Рогіз

Typha
(Знайдено: 0 товарів)
  • Сортування:

Рогіз – рослина, що може мати висоту до 2 метрів. Стебла культури соковиті, товсті та циліндричні. Широке кореневище заглиблюється в воду на глибину до 1 метра. За допомогою кореневої системи рогіз створює широкі зарості в водоймах. Цвіте рослина суцвіттями або початками, що мають ширину до 3 сантиметрів. Суцвіття культури представлені в темному бурому кольорі.  Форма суцвіть тримається до самої весни. Навесні початки м’якішають і насіння розлітається на великі відстані.

Листя рогозу жорстке. По формі листки схожі з ремінцями. Ширина листя – до 2 сантиметрів.

Сьогодні існує понад 30 видів даної рослини. Але найпопулярнішими видами є рогіз широколистий, рогіз малий, Лаксмана та граційний.

Види рогозу

  • Рогіз широколистий – рослина з висотою до 2 метрів, має зелене листя та бурі суцвіття-початки;
  • Рогіз Лаксмана – культура з висотою до 13 метра, характеризується тонкими листками з шириною до 0,5 сантиметра та продовгувастими початками, що розташовуються нижче за листя;
  • Рогіз малий може виростати до висоти 50 сантиметрів, в окремих випадках його висота складає 1 метр, має листя з товщиною 0,3 сантиметра;
  • Рогіз граційний має схожість з рогозом Лаксмана, часто росте в водоймах парків.

Рогіз в ландшафтному дизайні

Рослина широко застосовується при створенні штучних водоймищ пейзажного або англійського стилю. Даний багаторічник здатний укріплювати береги. Гарно поєднується з аіром, ірисами, очеретом, болотницею, лобелією та осокою.

Правила вирощування рогозу

Для рослини потрібна велика кількість води. Серед ґрунтів для рогозу краще обрати піщаний. Рослина може переносити коливання кількості води, але абсолютне пересихання ґрунту є для неї згубним.

Серед переваг рослини – відмінна морозостійкість. Завдяки цій особливості культура стала однією з найпопулярніших в колах дизайнерів ландшафтів. Рогіз не вимерзає навіть в особливо суворі зими. Вже ранньої весни на рослині з’являється нова поросль, яка радує своєю декоративністю.

Висаджувати рослину потрібно на глибину від 30 до 50 сантиметрів. Для посадки культури використовують спеціальні корзини або контейнери. Інакше рогіз неконтрольовано розростеться та захопить велику територію.

Потрібно завважити, що рогіз може заглушити інші рослини в водоймі, тому обмежувачі росту є обов’язковою умовою посадки.

Розмножують рогіз насінням або діленням куща. Оптимальний час для ділення кущів – весна. Ми рекомендуємо для розмноження використовувати тільки кінцеві відрізки. На відрізках повинна бути хоча б одна брунька.

Рогіз занурюють на глибину від 30 до 60 сантиметрів від поверхні води. Рівень занурення коренів в ґрунт – 15 сантиметрів.

Найкраще місце для рогозу – гарно освітлене, захищене від вітрів та протягів. Хоча, рослина відмінно може рости і в напівтіні.

Рогіз, висаджений поблизу водойми, постійно потребує поливу. При цьому слід здійснювати обприскування листя один раз на три дні.

Доглядати за рослиною нескладно. Головний принцип догляду – контроль розростання рослини.

Навесні слід обрізати сухе листя та непривабливі суцвіття.

Переваги придбання посадкового матеріалу в інтернет-магазині Клуб Рослин

Інтернет-магазин «Клуб Рослин» пропонує якісні і здорові саджанці рогозу. Компанія має багаторічний досвід роботи з клієнтами. Тому всі замовлення обробляються в короткий термін. Менеджери перебувають на безперервному зв’язку в робочі дні. За потреби ви можете задати запитання щодо рослин та отримати вичерпні відповіді.

Всі рослини, представлені в асортименті «Клубу Рослин», продаються в спеціальних пластикових контейнерах для коренів. Це гарантує відсутність травм внаслідок транспортування. Крім того, контейнерну рослину можна висаджувати в будь-який час теплої пори року. Всі рослини нашої пропозиції акліматизовані під умови вирощування в Україні.

Ми співпрацюємо з провідними транспортними службами – і тому рослини доставляються швидко. Середній термін доставки – від 1 до 3 днів. Доставка здійснюється як по Києву та Львову, так і в усі інші міста України.

Найпопулярніші
Новини, Статті, Огляди, Поради Показати всі новини, статті, огляди, поради
Секатор-ножиці Felco 310: збір врожаю однією правою

Легкий і потужний інструмент, що підходить для різних завдань – мрія кожного садівника. Найчастіше секатор-ножиці Felco 310 використовується для збору врожаю і зрізання квітів, але він також підходить для багатьох інших завдань. ...

Складна пила Felco 600: надійний помічник у кармані

Складна пила Фелко 600 від відомого швейцарського виробника – простий за конструкцією та зручний у використанні прилад для садівників-любителів та професіоналів. Читайте огляд інструменту марки Felco 600. ...

Сучкорізи Felco 211: обрізка гілок зі швейцарським комфортом

Швейцарський виробник садового інструменту, легко пізнаваний завдяки фірмовому червоному кольору руків’я інструментів, випустив відразу три моделі сучкоріза серії Felco 211 – 40, 50 і 60 см. Читайте наш черговий огляд. ...

Секатор FELCO 4C&H – краса і швейцарська якість за доступною ціною

Секатор Фелко 4C&H – незамінний інструмент в роботі квітникаря, ландшафтного дизайнера, флориста. Читайте статтю про переваги та особливості секатора Felco 4C&H. ...