Ялиця Віча Хеддерготт (Abies veitchii Heddergott )

Abies veitchii Heddergott
(Знайдено: 0 товарів)
 • Сортування:

Ялиця Віча Хаддреготт – це оригінальна за своїми декоративними якостями рослина, яка належить до вічнозелених культур сімейства соснових. В природних умовах сорт можна зустріти на японських островах Хонсю та Сікоку. Дана культура є дуже толерантною до умов вирощування, відмінно формує крону та стає окрасою будь-якого ландшафту. Висадити сорт можна в кам’янистому або вересовому саду, альпінарії, рокарії, міксбордері. Часто ялицю даного виду вирощують в контейнерах, декоруючи нею балкони, тераси та патіо. Завдяки повільному темпу росту рослини, з її допомогою планують дизайн ландшафту на тривалий час. Навіть якщо ваш сад невеликий за розмірами, в ньому завжди знайдеться місце для цього вишуканого хвойника.

Характеристики сорту

 • Рослина однодомна;
 • Темп росту – повільний, за рік додає у висоту від 2 до 5 сантиметрів;
 • У віці 10 років висота рослини складає всього 0,5 метра;
 • Рослина вважається довгожителем – може активно рости та розвиватися до віку 700 років;
 • Доросла рослина має висоту близько 2 метрів;
 • Форма крони – неправильно-сферична;
 • Хвоїнки згори мають темно-зелене забарвлення, а внизу – сріблясте;
 • Морозостійкість: рослина відмінно зимує в умовах українських зим;
 • Вимоги до ґрунту: піщаний, пухкий, вологий, але не перезволожений;
 • Кислотність ґрунту – нейтральний;
 • Призначення – ландшафтні композиції, альпінарії, контейнерне вирощування.

Як посадити ялицю Віча Хаддреготт

Ми рекомендуємо купувати саджанці ялиці в спеціальних контейнерах для коренів. Таким чином, рослини не постраждають при транспортуванні. Крім того, контейнерні саджанці можна висаджувати в будь-яку теплу пору року. Відмінні зразки ялиці Віча Хаддреготт представлені в асортименті нашого інтернет-магазині «Клуб Рослин». Всі екземпляри адаптовані під умови вирощування в Україні. 

 1. Для посадки рослини потрібно підготувати посадкову яму заздалегідь – приблизно за 2 тижні до безпосередньої посадки. Глибина посадкової ями залежить від об’єму кореневого кома разом з контейнером. Загалом, спеціалісти радять викопувати котлован розміром 60*60*60 сантиметрів.
 2. На дні посадкової ями обов’язково потрібно розмістити дренаж. Для цього використовують керамзит, биту цеглу, дрібні фракції камінців або гальку. Товщина дренажного шару – від 15 до 20 сантиметрів. 
 3. Для посадки рослини потрібно підготувати суміш ґрунтів. Для цього змішують садову землю з торфом, піском і компостом (співвідношення – 2:1:1:3). Поверх дренажу насипається шар грунтосуміші (приблизно половина від загального об’єму). В такому вигляді яму потрібно залишити на два тижні. 
 4. Через два тижні в посадкову яму потрібно вилити від 20 до 30 літрів води. Коли земля вбере воду, її перекопують на глибину пів штика лопати. 
 5. Саджанець в контейнері потрібно гарно полити. Після цього контейнер розрізають і акуратно виймають рослину, щоб не пошкодити земляну грудку. Корені в ямі засипають ґрунтом, підготованим заздалегідь. 
 6. Землю ущільнюють. Потрібно стежити, щоб коренева шийка рослини залишилася на рівні землі. 
 7. Посаджений саджанець поливають та мульчують під ним землю. В якості мульчі можна використовувати соснову кору, щепу, торф або солому. Хоча, у випадку з соломою є вірогідність випаровування вологи, оскільки вона не покриває щільно землю. Також можуть рости бур’яни. Тому ми рекомендуємо мульчувати більш надійними сумішами.

Догляд за ялицею

Ялиця Віча Хаддреготт абсолютно невибаглива в догляді. Дорослі рослини цілком здатні рости самостійно, вимагаючи до себе уваги лише зрідка. Молоді ж саджанці більш примхливі, їм потрібно створити умови для оптимального розвитку. Садівникоові, доглядаючи за рослиною, потрібно буде стажити за:

 • Поливом;
 • Мульчуванням пристовбурного кола;
 • Підгодівлями;
 • Стрижкою;
 • Захистом від хвороб та шкідників.

Молоді саджанці потрібно поливати не рідше, як один раз на два тижні. Після поливу обов’язково треба розпушувати землю. Глибина розпушування – 10 сантиметрів, щоб не пошкодити корені.

Підгодівлі потрібно починати, коли саджанець досяг двох- або трьохрічного віку. При цьому використовують спеціальні комплексні мінеральні добрива, або Кемиру-універсал. Ви можете придбати добрива за доступними цінами в нашому інтернет-магазині «Клуб Рослин». У нас представлені найкращі препарати для хвойних культур від провідних виробників.

Сорт ялиці Віча Хаддреготт не потребує обов’язкової формуючої обрізки – його крона формується естетичною самостійно. Але навесні потрібно проводити санітарну стрижку, видаляючи при цьому хворі, пошкоджені та сухі гілочки.

Молоді саджанці потребують укриття на зиму. Дорослі рослини зимують без перемерзання без захисту. Для укриття найкраще використовувати агроволокно або лапник.

Купити недорого ялицю Віча Хаддреготт можна, зробивши відповідне замовлення на сайті інтернет-магазину «Клуб Рослин». Ми доставимо якісні саджанці в будь-яке місто України. Термін доставки – від 1 до 3 днів з моменту замовлення. 

Найпопулярніші
Новини, Статті, Огляди, Поради Показати всі новини, статті, огляди, поради
Кембрик для підв'язування рослин Agrario: швидко, надійно, зручно

Щоб не витрачати багато часу на підв'язування і захистити рослину від пошкоджень, рекомендуємо купити якісний кембрик Agrario для підв'язування рослин від надійного українського виробника ...

Електричні обприскувачі Stocker: більше роботи, менше втоми

Щоб виконувати садову рутину швидко та отримувати задоволення від виконаної роботи, а не біль у м'язах, рекомендуємо купити електричні обприскувачі італійської компанії Stocker ...

Рандеву у Клубі: Літо 2021. Семінар для ландшафтних дизайнерів 20-22 серпня

Клуб Рослин продовжує серію Рандеву та запрошує колег провести три спекотні літні дні в колі друзів та однодумців! Чекаємо на Вас 20-22 серпня ...

Пік цвітіння лаванди на «Казкових Полях» поблизу Львова

Розпочався пік цвітіння лавандового поля на «Казкових Полях». Цей короткий період зазвичай триває два тижні. Зараз масово цвіте лаванда Platinum Nico, а сорт Hidcote Blue вже завершує цвітіння ...