Схизостиліс

Schizostylis
(Знайдено: 0 товарів)
 • Сортування:

Схизостиліс є вічнозеленою рослиною, що отримала широке поширення на теренах гірських струмків в Центральній та Південній Африці. Рід є небагаточисельним. Сьогодні відомо тільки два види даної рослини. Кореневище культури коротке. Воно розростається, випускаючи пучки листя. Листя за формою сході з листям ірису сибірського. Суцвіття формуються на вершинах квітоносів. За формою суцвіття культури нагадують гладіолуси. В суцвітті міститься до 10 квіток. Забарвлення квітів – яскраво-червоне. Але є сорти з рожевими або білими квітами. Загалом, сорти представлені в різних відтінках.

Характерні особливості схизостиліса

 • Рослина є кореневою;
 • Висота дорослої рослини – від 60 до 90 сантиметрів;
 • Листя культури пласке, серповидно-вигнуте;
 • Листочки щільні;
 • Довжина листя – від 45 до 50 сантиметрів;
 • На квітконосному стеблі розташовуються до 14 квіток;
 • Форма квіток – зірковидна;
 • Квіти налічують по 6 пелюсток;
 • Діаметр квітів – до 5 сантиметрів;
 • Квіти збираються в суцвіття-колоски;
 • Забарвлення квітів може варіюватися між рожевим та інтенсивно-червоним кольором;
 • Період цвітіння – наприкінці літа та осінь4
 • Морозостійкість рослини – до – 10 градусів (на зиму потрібно викопувати та пересаджувати в горщики).

Схизостиліс в дизайні ландшафтів

Рослину широко застосовують для декору штучних або природних водойм. Культура гарно поєднується з іншими водними рослинами. Схизостиліс однаково вигідно виглядає і в групових, і в поодиноких насадженнях.

Особливості вирощування схизостиліса

Висаджувати рослину потрібно на гарно освітленому, сонячному місці. Грунт повинен бути водо- та повітропроникним. При цьому земля повинна постійно «дихати». Основною вимогою до вирощування рослини є підтримання вологості ґрунту.

Рослина потребує рясного поливу в особливо спекотні дні літа.

 Перед посадкою легкий піщаний ґрунт потрібно збагатити компостом і торфом. В такому субстраті рослина буде рясно цвісти – схизостиліс буде забезпечений корисними речовинами.

Найкраще місце для посадки саджанців – поряд з водоймами.

Рослина здатна до вироджування, тому її потрібно викопувати раз на три роки. При цьому кореневища розділяють та висаджують на глибину близько 5 сантиметрів.

Якщо ви висаджуєте кілька схизостилісів, то між ними потрібно лишати дистанцію до 20 сантиметрів.

Для посадки рослини на тому ж місці потрібно здійснити деякі заходи. По-перше, слід прибрати стару землю. Землю слід замінити новим поживним субстратом. Це сприятиме гарному розвитку рослини.

Навесні наступного року після посадки рослину можна порадувати новим шаром компосту. Для цього компост перемішують з ґрунтом.

Підгодівлю рослини потрібно здійснювати в другій половині червня. Для цього слід використовувати добрива типу «агрофоска». Перед цвітінням саджанці підживлюють добривами, що не містять азоту. Ці добрива повинні містити фосфор та калій.

В разі правильного підживлення рослина буде гарно і рясно цвісти. Також підгодівлі впливають на успішну зимівлю.

Восени схизостиліс потрібно викопати і пересадити в горщик. Пересаджену рослину слід занести в приміщення. Так рослина буде цвісти до пізньої зими. При цьому полив потрібно обмежити.

Листочки рослини залишаються зеленими і взимку. Зимові підгодівлі передбачають внесення добрив що два тижні. Для підгодівлі краще застосовувати комплексні універсальні добрива. Купити якісні добрива ви можете у відповідному розділі нашого сайту «Клуб Рослин».

В районах з м’якою зимою рослину на зиму не викопують.

Розмножується схизостиліс за допомогою насіння. Насіння слід висівати в невеличкі контейнери, що мають отвори внизу. Правильно посаджене насіння зійде через три місяці після висіву. Висадити рослини, вирощені з насіння, на присадибну ділянку можна буде тільки в наступному році.

Купити за доступну ціну схизостиліс (Schizostylis) ви можете в нашому інтернет-магазині «Клуб Рослин». Всі рослини нашого асортименту відрізняються здоров'ям та життєздатністю. Посадковий матеріал адаптований під умови вирощування в Україні. Саджанці продаються в спеціальних пластикових контейнерах для коренів. Таким чином, схизостиліс не травмується під час транспортування. Висадити контейнерний саджанець можна в будь-який час теплої пори року. Доставку рослин здійснюємо в короткі терміни по всій території України.

Найпопулярніші
Новини, Статті, Огляди, Поради Показати всі новини, статті, огляди, поради
Кембрик для підв'язування рослин Agrario: швидко, надійно, зручно

Щоб не витрачати багато часу на підв'язування і захистити рослину від пошкоджень, рекомендуємо купити якісний кембрик Agrario для підв'язування рослин від надійного українського виробника ...

Електричні обприскувачі Stocker: більше роботи, менше втоми

Щоб виконувати садову рутину швидко та отримувати задоволення від виконаної роботи, а не біль у м'язах, рекомендуємо купити електричні обприскувачі італійської компанії Stocker ...

Рандеву у Клубі: Літо 2021. Семінар для ландшафтних дизайнерів 20-22 серпня

Клуб Рослин продовжує серію Рандеву та запрошує колег провести три спекотні літні дні в колі друзів та однодумців! Чекаємо на Вас 20-22 серпня ...

Пік цвітіння лаванди на «Казкових Полях» поблизу Львова

Розпочався пік цвітіння лавандового поля на «Казкових Полях». Цей короткий період зазвичай триває два тижні. Зараз масово цвіте лаванда Platinum Nico, а сорт Hidcote Blue вже завершує цвітіння ...