Слива Робуста (Prunus domestica Robusta)

Prunus domestica Robusta
(Знайдено: 1 товарів)
 • Сортування:
Слива домашня Робуста PC17 C10
459.00 грн.
0 відгуків
*Введіть номер телефону. Ми Вам передзвонимо для оформлення замовлення

*Дзвінки здійснюються з понеділка по пятницю з 9:00 до 18:00

 • Категорія - Слива Робуста
 • Власне виробництво - PC17
 • Контейнер - C10
 • Вид - домашня
 • Вимоги до грунту - поживний
 • Вологолюбність - вологолюбна
 • Габітус - дерево
 • Кліматична зона - 6
 • Колір квітки - білий
 • Колір рослини - зелений
 • Листопадність - листопадна
 • Плодова - плодовий
 • Призначення - алея
 • Рід - Слива
 • Річний приріст - 10
 • Світлолюбність - сонячні місця
 • Сорт - Робуста
 • Стійкість до забруднення навколишнього середовища - стійке
 • Форма - розлога

Слива домашня — різновид дерев, які з’явилися, найімовірніше, 2000 років тому на Кавказі завдяки схрещуванню терну та аличі. Поступово рослина набула розповсюдження по всій Європі. Кісточки сливи знаходять разом з предметами, що належали до давньогерманської культури. Це доводить, що у наших широтах рослина культивується не одну сотню років.

Слива належить до родини розоцвітих, підвиду мигдалевих. Щороку слива цвіте, проте врожайність може відрізнятися. Цікаво, що слива є одним з досить ранніх медоносів! Вона дає до 25 кілограмів меду з гектару насаджень у ту пору, коли кращі медоноси ще не цвітуть. Проте саме раннє цвітіння призводить до втрат врожаю через заморозки. Лише кожна десята квітка дасть плід — і то в оптимальних умовах, коли у ґрунті є досить поживних речовин та вологи.

Варто зазначити, що для підвищення врожайності слід поруч саджати кілька слив різних сортів, що забезпечать перехресне запилення, або ж використовувати самозапильні сорти слив у своєму садку.

Активно плодоносити рослина починає на 6-7 рік вирощування на постійному місці. Період розквіту, коли врожайність буде радувати садівника, триватиме 10-15 років, після чого рослина почне всихати і врожайність знизиться. Продовжити життя сливі можна омолоджувальною обрізкою.

Формування крони залежить не лише від віку дерева, але й від морозостійкості. Чим вищою є морозостійкість, тим більшим може бути дерево. А сорти, які потребують додаткових турбот взимку чи навесні, формують відносно невисокими.

На сьогодні відомо чимало сортів та гібридів цієї рослини, плоди відрізняються за формою та розміром.

Слива потребує поживних ґрунтів, помірно зволожених.

Урожай може постраждати через шкідників, зокрема — яблуневу плодожерку, уразлива до грибкових захворювань, тому потребує щорічної обробки як фунгіцидами, так і гербіцидами.

Слива домашня Робуста (Prunus domestica Robusta ): ознаки сорту

 1. Слива домашня Робуста належить до сортів британської селекції. Це дерево, що досягає 12 метрів у висоту. Темп росту помірний.
 2. Ця слива здатна рости у напівтіні та тіні, адже незабаром виросте до тих розмірів, коли сама створюватиме затінок.
 3. Рослина належить до самоплідних гермафродитів, що значно спрощує процес запилення. Цікаво, що у багатьох країнах запашні квіти цієї сливи сушать, щоб додавати до чаю.
 4. Прекрасна зимостійкість дозволяє вирощувати сливу домашню Робусту, як у Європі, так і в Азії.
 5. Плоди розміром від 8 см, продовгуватої форми, з приємним кисло-солодким смаком. Смак залежить значною мірою від того, наскільки багато сонячного світла потратило на ту чи іншу сливу.
 6. Кісточка одна й легко відділяється, тому ці сливи часто використовуються не тільки для вживання у сирому вигляді, але й для створення кулінарних страв.
 7. Плодоносить слива Робуста з липня по жовтень, а подекуди можливо знайти на гілках сливи й у листопаді.

Висадка та догляд

Сливу краще саджати навесні, щоб молоде дерево прийнялося й не вимерзло взимку.

Для висадки слід обрати сонячну ділянку чи напівтінь, оптимальною буде висадка на південній чи західній околиці саду. Це забезпечить комфорт для сливи та продовжить період її плодоношення.

Слива прекрасно почувається на нейтральних та помірно лужних ґрунтах.

Рослина потребує помірно зволожених та гарно дренованих ґрунтів. Прекрасно ростиме на не дуже важких суглинках, землі з вмістом вапняку. У грунтосуміш для посадки сливи варто додати перегній та пісок. 

Полив має бути помірним, але протягом першого року вирощування на новому місці - регулярним. Коли слова почне плодоносити, полив влітку допоможе значно збільшити врожай, проте його потрібно проводити до 5 разів на сезон, заливаючи по 3-4 відра води на 1 кв.м під кроною дерева.

Пристовбурне коло слід мульчувати та періодично розрихлювати тут ґрунти.

Для сливи обов’язковою є формувальна обрізка, яка допоможе сформувати щільну, проте незагущену крону.

Навесні варто обробити дерево фунгіцидами. Подбайте також про способи боротьби зі шкідниками — інсектициди, пастки тощо.

Підживлення проводять після появи перших плодів за такою схемою:

 • Органіка (коров’як, пташиний послід, перегній) - 1 раз на 2 роки;
 • Азотні добрива — у квітні перед цвітінням;
 • Комплексні добрива з вмістом фосфору — у травні після цвітіння.

Рослина добре відгукується на внесення мікродобрив.

Переваги придбання в інтернет-магазині "Клуб рослин"

"Клуб рослин" пропонує якісний посадковий матеріал сливи домашньої Робуста у контейнерах, які дозволяють транспортувати рослини без шкоди для кореневої системи на далекі відстані. Розумні ціни. Доставка поштовими службами у будь-який куточок України.

Найпопулярніші
Новини, Статті, Огляди, Поради Показати всі новини, статті, огляди, поради
Секатор LOWE 1-ї серії: вся міць німецького садового інструменту

У лінійку LOWE 1 входять чотири моделі секаторів. Виробник стверджує, що такий, практично універсальний інструмент, має бути в комплекті будь-якого садівника. Пропонуємо огляд серії Льове 1 ...

Секатор LOWE 14 серії: дбайливе ставлення до вашого саду

Німецька компанія LOWE пропонує фермерам і садівникам унікальний інструмент, який підходить для виконання основних робіт на ділянці. Це моделі 104 і 107 з 14 серії секаторів. Подробиці читайте в огляді ...

Каталог добрив + програми підживлення рослин

Новий каталог містить основні характеристики добрив, надає рекомендації щодо їх застосування та пропонує детальні програми підживлення для різних видів рослин ...

Секатор LOWE 9 серії: зручний інструмент під будь-яку руку

Огляд лінійки секаторів 9-ї серії німецької компанії LOWE, які підходять для зрізання фруктів і квітів, формування крони чагарників і дерев, обрізки виноградників та різних ліан ...