Осока

Carex
(Знайдено: 0 товарів)
 • Сортування:

В умовах дикої природи осока росте в болотах або на берегах озер та річок. Рослина має вузьке листя, що характеризується паралельним жилкуванням. На даний час вчені розрізняють від 1500 до 2000 видів осоки. Залежно від сорту, осока може рости за умов будь-якого клімату. Серед поширених видів осоки – осока гірська, низинна, болотна та арктична. Серед ґрунтів для рослини потрібно обирати піщані. Також осока може рости на торф’яниках. Найкраще місце для культури – береги річок, або вологі просторі луки. Зовнішні характеристики рослин різних видів різняться, так само, як і методи їх вирощування.

Осока: характеристики

 • Розташування листя на рослині трирядне;
 • В період активного росту на рослині формуються стебла тригранної форми;
 • Коренева система характеризується присутністю придаточного коріння;
 • Спрямування коренів – вертикальне, донизу;
 • Репродукцією відрізняються розеточні пагони;
 • По висоті пагони можуть сягати 100 – 120 сантиметрів;
 • Форма стебел – тригранна, або округла;
 • Листки розташовуються на рослині почергово;
 • Структура нижніх листків – луската;
 • В період цвітіння на рослині з’являються одностатеві квіти;
 • В нижній частині листя забарвлене в коричневий, червонуватий, жовтий або білий колір;
 • Цвіте осока дрібними квітами, зібраними в колоски;
 • З колосків формуються суцвіття в парасольковидній або мітелчастій формі;
 • На чоловічих квітах розташовано по 3 тичинки;
 • На жіночих квітах присутні пестик та верхня зав’язь;
 • Зав’язь занурена в мішечок (видозмінений лист);
 • Період цвітіння осоки – весна, початок літа або кінець літа;
 • Плоди осоки є однонасіннєвими;
 • Морозостійкість осоки відмінна – в кліматичних умовах України зимує без додаткового укриття.

Використання осоки в декоративному озелененні

Рослина ідеальна для декору берегів водойм – як штучних, так і природних. Осоку використовують також в малих та кам’янистих садах. Можлива висадка рослин в якості живих бордюрів. Окремі сорти є відмінними грунтопокривними рослинами. Можливе контейнерне вирощування для декору балконів, терас та патіо.

Особливості вирощування осоки

Рослина абсолютно не примхлива до умов вирощування. Є види, які однаково успішно ростуть на сонячних ділянках, в напівтіні та тіні.

Серед ґрунтів для рослини потрібно обрати такі, які містять у своєму складі пісок або торф. Тому під час посадки і ґрунти потрібно додати по 2 частини торфу та піску.

Вирощувати осоку можна в саду, на берегах річок та озер і в приміщеннях. Рослина відмінно зарекомендувала себе в контейнерному вирощуванні.

Розмножувати осоку можна діленням кущів або насіннєвим способом.

При вирощуванні осоки потрібно обладнати обмежувачі росту – кущі здатні сильно розростатися і захоплювати великі території. Тому досвідчені садівники ще при посадці рослини вкопують в землю листи заліза або пластику. Таким чином, рослину вдасться втримати на відведеному їй місці.

При вирощуванні осоки в саду її потрібно регулярно поливати. Влітку поливи частіші та рясніші, взимку зрошення скорочують.

Підгодовувати рослини можна за допомогою органічних добрив. Також можна купити для осоки спеціальне комплексне мінеральне добриво. З асортиментом найкращих добрив від провідних виробників ви можете ознайомитися у відповідному розділі нашого сайту «Клуб Рослин».

Навесні осоку обрізають. Бур’яни в сусідстві з рослиною небажані, тому їх потрібно регулярно прибирати.

Осока – рослина, що демонструє стійкість до хвороб та шкідників. Але при неправильному вирощуванні культура може страждати від певних захворювань та комах. Наприклад, особливо небезпечною для насаджень є сіра гниль. При появі симптомів захворюванні рослини потрібно забезпечити гарне освітлення. Також при враженні сірою гниллю потрібно підгодовувати кущі. Ідеальним препаратом для боротьби з сірою гниллю є триходермін. Вражені хворобою частини рослини слід видалити.

Купити осоку (Carex) за доступну ціну можна в нашому інтернет-магазині «Клуб Рослин». Ми пропонуємо клієнтам виключно здорові та життєздатні саджанці, що продаються в спеціальних пластикових контейнерах для коренів. Доставку рослин гарантуємо в усі без виключення міста України.

Найпопулярніші
Новини, Статті, Огляди, Поради Показати всі новини, статті, огляди, поради
Сучкорізи серії Felco 200: універсальна модель з довгими ручками

Сучкорізи серії Felco 200 – це кілька моделей зі схожими характеристиками та деталями, які розрізняються. Пропонуємо огляд моделей Фелко серії С-60 та А-60. ...

Секатор-ножиці Felco 310: збір врожаю однією правою

Легкий і потужний інструмент, що підходить для різних завдань – мрія кожного садівника. Найчастіше секатор-ножиці Felco 310 використовується для збору врожаю і зрізання квітів, але він також підходить для багатьох інших завдань. ...

Складна пила Felco 600: надійний помічник у кармані

Складна пила Фелко 600 від відомого швейцарського виробника – простий за конструкцією та зручний у використанні прилад для садівників-любителів та професіоналів. Читайте огляд інструменту марки Felco 600. ...

Сучкорізи Felco 211: обрізка гілок зі швейцарським комфортом

Швейцарський виробник садового інструменту, легко пізнаваний завдяки фірмовому червоному кольору руків’я інструментів, випустив відразу три моделі сучкоріза серії Felco 211 – 40, 50 і 60 см. Читайте наш черговий огляд. ...