Клен ясенелистий Фламінго (Acer negundo Flamingo)

Acer negundo Flamingo
(Знайдено: 0 товарів)
  • Сортування:

Клен ясенелистий – це дерево, що може мати висоту від 15 до 20 метрів. Рослина характеризується широкою, розкидистою кроною. Забарвлення молодих пагонів – оливково-зелене, але може бути і фіолетовим. Пагони гладенькі, мають сизий наліт. Старі дерева покриті буро-коричневою корою, на якій розташовані поздовжні тріщини. Листя такого клена є незвичайним – воно складне, непарноперисте, зовні схоже на листя ясена. Саме формі листя рослина зобов’язана своєю назвою. Листочки групуються по 3 – 5 штук. Довжина листя – близько 10 сантиметрів.  Форма листків загострена, вони грубозубчасті, іноді можуть бути лопатевими. Забарвлення листя згори – яскраво-зелене, а знизу – світліше. На нижній частині листків присутня характерна опушка. Листочки кріпляться до пагонів за допомогою черешків з довжиною близько 8 сантиметрів. Цвіте клен ясенелистий до розпускання листя. Чоловічі квітки мають червонуваті пильники, що звисають у пучках. Жіночі квіточки забарвлені в зеленуватий колір, розміщуються в кистях. Цвітіння на рослині з’являється рано і тримається впродовж 10 – 15 днів. 

Клен ясенелистий дуже швидко росте в молодому віці. Це сприяє широкому його використанню в озелененні. Морозостійкість рослини – до 40 градусів нижче нуля. Проте, кожен сорт має свою здатність переносити морози, яка залежить від віку культури та походження насіння, з якого клен вирощений. Рослина є світлолюбною та невибагливою до грунтів. Найкраще росте і розвивається на гарно зволожених і дренованих землях. Клен даного виду гарно пристосовується до міських умов. Тривалість життя рослини – від 80 до 100 років. Але клени, що висаджені на вулицях, ростуть і розвиваються близько 30 років. Рослина є дуже ламкою, тому потребує захисту від вітру. 

Клен Фламінго: особливості сорту

Клен фламінго (Acer negundo Flamingo) – дерево, яке отримало свою назву завдяки рожево-білим смугам на листі, що рівномірно розташоване на кроні молодої рослини. Це одна з небагатьох декоративних культур, у якої листя виглядає значно привабливіше, ніж квіти. До того ж, листки можуть мати безліч відтінків – від зеленого з сріблом і до ніжно-рожевого з білим.

Саме дерево у висоту досягає 5-7 м, при чому є довгожителем. Клен радує своїм буянням впродовж багатьох років. У природних кліматичних умовах клен Фламінго може дожити і до столітнього віку.

Переваги клена Фламінго

Клен Фламінго – дивовижне декоративне дерево, яке прикрашає ландшафт нестандартним рішенням кольору листя. Його висаджують в парках, скверах і інших зонах відпочинку.

Крім того, клен (сік, листя) використовують в широких медичних цілях. Таку культуру можна спокійно вважати антидепресантом, засобом від стресів і перевтоми. Так само сировина з клена здатна допомогти із загоєнням складних ран, при діабеті, нирковій недостатності і багатьох інших захворюваннях.

Окрім медичних властивостей, клен Фламінго має і цінність естетичного порядку: з його деревини виготовляють скульптури, будь-яке побутове приладдя, посуд.

Особливості вирощування клена Фламінго

Щоб виростити здорове і повне сил дерево, варто засвоїти деякі рекомендації професіоналів. Наприклад, треба знати, що дерево має крихкі гілки і може дуже сильно постраждати від поривів вітру. Це означає, що для висадки клена слід вибрати місце, більш-менш захищене від подібних природних катаклізмів.

Клен Фламінго, окрім прекрасного і неповторного листя, має здатність розростатися в області коренів, тому не варто саджати його поблизу асфальтованих доріжок та  інших видів стежин уздовж (чи між) насаджень.

Крона цього клена досягає землі, а це означає, що під ним не варто навіть намагатися виростити щось менш низькоросле – йому просто не вистачить світла.

Використання клена Фламінго в дизайні ландшафтів

Клен зазвичай вирощують для таких видів декоративних насаджень:

  • Міксбордери відкритого типу – клен оточують низькою рослинністю, і він стає головним елементом ландшафтного дизайну;
  • Композиції у рамках кольорової гамми – тут клен перебуває серед схожих по забарвленню квітів чи листя культур;
  • Поодинока посадка – кожне окреме дерево стає центром квітника.

Купити клен Фламінго можна в інтернет-магазині «Клуб рослин», де Вам гарантовано запропонують життєздатний саджанець із захищеною контейнером кореневою системою. Доставка можлива в усі міста України.

Найпопулярніші
Новини, Статті, Огляди, Поради Показати всі новини, статті, огляди, поради
Кембрик для підв'язування рослин Agrario: швидко, надійно, зручно

Щоб не витрачати багато часу на підв'язування і захистити рослину від пошкоджень, рекомендуємо купити якісний кембрик Agrario для підв'язування рослин від надійного українського виробника ...

Електричні обприскувачі Stocker: більше роботи, менше втоми

Щоб виконувати садову рутину швидко та отримувати задоволення від виконаної роботи, а не біль у м'язах, рекомендуємо купити електричні обприскувачі італійської компанії Stocker ...

Рандеву у Клубі: Літо 2021. Семінар для ландшафтних дизайнерів 20-22 серпня

Клуб Рослин продовжує серію Рандеву та запрошує колег провести три спекотні літні дні в колі друзів та однодумців! Чекаємо на Вас 20-22 серпня ...

Пік цвітіння лаванди на «Казкових Полях» поблизу Львова

Розпочався пік цвітіння лавандового поля на «Казкових Полях». Цей короткий період зазвичай триває два тижні. Зараз масово цвіте лаванда Platinum Nico, а сорт Hidcote Blue вже завершує цвітіння ...