Очерет

Scirpus
(Знайдено: 0 товарів)
 • Сортування:

В роду Очерет налічується понад 300 видів. Це багаторічні або однорічні рослини, що представляють сімейство Осокових. Очерети поширений по всій земній кулі. Але переважна більшість видів воліє рости на теренах тропіків та субтропіків. Природний ареал поширення очерету – це водойми та болота. Є види, що здатні плавати на поверхні води.

В Україні зустрічаються близько 20 видів очерету. Рослина характеризується підземною частиною, представленою повзучим або вкороченим кореневищем. В надземній частині рослина може мати висоту від 2 до 3 метрів. Але серед сортів очерету є й дуже мініатюрні – їх висота складає від 20 до 30 сантиметрів.

Основні характеристики очерету

 • Стебла за формою можуть бути циліндричною або тригранною;
 • Стебла покриті листками;
 • Листя лінійне, нагадує листя осоки;
 • На циліндричних стеблах спостерігаються луски, що мають довжину до 3 метрів;
 • Деякі види очерету мають нитьоподібне листя;
 • Період цвітіння – середина літа;
 • Цвіте очерет суцвіттями колосками;
 • Колоски можуть збиратися в парасольковидні, головчасті або мітелчасті суцвіття;
 • Довжина суцвіть – до 10 сантиметрів;
 • В колосках поєднані двостатеві квіти;
 • Забарвлення цвітіння – на початках світло-зелене, згодом стає коричневим;
 • Плодоносить очерет горішками пласко-випуклої або тригранної форми.

Види очерету

 1. Очерет лісовий – рослина, що має метрове тригранне стебло. Цвіте парасольковидними суцвіттями. Забарвлення суцвіть – зелене. Період цвітіння – початок літа.
 2. Очерет укорінливий – рослина, що має вигнуті бурі стебла;
 3. Очерет озерний має циліндричні безлисті стебла. Висота рослини – близько 3 метрів. Цвіте щитковидно-мітелчастими суцвіттями. Суцвіття складаються з коричневих колосків. Період цвітіння – травень – червень.
 4. Очерет Табернемонтана – рослина з циліндричним стеблом. Висота дорослого очерету даного виду – до 150 сантиметрів. Забарвлення рослини сіро-буре.
 5. Очерет гострокінечний є культурою, що має висоту всього 70 сантиметрів. Рослина має тригранні зелені стебла.
 6. Очерет морський має висоту від 55 до 90 сантиметрів. Цвіте парасольковидними суцвіттями з коричневим забарвленням.
 7. Очерет щетиновидний є однорічною рослиною. Висота – від 5 до 20 сантиметрів. Стебла тонкі, колоски зібрані в пучок.
 8. Очерет поникаючий – кімнатна рослина. За умови недостатнього освітлення стебла рослини звисають вниз і нагадують фонтан. Квіти дрібні, молочні, розташовуються на верхівках стебел.

Очерет в дизайні ландшафтів

Рослину широко застосовують для декору водойм як природних, так і штучних. Рослини гарно виглядають і в поодиноких, і в групових посадках. Культуру можна вирощувати в контейнері за умови достатньої вологості ґрунту та повітря. Суцвіття рослини застосовують для формування зимових букетів.

Як посадити очерет

Для посадки рослини потрібно обрати нейтральний або слабкокислий ґрунт. Висаджувати рослину потрібно на гарно освітлених ділянках. Очерет може рости у воді, якщо глибина водойми складає від 0,3 метра.

Для посадки рослини потрібно підготувати ємності, що мають діаметр не менше 150 міліметрів. На дно ємності потрібно покласти дренаж.

Грунтосуміш для рослини потрібно готувати з торфу та землі, взятої з компостної купи. В дану землесуміш висаджують очерет та гарно поливають. Поверх землесуміші потрібно покласти камінчики або щебінь. В такому вигляді очерет опускають на дно водойми.

Очерет без контейнера висаджувати не рекомендують – рослина є агресором і здатна захоплювати великі території та витісняти інші декоративні культури.

Розмножується рослина діленням кореневища. Розмножувати культуру можна навесні.

Догляд за очеретом

Догляд за рослиною передбачає контроль розростання. В особливо спекотну пору рекомендується здійснювати обприскування листя.

Серед шкідників очерет можуть пошкоджувати тля та павутинний кліщ. Для боротьби з ними потрібно застосовувати спеціальні інсектициди. Починаючи з березня, рослину потрібно підживлювати спеціальними комплексними добривами. Купити якісні добрива від провідних виробників ви можете у відповідному розділі сайту нашого інтернет-магазину «Клуб Рослин».

Для очерету потрібна вологість повітря не менше 50%. В зимовий період вологість забезпечують щоденним обприскуванням.

Купити за доступну ціну очерет (Scirpus) ви можете в нашому інтернет-магазині «Клуб Рослин». Ми гарантуємо здорові та життєздатні саджанці в спеціальних пластикових контейнерах для коренів. Доставка посадкового матеріалу здійснюється в усі без виключення міста України.

Найпопулярніші
Новини, Статті, Огляди, Поради Показати всі новини, статті, огляди, поради
Зимова виставка рослин для садових центрів та ландшафтних дизайнерів

«Клуб Рослин» запрошує на першу в Україні зимову виставку рослин, яку фахівці нашого садового центру підготували до нового весняного сезону ...

Запрошуємо на семінар для ландшафтних дизайнерів “Рандеву у Клубі” 4-6 лютого 2022 року

Клуб Рослин продовжує серію Рандеву та запрошує колег провести три зимові дні в колі друзів та однодумців! Чекаємо на Вас 4-6 лютого у Львові ...

Як правильно підібрати інструмент під розмір руки

Щоб робота приносила радість, а не мозолі, секатор потрібно правильно підібрати під розмір руки. Форма кисті, довжина пальців та ширина долоні – це індивідуальні параметри, під які серйозні виробники розраховують лінійки інструменту. ...

Кембрик для підв'язування рослин Agrario: швидко, надійно, зручно

Щоб не витрачати багато часу на підв'язування і захистити рослину від пошкоджень, рекомендуємо купити якісний кембрик Agrario для підв'язування рослин від надійного українського виробника ...