Схизостиліс

Schizostylis
(Знайдено: 0 товарів)
 • Сортування:

Схизостиліс є вічнозеленою рослиною, що отримала широке поширення на теренах гірських струмків в Центральній та Південній Африці. Рід є небагаточисельним. Сьогодні відомо тільки два види даної рослини. Кореневище культури коротке. Воно розростається, випускаючи пучки листя. Листя за формою сході з листям ірису сибірського. Суцвіття формуються на вершинах квітоносів. За формою суцвіття культури нагадують гладіолуси. В суцвітті міститься до 10 квіток. Забарвлення квітів – яскраво-червоне. Але є сорти з рожевими або білими квітами. Загалом, сорти представлені в різних відтінках.

Характерні особливості схизостиліса

 • Рослина є кореневою;
 • Висота дорослої рослини – від 60 до 90 сантиметрів;
 • Листя культури пласке, серповидно-вигнуте;
 • Листочки щільні;
 • Довжина листя – від 45 до 50 сантиметрів;
 • На квітконосному стеблі розташовуються до 14 квіток;
 • Форма квіток – зірковидна;
 • Квіти налічують по 6 пелюсток;
 • Діаметр квітів – до 5 сантиметрів;
 • Квіти збираються в суцвіття-колоски;
 • Забарвлення квітів може варіюватися між рожевим та інтенсивно-червоним кольором;
 • Період цвітіння – наприкінці літа та осінь4
 • Морозостійкість рослини – до – 10 градусів (на зиму потрібно викопувати та пересаджувати в горщики).

Схизостиліс в дизайні ландшафтів

Рослину широко застосовують для декору штучних або природних водойм. Культура гарно поєднується з іншими водними рослинами. Схизостиліс однаково вигідно виглядає і в групових, і в поодиноких насадженнях.

Особливості вирощування схизостиліса

Висаджувати рослину потрібно на гарно освітленому, сонячному місці. Грунт повинен бути водо- та повітропроникним. При цьому земля повинна постійно «дихати». Основною вимогою до вирощування рослини є підтримання вологості ґрунту.

Рослина потребує рясного поливу в особливо спекотні дні літа.

 Перед посадкою легкий піщаний ґрунт потрібно збагатити компостом і торфом. В такому субстраті рослина буде рясно цвісти – схизостиліс буде забезпечений корисними речовинами.

Найкраще місце для посадки саджанців – поряд з водоймами.

Рослина здатна до вироджування, тому її потрібно викопувати раз на три роки. При цьому кореневища розділяють та висаджують на глибину близько 5 сантиметрів.

Якщо ви висаджуєте кілька схизостилісів, то між ними потрібно лишати дистанцію до 20 сантиметрів.

Для посадки рослини на тому ж місці потрібно здійснити деякі заходи. По-перше, слід прибрати стару землю. Землю слід замінити новим поживним субстратом. Це сприятиме гарному розвитку рослини.

Навесні наступного року після посадки рослину можна порадувати новим шаром компосту. Для цього компост перемішують з ґрунтом.

Підгодівлю рослини потрібно здійснювати в другій половині червня. Для цього слід використовувати добрива типу «агрофоска». Перед цвітінням саджанці підживлюють добривами, що не містять азоту. Ці добрива повинні містити фосфор та калій.

В разі правильного підживлення рослина буде гарно і рясно цвісти. Також підгодівлі впливають на успішну зимівлю.

Восени схизостиліс потрібно викопати і пересадити в горщик. Пересаджену рослину слід занести в приміщення. Так рослина буде цвісти до пізньої зими. При цьому полив потрібно обмежити.

Листочки рослини залишаються зеленими і взимку. Зимові підгодівлі передбачають внесення добрив що два тижні. Для підгодівлі краще застосовувати комплексні універсальні добрива. Купити якісні добрива ви можете у відповідному розділі нашого сайту «Клуб Рослин».

В районах з м’якою зимою рослину на зиму не викопують.

Розмножується схизостиліс за допомогою насіння. Насіння слід висівати в невеличкі контейнери, що мають отвори внизу. Правильно посаджене насіння зійде через три місяці після висіву. Висадити рослини, вирощені з насіння, на присадибну ділянку можна буде тільки в наступному році.

Купити за доступну ціну схизостиліс (Schizostylis) ви можете в нашому інтернет-магазині «Клуб Рослин». Всі рослини нашого асортименту відрізняються здоров'ям та життєздатністю. Посадковий матеріал адаптований під умови вирощування в Україні. Саджанці продаються в спеціальних пластикових контейнерах для коренів. Таким чином, схизостиліс не травмується під час транспортування. Висадити контейнерний саджанець можна в будь-який час теплої пори року. Доставку рослин здійснюємо в короткі терміни по всій території України.

Найпопулярніші
Новини, Статті, Огляди, Поради Показати всі новини, статті, огляди, поради
Сучкорізи серії Felco 200: універсальна модель з довгими ручками

Сучкорізи серії Felco 200 – це кілька моделей зі схожими характеристиками та деталями, які розрізняються. Пропонуємо огляд моделей Фелко серії С-60 та А-60. ...

Секатор-ножиці Felco 310: збір врожаю однією правою

Легкий і потужний інструмент, що підходить для різних завдань – мрія кожного садівника. Найчастіше секатор-ножиці Felco 310 використовується для збору врожаю і зрізання квітів, але він також підходить для багатьох інших завдань. ...

Складна пила Felco 600: надійний помічник у кармані

Складна пила Фелко 600 від відомого швейцарського виробника – простий за конструкцією та зручний у використанні прилад для садівників-любителів та професіоналів. Читайте огляд інструменту марки Felco 600. ...

Сучкорізи Felco 211: обрізка гілок зі швейцарським комфортом

Швейцарський виробник садового інструменту, легко пізнаваний завдяки фірмовому червоному кольору руків’я інструментів, випустив відразу три моделі сучкоріза серії Felco 211 – 40, 50 і 60 см. Читайте наш черговий огляд. ...