Піон деревовидний

Paeonia suffruticosa
(Знайдено: 0 товарів)
 • Сортування:

Фантастичне, неперевершене цвітіння півонії деревовидної (піона деревовидного) – це те, що робить цю культуру такою привабливою. Своїм рясним і ароматним цвітом вона прикрасить будь-яку ділянку. Замовити саджанці півонії деревовидної Ви можете на сайті інтернет-магазину Клубу Рослин plants-club.ua. Оформлюємо доставку в усі регіони України, зокрема у Київ, Львів, Рівне, Білу Церкву та інші міста. Висадивши у себе в саду кущі півонії, Ви щороку буде насолоджуватись її надзвичайно красивим цвітінням

Основні характеристики 

 • латинська назва - Paeonia suffruticosa;
 • габітус – кущ;
 • форма крони – напівсферична;
 • листя – зелене, часто три- або п’ятилопатеве, довжиною до 25 см;
 • квіти – дуже красиві, великі (12-22 см діаметром);
 • росте на сонячних місцях або у напівтіні;
 • час цвітіння – травень;
 • тривалість цвітіння – близько двох тижнів;
 • розміри – 1,5 м висотою і 2-3 м шириною;
 • зона морозостійкості – 4;
 • призначення – групові та індивідуальні декоративні посадки;
 • хороша стійкість проти хвороб.

Опис культури

Півонію справедливо можна назвати національним символом Китаю. Тут протягом століть виводились її нові форми, і зараз там до цієї рослини приблизно таке ж шанобливе ставлення, як до хризантеми – у Японії. Надзвичайною популярністю користується ця культура і на наших теренах. 

Це не дивно, адже головна її окраса - квіти. Великі сферичні кулясті бутони перетворюються на дуже великі (можуть бути понад 20 см діаметром) квіти – прості або махрові. Розташовані вони на кінцях однорічних пагонів. На одному кущі можуть цвісти десятки квіток!

На відміну від півонії трав'янистої, у цього різновиду стебла не відмирають до кореневої шийки, а зберігаються і щорічно наростають. При цьому вони частково дерев’яніють. 

Особливості вирощування

Правильна посадка важлива, адже від цього залежить декоративність і довговічність куща. За сприятливих умов півонії можуть рости на одному місці 50 і більше років. Між рослинами слід залишати не менше 1,5-2 метрів. Найкращий час для посадки - рання весна і осінь.

Для цього слід обрати добре освітлене, захищене від вітру місце. Не варто висаджувати півонію в тіні близько біля будинку. Ґрунт має бути пухкий, родючий і добре дренований. Землю під кущами найкраще замульчувати органічними матеріалами шаром 10 см. Не підходять для півонії перезволожені, кислі ґрунти. Під час вегетації рослинам потрібні щедрі поливи. 

Цвітіння відбувається на пагонах минулого року. Зав'ялі квіти можна регулярно видаляти, щоб рослина не витрачала сили на дозрівання насіння. Засохлі пагони обрізують. 

За необхідності кущі підв'язують до опор. У перший рік після посадки півонії зазвичай цвітуть слабо, і їхні квіти видаляють ще до розпускання, щоб не ослаблювати рослини.

Використання на ділянці 

Листя і сам кущ півонії деревовидної дуже декоративні, при цьому головна окраса – це великі, ароматні квіти. Бувають рослини з білими, ніжно-рожевими, малиновими, бузковими пелюстками.

Використовується в індивідуальних і групових посадках на газонах і у складі композицій. Хороші партнери: садова герань, лілія, флокси, лілійники, іриси та інші багаторічники. 

Переваги культури

 • Дуже рясно цвіте красивими і ароматними квітами;
 • Гарний медонос;
 • Хороша стійкість до захворювань і проти шкідників; 
 • Морозостійка.

Саджанці, які пропонує Клуб Рослин, адаптовані до вирощування в Україні та добре приживаються. Також нагадуємо, що у нашому інтернет-магазині plants-club.ua Ви можете придбати усі інструменти та матеріали, необхідні для роботи з рослинами. У нас є все, щоб Ваша ділянка стала квітучим і ароматним садом!

Найпопулярніші
Новини, Статті, Огляди, Поради Показати всі новини, статті, огляди, поради
Зимова виставка рослин для садових центрів та ландшафтних дизайнерів

«Клуб Рослин» запрошує на першу в Україні зимову виставку рослин, яку фахівці нашого садового центру підготували до нового весняного сезону ...

Запрошуємо на семінар для ландшафтних дизайнерів “Рандеву у Клубі” 4-6 лютого 2022 року

Клуб Рослин продовжує серію Рандеву та запрошує колег провести три зимові дні в колі друзів та однодумців! Чекаємо на Вас 4-6 лютого у Львові ...

Як правильно підібрати інструмент під розмір руки

Щоб робота приносила радість, а не мозолі, секатор потрібно правильно підібрати під розмір руки. Форма кисті, довжина пальців та ширина долоні – це індивідуальні параметри, під які серйозні виробники розраховують лінійки інструменту. ...

Кембрик для підв'язування рослин Agrario: швидко, надійно, зручно

Щоб не витрачати багато часу на підв'язування і захистити рослину від пошкоджень, рекомендуємо купити якісний кембрик Agrario для підв'язування рослин від надійного українського виробника ...