в дизайні ландшафтів

Міскантус є незамінною рослиною, якщо говорити про ландшафтний дизайн. Культура часто прикрашає береги штучних та природних водойм. Також рослину висаджують у міксбордерах – і вона стає відмінним фоном для інших культур. Можливе використання для декору рокаріїв та садочків в японському стилі. Суцвіття рослини широко застосовують у флористиці для створення ефектних букетів.

Правила вирощування міскантуса

Рослина походить з теплих регіонів, тому її важливо висадити на гарно освітленому місці, захищеному від вітрів та протягів. Найкраще міскантус ростиме на березі водойми. Рослина дуже прихильна до родючих ґрунтів. Вирощуючи культуру, її потрібно підживлювати органікою. Також можливе підживлення розведеними у воді комплексними мінеральними добривами. Підживлення здійснюють один раз за вегетативний сезон.

Для рослини дуже шкідливим є надлишок азоту. Злак не буде рости на піщаному та тяжкому глинистому ґрунтах.

Рослину потрібно своєчасно поливати – вона дуже чутлива до сухості землі.

Укриття на зиму потребують тільки теплолюбні види. Перед настанням холодів землю під рослиною слід мульчувати.

Рослина здатна сильно розростатися, тому ми рекомендуємо вже при посадці встановити своєрідні обмежувачі росту. Це може бути лист заліза або пластику, вкопаний у землю. Також часто висаджують міскантуси в трубах – таким чином, рослина займає тільки відведену їй територію.

Обрізку рослини слід здійснювати рано навесні. В березні листя та пагони рослини зрізають врівень із землею.

Розмножують міскантус за допомогою ділення кореневища. Ділити корені слід дуже акуратно.

Висаджувати міскантус можна тоді, коли температура прогріється до + 20 градусів. За умови більш холодної погоди рослина буде погано приживатися.

Де купити міскантус

Наш інтернет-магазин «Клуб Рослин» пропонує саджанці міскантуса по доступній ціні. Замовлення можна зробити на сайті магазину, або зателефонувавши менеджеру. /Всі саджанці нашого асортименту здорові та адаптовані під умови вирощування в Україні. Посадковий матеріал продається в спеціальних контейнерах для коренів. Таким чином, рослини не травмуються при транспортуванні та можуть бути висаджені в будь-який час теплої пори року.

Доставку саджанців здійснюємо в короткі терміни по всій території України.

Найпопулярніші
Новини, Статті, Огляди, Поради Показати всі новини, статті, огляди, поради
Секатори Fiskars: переваги та недоліки

Читайте детальну інформацію про секатори Фіскарс ✂ Який інструмент вибрати? ⚖ Реальні тести і відгуки про Fiskars. Плюси і мінуси. Фото ...

Складна садова пила Stocker 1419 (Zyklon 180): комфорт, який завжди з тобою

Складна садова пила Zyklon 180 (модель Stocker 1419) гармонійно поєднує у собі надійність професійного інструменту та доступну ціну. Пропонуємо детальний огляд цього чудового інструменту ...

Секатори Stocker типу «рублячі ножиці»: чудова четвірка італійських професіоналів

Особливістю садових інструментів італійської компанії Stocker є висока різальна здатність і яскравий дизайн. Пропонуємо огляд секаторів типу «рублячі ножиці» ...

Обвідний сучкоріз Bahco P160-SL-90: професіонал на висоті

Сучкоріз шведського бренду Bahco P160-SL-90 призначений для професійного використання. Пояснюємо, чому легкий і міцний інструмент створений для комфортної роботи ...