Ситник

Juncus
(Знайдено: 0 товарів)
 • Сортування:

Ситник є крупним родом квіткових рослин, що представляють сімейство Ситникових. Своєю латинською назвою рослина зобов’язана використанням в давні часи – її застосовували для плетіння циновок та корзин (з латинської «jungere» перекладається як «зв’язувати», «з’єднувати», «сплітати»). В умовах дикої природи рослину можна зустріти на сирих місцевостях Північної півкулі (від тундри і до тропіків).

Листя рослини може бути без вушок і з вушками. Листові пластини мають пласку форму. Є рослини із злаковидними та циліндричними листками. Листки також можуть бути стебловидними або трубчастими.

Цвіте рослина двостатевими квітами, що мають бурувате або зеленувате забарвлення. Квіти збираються в суцвіття. Суцвіття можуть бути як головчастими, так і складномітелчастими. Розташовуються суцвіття на гілочках.

Плодоносить ситник коробочками з багаточисельним насінням.

Найпопулярнішим в ландшафтному озелененні став ситник розлогий Спіраліс.

Ситник розлогий Спіраліс: особливості сорту

 • Стебла рослини яскраво-зелені, закручені в спіраль;
 • Серед німців побутує назва «локон пристрасті»;
 • Висота дорослої рослини – від 40 до 120 сантиметрів;
 • В умовах дикої природи рослина росте на вологих ділянках (береги водойм, трав’яні болота);
 • Рослина є багаторічною;
 • Кореневище коротке, повзуче;
 • Стебла мають діаметр від 2 до 4 міліметрів;
 • Стебла ростуть пучком;
 • Листки рослини малопомітні;
 • Листя охоплює стебло за допомогою розрощеної основи;
 • Період цвітіння – червень – серпень;
 • Цвіте рослина непомітними суцвіттями;
 • Забарвлення суцвіть – жовто-коричневе;
 • Форма суцвіть – парасольки або мітелки;
 • Часто рослину вирощують в контейнерах;
 • Культура допомагає запобігти появі синьо-зелених водоростів у водоймі.

Ситник в дизайні ландшафтів

Рослину можна висаджувати як коло водойм, так і в самих водоймах. Культура однаково вигідно виглядає і в груповій, і в поодинокій посадці. Гарно поєднується з білокрильником, водокрасом, калюжницею болотною та лататтям. Рослина має вигляд зробленої власноруч прикраси і своїми химетрно закрученими в спіраль стеблами нагадує непокірну шевелюру.

Вирощування ситника

Висаджувати рослину слід на гарно освітлених болотистих ділянках. Найкраще для вирощування ситника підходять вологі та злегка затоплені ділянки. Але якщо у вас є можливість постійно поливати рослину, вона може рости і на сухій ділянці.

Серед ґрунтів для ситника потрібно обрати кислі та пухкі. При посадці слід внести спеціальні добрива для водних рослин.

Розмножувати рослину можна за допомогою ділення кореневища або насінням.

На зиму рослину потрібно гарно вкривати. Також можна викопати кущики та занести їх в прохолодне приміщення. За умови м’якої зими рослина може зимувати без укриття.

Догляд за рослиною передбачає контроль розростання.

Кілька разів на сезон культуру підгодовують спеціальними комплексними добривами. Купити якісне добриво ви можете, перейшовши у відповідний розділ сайту нашого інтернет-магазину «Клуб Рослин».

Навесні потрібно обрізати сухі пагони рослини. Ситник швидко відновлюється після зими. Вже в перші місяці весни можна спостерігати високодекоративну зелену поросль.

Переваги придбання посадкового матеріалу в інтернет-магазині «Клуб Рослин»

Наш інтернет-магазин «Клуб Рослин» може похвалитися багаторічним досвідом роботи з клієнтами. За час роботи були напрацьовані дієві методи швидкого обробітку замовлень. Наша компанія займає лідируючу позицію серед конкурентів. Всі рослини нашого асортименту здорові та життєздатні. Продаються саджанці в спеціальних пластикових контейнерах для коренів. Таким чином, посадковий матеріал не травмується при транспортуванні. Висадити контейнерну рослину ви зможете в будь-який час теплої пори року.

Ми співпрацюємо з провідними транспортними службами України. Тому гарантуємо швидку доставку товарів в будь-яке з міст України. Термін доставки – від 1 до 3 днів.

Замовляйте ситник сьогодні – і ви отримаєте рослину, акліматизовану під умови вирощування в Україні вже за кілька днів.

Найпопулярніші
Новини, Статті, Огляди, Поради Показати всі новини, статті, огляди, поради
Італійські пили Stocker Maestral – універсальні ножівки для саду та господарства

Пили італійської компанії Stocker під маркою Maestral (моделі 1514 та 1515) – універсальні садові інструменти, які відрізняються високою якістю та помірною ціною. Пропонуємо огляд популярних серед садівників пилок ...

Садовий степлер для підв'язування рослин: максимально просто з тапенерами від MAX

Огляд асортименту садових степлерів для підв’язки рослин від японської компанії MAX. Характеристики різних моделей тапенерів, особливості використання Tapener MAX ...

Прищепний секатор Artitec 3T: ідеально дзеркальний зріз і щеплення брунькою

Огляд італійського секатора для щеплення рослин Artitec 3T. Головні переваги професійного інструменту для садівників. Фото та відео з експертною оцінкою ...

Секатори Fiskars: переваги та недоліки

Читайте детальну інформацію про секатори Фіскарс ✂ Який інструмент вибрати? ⚖ Реальні тести і відгуки про Fiskars. Плюси і мінуси. Фото ...