Піон деревовидний

Paeonia suffruticosa
(Знайдено: 0 товарів)
 • Сортування:

Фантастичне, неперевершене цвітіння півонії деревовидної (піона деревовидного) – це те, що робить цю культуру такою привабливою. Своїм рясним і ароматним цвітом вона прикрасить будь-яку ділянку. Замовити саджанці півонії деревовидної Ви можете на сайті інтернет-магазину Клубу Рослин plants-club.ua. Оформлюємо доставку в усі регіони України, зокрема у Київ, Львів, Рівне, Білу Церкву та інші міста. Висадивши у себе в саду кущі півонії, Ви щороку буде насолоджуватись її надзвичайно красивим цвітінням

Основні характеристики 

 • латинська назва - Paeonia suffruticosa;
 • габітус – кущ;
 • форма крони – напівсферична;
 • листя – зелене, часто три- або п’ятилопатеве, довжиною до 25 см;
 • квіти – дуже красиві, великі (12-22 см діаметром);
 • росте на сонячних місцях або у напівтіні;
 • час цвітіння – травень;
 • тривалість цвітіння – близько двох тижнів;
 • розміри – 1,5 м висотою і 2-3 м шириною;
 • зона морозостійкості – 4;
 • призначення – групові та індивідуальні декоративні посадки;
 • хороша стійкість проти хвороб.

Опис культури

Півонію справедливо можна назвати національним символом Китаю. Тут протягом століть виводились її нові форми, і зараз там до цієї рослини приблизно таке ж шанобливе ставлення, як до хризантеми – у Японії. Надзвичайною популярністю користується ця культура і на наших теренах. 

Це не дивно, адже головна її окраса - квіти. Великі сферичні кулясті бутони перетворюються на дуже великі (можуть бути понад 20 см діаметром) квіти – прості або махрові. Розташовані вони на кінцях однорічних пагонів. На одному кущі можуть цвісти десятки квіток!

На відміну від півонії трав'янистої, у цього різновиду стебла не відмирають до кореневої шийки, а зберігаються і щорічно наростають. При цьому вони частково дерев’яніють. 

Особливості вирощування

Правильна посадка важлива, адже від цього залежить декоративність і довговічність куща. За сприятливих умов півонії можуть рости на одному місці 50 і більше років. Між рослинами слід залишати не менше 1,5-2 метрів. Найкращий час для посадки - рання весна і осінь.

Для цього слід обрати добре освітлене, захищене від вітру місце. Не варто висаджувати півонію в тіні близько біля будинку. Ґрунт має бути пухкий, родючий і добре дренований. Землю під кущами найкраще замульчувати органічними матеріалами шаром 10 см. Не підходять для півонії перезволожені, кислі ґрунти. Під час вегетації рослинам потрібні щедрі поливи. 

Цвітіння відбувається на пагонах минулого року. Зав'ялі квіти можна регулярно видаляти, щоб рослина не витрачала сили на дозрівання насіння. Засохлі пагони обрізують. 

За необхідності кущі підв'язують до опор. У перший рік після посадки півонії зазвичай цвітуть слабо, і їхні квіти видаляють ще до розпускання, щоб не ослаблювати рослини.

Використання на ділянці 

Листя і сам кущ півонії деревовидної дуже декоративні, при цьому головна окраса – це великі, ароматні квіти. Бувають рослини з білими, ніжно-рожевими, малиновими, бузковими пелюстками.

Використовується в індивідуальних і групових посадках на газонах і у складі композицій. Хороші партнери: садова герань, лілія, флокси, лілійники, іриси та інші багаторічники. 

Переваги культури

 • Дуже рясно цвіте красивими і ароматними квітами;
 • Гарний медонос;
 • Хороша стійкість до захворювань і проти шкідників; 
 • Морозостійка.

Саджанці, які пропонує Клуб Рослин, адаптовані до вирощування в Україні та добре приживаються. Також нагадуємо, що у нашому інтернет-магазині plants-club.ua Ви можете придбати усі інструменти та матеріали, необхідні для роботи з рослинами. У нас є все, щоб Ваша ділянка стала квітучим і ароматним садом!

Найпопулярніші
Новини, Статті, Огляди, Поради Показати всі новини, статті, огляди, поради
Прищепний секатор Artitec 3T: ідеально дзеркальний зріз і щеплення брунькою

Огляд італійського секатора для щеплення рослин Artitec 3T. Головні переваги професійного інструменту для садівників. Фото та відео з експертною оцінкою ...

Секатори Fiskars: переваги та недоліки

Читайте детальну інформацію про секатори Фіскарс ✂ Який інструмент вибрати? ⚖ Реальні тести і відгуки про Fiskars. Плюси і мінуси. Фото ...

Складна садова пила Stocker 1419 (Zyklon 180): комфорт, який завжди з тобою

Складна садова пила Zyklon 180 (модель Stocker 1419) гармонійно поєднує у собі надійність професійного інструменту та доступну ціну. Пропонуємо детальний огляд цього чудового інструменту ...

Секатори Stocker типу «рублячі ножиці»: чудова четвірка італійських професіоналів

Особливістю садових інструментів італійської компанії Stocker є висока різальна здатність і яскравий дизайн. Пропонуємо огляд секаторів типу «рублячі ножиці» ...