Ялиця корейська Хейко (Abies koreana Heiko)

Abies koreana Heiko
(Знайдено: 0 товарів)
 • Сортування:

Ялиця корейська Хейко належить до карликових вічнозелених хвойних рослин та характеризується високою декоративністю. Оригінальні короткі густі пагони утворюють округлу або подушковидну крону. Такий чагарник буде доречним навіть у невеликому за розмірами саду. Висаджувати рослину рекомендується в альпінаріях, рокаріях, цікавих ландшафтних композиціях та міксбордерах. 

Сорт дуже стійкий до умов вирощування в загазованих містах. Тому культуру можна часто устріти в міських парках, скверах, на алеях. Важливим сорт Хейко є і в озелененні територій поблизу лікарень, санаторіїв та баз відпочинку. Рослина прекрасно виглядає і в групі з іншими хвойними та листяними культурами, і в поодинокій посадці. Садівники та дизайнери ландшафтів цінують ялицю Хейко за невибагливість у догляді, витончену красу та стійкість до хвороб і шкідників.

Характеристики сорту

 • Рослина росте у вигляді чагарника;
 • Висота дорослого куща – від 0,4 до 0,5 метра;
 • Діаметр крони дорослої рослини складає 0,6 метра;
 • Темп росту повільний;
 • За рік сорт додає всього 3 – 5 сантиметрів у висоту та ширину;
 • Хвоїнки короткі, блискучі;
 • Забарвлення хвої – світло-зелене, в нижній частині хвоїнок на порядок світліше;
 • Вимоги до освітлення: може рости на сонячних ділянках або в напівтіні;
 • Вимоги до ґрунту: рослина не висуває особливих вимог до грунтів, але найкраще росте на суглинках або супісках, що помірно зволожені;
 • Призначення: невеликі сади, рокарії, альпійські гірки;
 • Морозостійкість: відмінно зимує в умовах українських зим.

Вибір місця для ялиці Хейко

Обираючи місце для рослини, віддавайте перевагу гарно освітленим. Або напівзатіненим ділянкам. Важливо, щоб у місці посадки не спостерігалися застої води. За умови близького залягання ґрунтових вод рослина потребуватиме солідного дренажу в посадковій ямі (до 20 сантиметрів товщиною).

 Важливо, щоб місце посадки було захищеним від сильних поривів вітру та протягів. В саду рослину можна висадити поблизу ялини, туї, горобини або барбарису. В такому випадку композиція отримає додаткову наповненість і буде чарувати всіх без виключення. 

Правила посадки ялиці

Для посадки важливо купувати саджанці в спеціальних контейнерах для коренів. Такі рослини не пошкоджуються при транспортування та швидко приживаються на новому місці після висадки. Крім того, в садових центрах України (зокрема, в нашій компанії «Клуб Рослин») продаються рослини, акліматизовані під умови вирощування саме в Україні. 

Для посадки готують посадкову яму глибиною не менше 50 сантиметрів. При цьому ширина посадкової ями має складати 70 сантиметрів. Але спеціалісти радять визначатися з розміром котловану для ялиці тільки після оцінки об’єму кореневої системи саджанця разом з контейнером. Яма повинна бути на порядок більшою.

Для висадки придатні саджанці, яким виповнилося 3 – 4 роки. 

На дно посадкової ями обов’язково потрібно покласти дренаж. Для цього використовують биту цеглу, керамзит, гальку або дрібні камені. Товщина дренажного шару – не менше 15 сантиметрів. 

Грунтосуміш для посадки готується шляхом змішування 3 частин листової землі, 2 частин перегною і по одній частині піску, торфу та глини. 

При посадці важливо залишити кореневу шийку на рівні землі. Якщо її заглибити, рослина може загнивати та загинути.

Після засипання коренів сумішшю ґрунтів землю ущільнюють і рослину поливають. Обов’язковим заключним етапом висадки є мульчування пристовбурного кола. В якості мульчі можна використовувати соснову кору, дерев’яну стружку. Чорнозем, торф, компост або солому. Мульчування допоможе зберегти вологу, вбереже корені від перегрівання та стане запобіжником неконтрольованого росту бур’янів. 

Догляд за рослиною

Ялиця Хейко невибаглива у догляді. Але головні принципи піклування про рослину потрібно знати. Процес догляду включає в себе:

 • Полив;
 • Мульчування пристовбурного кола;
 • Розпушування ґрунту;
 • Підгодівлі;
 • Обрізку.

Розпушувати землю під ялицею можна на глибину 10 сантиметрів. Глибше розпушування може пошкодити корені.

Поливають рослину не рідше, як раз на тиждень. Полив є важливим для молодих саджанців – про нього не можна забувати до вкорінення рослини.

Підгодовувати можна тільки ті рослини, які досягли трьох- або чотирирічного віку. Для підгодівель використовують спеціальні комплексні мінеральні добрива для хвойних культур. Ознайомитися з асортиментом найкращих добрив ви можете у відповідному розділі нашого сайту інтернет-магазину «Клуб Рослин».

Зазвичай ялиця Хейко самостійно формує презентабельну крону. Тому обрізки рослина потребує виключно санітарної – при цьому прибирають всі нездорові, підмерзлі та сухі гілочки.

Якщо ви вирішили купити ялицю корейську Хейко (Abies koreana Heiko), зробіть замовлення в нашому інтернет-магазині «Клуб Рослин». Ми надішлемо здорові, життєздатні саджанці в пластикових контейнерах в будь-яке місто України. Термін доставки – від 1 до 3 днів. 

Найпопулярніші
Новини, Статті, Огляди, Поради Показати всі новини, статті, огляди, поради
Як вибрати секатор: керівництво до дії з порадами експерта

«Клуб Рослин» зібрав відгуки клієнтів, досвід власних працівників, проаналізував всі питання, щоб підготувати корисні поради по вибору «правильного» садового секатора ...

Секатор LOWE 1-ї серії: вся міць німецького садового інструменту

У лінійку LOWE 1 входять чотири моделі секаторів. Виробник стверджує, що такий, практично універсальний інструмент, має бути в комплекті будь-якого садівника. Пропонуємо огляд серії Льове 1 ...

Секатор LOWE 14 серії: дбайливе ставлення до вашого саду

Німецька компанія LOWE пропонує фермерам і садівникам унікальний інструмент, який підходить для виконання основних робіт на ділянці. Це моделі 104 і 107 з 14 серії секаторів. Подробиці читайте в огляді ...

Каталог добрив + програми підживлення рослин

Новий каталог містить основні характеристики добрив, надає рекомендації щодо їх застосування та пропонує детальні програми підживлення для різних видів рослин ...