Клен пальмолистий Емералд Лейс (Acer palmatum Emerald Lace)

Acer palmatum Emerald Lace
(Знайдено: 0 товарів)
 • Сортування:

Пальмолистий клен прийшов в наші широти з Азії. В країни Європи рослина буда завезена в 20-х роках 19 століття. А от в Японії дані рослини культивують уже впродовж багатьох століть. Свою назву - Acer palmatum – культура отримала за схожість листя з рукою з розчепіреними пальцями. А в Японії такий клен називають «момідзі», що в перекладі означає «долоня». В нашій країні клен даного виду також часто називають долоневидним. 

За своєю натурою культура є досить мінливою – навіть від однієї материнської рослини насіння проростає у вигляді різних за формою, розмірами та забарвленням листя дерев. Сьогодні існує понад 1000 сортів даної рослини. Всі вони відрізняються між собою, але й мають певні спільні риси. 

Клен долоневидний росте у формі листопадного чагарника або дерева невеликого розміру. Красень характеризується наявністю кількох стовбурів, що близько до землі зрощені в один. Щодо розміру рослини, то він широко варіюється. Є карликові форми, що мають висоту до метра, а є більш високорослі сорти. Найбільше дерево такого виду сягає висоти 25 метрів. В середньому, такі клени витягуються в висоту на 4 – 6 метрів. 

По формі крони рослини можуть бути кулястими або шатровидними. При цьому куляста форма частіше спостерігається у молодих дерев, а шатровидна – у більш зрілих. Клен пальмолистий гарно переносить формувальну обрізку – тому садівник може надати йому будь-якої прийнятної форми. 

Листя японського клена в середньому мають розмір від 4 до 12 сантиметрів. Листочки палчасті, мають від 5 до 11 лопастей.  Цвітіння на рослині з’являється перед розпусканням листя і являє собою парасольковидні суцвіття, здебільшого представлені в пурпуровому забарвленні. Плоди клена – оригінальні крильчатки, в яких міститься насіння.

Особливості сорту Емералд Лейс 

 • Зона морозостійкості – 5а;
 • Батьківщина – Японія, Корея;
 • Росте у формі компактного чагарника;
 • Дорослі екземпляри мають висоту 3 метри;
 • В ширину рослина розростається також на 3 метри;
 • Листя 5-ти або 7-лопастне;
 • Листки характеризуються розсіченістю до середини;
 • Влітку листки зелені;
 • Осіннє забарвлення – помаранчево-червоне;
 • Пагони тоновані червоним;
 • Цвіте рослина маленькими пурпурово-червоними квіточками;
 • Період цвітіння – до розпускання листя;
 • Плодоносить рослина декоративними крилатками;
 • Коренева система поверхнева, що потрібно врахуовувати при догляді – розпушувати землю можна лише до глибини 10 сантиметрів;
 • Темп росту – повільний;
 • За рік культура нарощує від 25 до 30 сантиметрів зеленої маси;
 • Сорт стійкий до хвороб та високих температур;
 • Вимоги до ґрунту: найкраще росте в багатих, від кислих до нейтральних, ґрунтах;
 • Вимоги до освітлення: оптимально висаджувати рослину в напівтіні;
 • Сорт відмінно піддається формуванню.

Клен Емералд Лейс в дизайні ландшафтів

Сорт Емералд Лейс можна висаджувати як в групових, так і в поодиноких насадженнях. Рослина стане відмінним акцентом, якщо її посадити по центру газону. Культура дуже привабливо виглядає в декорі рокаріїв та японських садів. Саджанці можна висадити в якості живої огорожі – її можна сміливо формувати і стригти залежно від вподобань. Для створення жживої огорожі рослини слід висаджувати на відстані 2 метри одна від одної. 

Правила посадки клена Емералд Лейс

Для посадки потрібно обрати гарно освітлене, або напівзатінене місце. Важливо, щоб палючі промені сонця в середині дня не обпікали листя. Клен даного сорту можна висадити під пологом більш високих дерев. Місце посадки повинно бути захищеним від вітрів та протягів – рослина є теплолюбною. Клени не виносять заболоченого і перезволоженого грунту – тому їх не можна висаджувати на ділянках, де спостерігаються застої води внаслідок танення снігів або дощів. 

Для посадки краще купити саджанець із закритою кореневою системою. Такі рослини гарно переносять транспортування та готові до висадки в будь-який зручний час теплої пори року.

Оптимальний час для висадки клена – весна (квітень) або осінь (з кінця серпня до вересня). Висаджувати посадковий матеріал потрібно в похмурий день, бажано, щоб грнут, зібраний у руці в грудку, не розпадався – така вологість прийнятна для молодої рослини.

В посадкову яму обов’язково потрібно покласти дренаж – до 15 сантиметрів битої цегли, гальки, керамзиту або щебеню. 

Землесуміш для засипання коренів готують з торфокомпосту або перегною, дернової землі та піску (співвідношення – 3:2:1). 

Кореневу шийку потрібно залишити на рівні землі. Посаджену рослину поливають та мульчують пристовбурне коло. В якості мульчі ми рекомендуємо використовувати подрібнену кору, торф, суху землю або дерев’яну стружку. 

Купити недорого клен пальмолистий Емералд Лейс (Acer palmatum Emerald Lace) можна в нашому інтернет-магазині «Клуб Рослин». Від нас ви отримаєте бездоганні, життєздатні саджанці, вирощені в найкращих субстратах. Всі рослини продаються в спеціальних пластикових контейнерах для коренів. Ми гарантуємо швидку доставку товарів в будь-яке з міст України. 

Найпопулярніші
Новини, Статті, Огляди, Поради Показати всі новини, статті, огляди, поради
Зимова виставка рослин для садових центрів та ландшафтних дизайнерів

«Клуб Рослин» запрошує на першу в Україні зимову виставку рослин, яку фахівці нашого садового центру підготували до нового весняного сезону ...

Запрошуємо на семінар для ландшафтних дизайнерів “Рандеву у Клубі” 4-6 лютого 2022 року

Клуб Рослин продовжує серію Рандеву та запрошує колег провести три зимові дні в колі друзів та однодумців! Чекаємо на Вас 4-6 лютого у Львові ...

Як правильно підібрати інструмент під розмір руки

Щоб робота приносила радість, а не мозолі, секатор потрібно правильно підібрати під розмір руки. Форма кисті, довжина пальців та ширина долоні – це індивідуальні параметри, під які серйозні виробники розраховують лінійки інструменту. ...

Кембрик для підв'язування рослин Agrario: швидко, надійно, зручно

Щоб не витрачати багато часу на підв'язування і захистити рослину від пошкоджень, рекомендуємо купити якісний кембрик Agrario для підв'язування рослин від надійного українського виробника ...