Клен ясенелистий Фламінго (Acer negundo Flamingo)

Acer negundo Flamingo
(Знайдено: 0 товарів)
  • Сортування:

Клен ясенелистий – це дерево, що може мати висоту від 15 до 20 метрів. Рослина характеризується широкою, розкидистою кроною. Забарвлення молодих пагонів – оливково-зелене, але може бути і фіолетовим. Пагони гладенькі, мають сизий наліт. Старі дерева покриті буро-коричневою корою, на якій розташовані поздовжні тріщини. Листя такого клена є незвичайним – воно складне, непарноперисте, зовні схоже на листя ясена. Саме формі листя рослина зобов’язана своєю назвою. Листочки групуються по 3 – 5 штук. Довжина листя – близько 10 сантиметрів.  Форма листків загострена, вони грубозубчасті, іноді можуть бути лопатевими. Забарвлення листя згори – яскраво-зелене, а знизу – світліше. На нижній частині листків присутня характерна опушка. Листочки кріпляться до пагонів за допомогою черешків з довжиною близько 8 сантиметрів. Цвіте клен ясенелистий до розпускання листя. Чоловічі квітки мають червонуваті пильники, що звисають у пучках. Жіночі квіточки забарвлені в зеленуватий колір, розміщуються в кистях. Цвітіння на рослині з’являється рано і тримається впродовж 10 – 15 днів. 

Клен ясенелистий дуже швидко росте в молодому віці. Це сприяє широкому його використанню в озелененні. Морозостійкість рослини – до 40 градусів нижче нуля. Проте, кожен сорт має свою здатність переносити морози, яка залежить від віку культури та походження насіння, з якого клен вирощений. Рослина є світлолюбною та невибагливою до грунтів. Найкраще росте і розвивається на гарно зволожених і дренованих землях. Клен даного виду гарно пристосовується до міських умов. Тривалість життя рослини – від 80 до 100 років. Але клени, що висаджені на вулицях, ростуть і розвиваються близько 30 років. Рослина є дуже ламкою, тому потребує захисту від вітру. 

Клен Фламінго: особливості сорту

Клен фламінго (Acer negundo Flamingo) – дерево, яке отримало свою назву завдяки рожево-білим смугам на листі, що рівномірно розташоване на кроні молодої рослини. Це одна з небагатьох декоративних культур, у якої листя виглядає значно привабливіше, ніж квіти. До того ж, листки можуть мати безліч відтінків – від зеленого з сріблом і до ніжно-рожевого з білим.

Саме дерево у висоту досягає 5-7 м, при чому є довгожителем. Клен радує своїм буянням впродовж багатьох років. У природних кліматичних умовах клен Фламінго може дожити і до столітнього віку.

Переваги клена Фламінго

Клен Фламінго – дивовижне декоративне дерево, яке прикрашає ландшафт нестандартним рішенням кольору листя. Його висаджують в парках, скверах і інших зонах відпочинку.

Крім того, клен (сік, листя) використовують в широких медичних цілях. Таку культуру можна спокійно вважати антидепресантом, засобом від стресів і перевтоми. Так само сировина з клена здатна допомогти із загоєнням складних ран, при діабеті, нирковій недостатності і багатьох інших захворюваннях.

Окрім медичних властивостей, клен Фламінго має і цінність естетичного порядку: з його деревини виготовляють скульптури, будь-яке побутове приладдя, посуд.

Особливості вирощування клена Фламінго

Щоб виростити здорове і повне сил дерево, варто засвоїти деякі рекомендації професіоналів. Наприклад, треба знати, що дерево має крихкі гілки і може дуже сильно постраждати від поривів вітру. Це означає, що для висадки клена слід вибрати місце, більш-менш захищене від подібних природних катаклізмів.

Клен Фламінго, окрім прекрасного і неповторного листя, має здатність розростатися в області коренів, тому не варто саджати його поблизу асфальтованих доріжок та  інших видів стежин уздовж (чи між) насаджень.

Крона цього клена досягає землі, а це означає, що під ним не варто навіть намагатися виростити щось менш низькоросле – йому просто не вистачить світла.

Використання клена Фламінго в дизайні ландшафтів

Клен зазвичай вирощують для таких видів декоративних насаджень:

  • Міксбордери відкритого типу – клен оточують низькою рослинністю, і він стає головним елементом ландшафтного дизайну;
  • Композиції у рамках кольорової гамми – тут клен перебуває серед схожих по забарвленню квітів чи листя культур;
  • Поодинока посадка – кожне окреме дерево стає центром квітника.

Купити клен Фламінго можна в інтернет-магазині «Клуб рослин», де Вам гарантовано запропонують життєздатний саджанець із захищеною контейнером кореневою системою. Доставка можлива в усі міста України.

Найпопулярніші
Новини, Статті, Огляди, Поради Показати всі новини, статті, огляди, поради
Зимова виставка рослин для садових центрів та ландшафтних дизайнерів

«Клуб Рослин» запрошує на першу в Україні зимову виставку рослин, яку фахівці нашого садового центру підготували до нового весняного сезону ...

Запрошуємо на семінар для ландшафтних дизайнерів “Рандеву у Клубі” 4-6 лютого 2022 року

Клуб Рослин продовжує серію Рандеву та запрошує колег провести три зимові дні в колі друзів та однодумців! Чекаємо на Вас 4-6 лютого у Львові ...

Як правильно підібрати інструмент під розмір руки

Щоб робота приносила радість, а не мозолі, секатор потрібно правильно підібрати під розмір руки. Форма кисті, довжина пальців та ширина долоні – це індивідуальні параметри, під які серйозні виробники розраховують лінійки інструменту. ...

Кембрик для підв'язування рослин Agrario: швидко, надійно, зручно

Щоб не витрачати багато часу на підв'язування і захистити рослину від пошкоджень, рекомендуємо купити якісний кембрик Agrario для підв'язування рослин від надійного українського виробника ...