Рогіз

Typha
(Знайдено: 1 товарів)
 • Сортування:
Рогіз широколиста C5
0.00 грн.
0 відгуків
*Ми повідомимо про появу
 • Категорія - Рогіз (Typha)
 • Контейнер - C5
 • Вид - широколиста
 • Вимоги до грунту - поживний
 • Вологолюбність - вологолюбна
 • Габітус - багаторічник
 • Климатична зона - 5
 • Колір рослини - сизий
 • Листопадність - листопадна
 • Плодова - неплодовий
 • Призначення - берег водойм
 • Рід - Рогіз
 • Річний приріст - 100-200
 • Світлолюбність - сонячні місця
 • Стійкість до забруднення навколишнього середовища - не стійке

Рогіз – рослина, що може мати висоту до 2 метрів. Стебла культури соковиті, товсті та циліндричні. Широке кореневище заглиблюється в воду на глибину до 1 метра. За допомогою кореневої системи рогіз створює широкі зарості в водоймах. Цвіте рослина суцвіттями або початками, що мають ширину до 3 сантиметрів. Суцвіття культури представлені в темному бурому кольорі.  Форма суцвіть тримається до самої весни. Навесні початки м’якішають і насіння розлітається на великі відстані.

Листя рогозу жорстке. По формі листки схожі з ремінцями. Ширина листя – до 2 сантиметрів.

Сьогодні існує понад 30 видів даної рослини. Але найпопулярнішими видами є рогіз широколистий, рогіз малий, Лаксмана та граційний.

Види рогозу

 • Рогіз широколистий – рослина з висотою до 2 метрів, має зелене листя та бурі суцвіття-початки;
 • Рогіз Лаксмана – культура з висотою до 13 метра, характеризується тонкими листками з шириною до 0,5 сантиметра та продовгувастими початками, що розташовуються нижче за листя;
 • Рогіз малий може виростати до висоти 50 сантиметрів, в окремих випадках його висота складає 1 метр, має листя з товщиною 0,3 сантиметра;
 • Рогіз граційний має схожість з рогозом Лаксмана, часто росте в водоймах парків.

Рогіз в ландшафтному дизайні

Рослина широко застосовується при створенні штучних водоймищ пейзажного або англійського стилю. Даний багаторічник здатний укріплювати береги. Гарно поєднується з аіром, ірисами, очеретом, болотницею, лобелією та осокою.

Правила вирощування рогозу

Для рослини потрібна велика кількість води. Серед ґрунтів для рогозу краще обрати піщаний. Рослина може переносити коливання кількості води, але абсолютне пересихання ґрунту є для неї згубним.

Серед переваг рослини – відмінна морозостійкість. Завдяки цій особливості культура стала однією з найпопулярніших в колах дизайнерів ландшафтів. Рогіз не вимерзає навіть в особливо суворі зими. Вже ранньої весни на рослині з’являється нова поросль, яка радує своєю декоративністю.

Висаджувати рослину потрібно на глибину від 30 до 50 сантиметрів. Для посадки культури використовують спеціальні корзини або контейнери. Інакше рогіз неконтрольовано розростеться та захопить велику територію.

Потрібно завважити, що рогіз може заглушити інші рослини в водоймі, тому обмежувачі росту є обов’язковою умовою посадки.

Розмножують рогіз насінням або діленням куща. Оптимальний час для ділення кущів – весна. Ми рекомендуємо для розмноження використовувати тільки кінцеві відрізки. На відрізках повинна бути хоча б одна брунька.

Рогіз занурюють на глибину від 30 до 60 сантиметрів від поверхні води. Рівень занурення коренів в ґрунт – 15 сантиметрів.

Найкраще місце для рогозу – гарно освітлене, захищене від вітрів та протягів. Хоча, рослина відмінно може рости і в напівтіні.

Рогіз, висаджений поблизу водойми, постійно потребує поливу. При цьому слід здійснювати обприскування листя один раз на три дні.

Доглядати за рослиною нескладно. Головний принцип догляду – контроль розростання рослини.

Навесні слід обрізати сухе листя та непривабливі суцвіття.

Переваги придбання посадкового матеріалу в інтернет-магазині Клуб Рослин

Інтернет-магазин «Клуб Рослин» пропонує якісні і здорові саджанці рогозу. Компанія має багаторічний досвід роботи з клієнтами. Тому всі замовлення обробляються в короткий термін. Менеджери перебувають на безперервному зв’язку в робочі дні. За потреби ви можете задати запитання щодо рослин та отримати вичерпні відповіді.

Всі рослини, представлені в асортименті «Клубу Рослин», продаються в спеціальних пластикових контейнерах для коренів. Це гарантує відсутність травм внаслідок транспортування. Крім того, контейнерну рослину можна висаджувати в будь-який час теплої пори року. Всі рослини нашої пропозиції акліматизовані під умови вирощування в Україні.

Ми співпрацюємо з провідними транспортними службами – і тому рослини доставляються швидко. Середній термін доставки – від 1 до 3 днів. Доставка здійснюється як по Києву та Львову, так і в усі інші міста України.

Найпопулярніші
Новини, Статті, Огляди, Поради Показати всі новини, статті, огляди, поради
Кизильник блискучий (Cotoneaster lucidus) – ідеальний кандидат для живоплоту чи бордюру

Читайте про кизильник блискучий (Cotoneaster lucidus) – ідеальний кандидат для живоплоту чи бордюру: біологічні особливості, використання в озелененні, переваги➜➜ Дізнайтеся більше про кизильник ➤➤➤ Читайте корисну статтю на сайті ...

Вейгела – азіатська красуня в українських садах

Читайте статтю про вейгелу – азіатську красуню в українських садах ➜➜ Дізнайтесь про цікаві сорти, догляд та вирощування вейгели ➤➤➤ Читайте корисну статтю на сайті ...

Японські спіреї в садах і парках України: цікаві сорти, вибір посадкового матеріалу та догляд за кущами

Читайте статтю про японські спіреї в садах і парках України: цікаві сорти, вибір посадкового матеріалу та догляд за кущами➜➜ Дізнайтесь про секрети, сучасні інструменти та допоміжні засоби , що необхідно використовувати ➤➤➤ Читайте корисну статтю на сайті ...

Дивовижні троянди Scarlet Meillandecor, Sea Foam, The Fairy: покупка, посадка, вирощування

Читайте статтю про дивовижні троянди Scarlet Meillandecor, Sea Foam, The Fairy: покупка, посадка, вирощування ➜➜ Дізнайтесь про секрети вирощування та догляду за сортами ➤➤➤ Читайте корисну статтю на сайті ...