Гладіолуси lili-line

(Знайдено: 0 товарів)
 • Сортування:

Гладіолуси є багаторічними рослинами, що представляють сімейство Ірисових. Рослини формують клубнецибулини, які характеризуються різним забарвленням. Цибулини культури вкриті специфічними лусочками. Дані цибулини забезпечують розмноження гладіолуса. В умовах дикої природи клубні рослини мають невеликі розміри. Вони не впливають на розмноження рослин.

Гладіолуси по праву вважаються королями клумби. Вони дарують пишне цвітіння, мають високі естетичні показники. Сучасні садівники та дизайнери ландшафтів використовують гладіолуси для створення різноманітних садових композицій.

Характерні особливості гладіолуса lili line

 • Стебла рослини можуть мати висоту від 30 до 200 сантиметрів;
 • Листя культури довге та тонке;
 • По формі листки нагадують шпаги;
 • Довжина листків – близько 80 сантиметрів;
 • Забарвлення листя – світло-зелене;
 • Квіти гладіолуса збираються у суцвіття;
 • Суцвіття можуть бути односторонніми, двосторонніми або спіральними;
 • За формою суцвіття нагадують колос;
 • Довжина суцвіть залежить від сорту – вона може складати від 50 до 90 сантиметрів;
 • Квіти складаються з 6 пелюсток, що зрощені біля основи;
 • Гладіолус також можна розмножувати за допомогою насіння;
 • Плодоносить рослина коробочками, представленими в коричневому кольорі;
 • Форма коробочок – кругла або овальна;
 • Період цвітіння гладіолуса – близько місяця;
 • Час цвітіння – з початку серпня до кінця вересня.

Гладіолус в дизайні ландшафтів

Найчастіше рослину вирощують на клумбах. Також можна висадити рослину вздовж садових доріжок або в міксбордері. Гладіолус найкраще виглядає в груповій посадці. Можливе контейнерне вирощування – в такому випадку рослиною декорують балкони, тераси та патіо.

Особливості вирощування гладіолусів lili line

Ми рекомендуємо вирощувати гладіолуси на одному місці впродовж двох років. На третій рік рослину краще пересадити в інше місце. На ділянці, де росли гладіолуси, можна сміливо висаджувати бобові декоративні культури (люпини або мімози).

Пересаджуючи гладіолуси, потрібно забезпечити ґрунт, відмінний від того, в якому вони росли до пересадки. Наприклад, рослина, що росла на піщанику, то пересадити її краще в глинистий грунт.

Ми рекомендуємо вирощувати ті гладіолуси, які найкраще підходять для українського клімату.

Важливо правильно посадити цибулини одного розміру. Якщо висаджувати цибулини різних розмірів, то рослини, що виростуть з більших, будуть пригнічувати гладіолуси, що виросли з менших цибулин.

За умови легкого ґрунту цибулини висаджують на глибину від 3 до 5 сантиметрів. Глибина посадки за умови тяжкого ґрунту – від 10 до 12 сантиметрів.

Перед посадкою цибулини повністю очищують від лусочок. В перший місяць вирощування гладіолуса рослині потрібний регулярний полив.

Щоб рослина не вражалася грибком, її потрібно вирощувати на провітрюваній ділянці.

Гладіолуси, що вирощуються на піщаному ґрунті, потребують позакореневого підживлення. Для цього листя обприскують розчином добрив у воді.

В особливо спекотні періоди гладіолуси потребують поливу раз на 5 – 7 днів. Щодня потрібно здійснювати поверхневий полив – при цьому вода повинна проникати на глибину 2 – 3 сантиметри.

Після поливу потрібно розпушувати ґрунт. Цибулини потрібно вчасно зібрати і правильно зберігати.

Цибулини очищають від лусочок за місяць до посадки рослини. Якщо на великих цибулинах є пошкоджені місця, їх потрібно обережно вирізати. Пророщені цибулини розкладають в один шар в ящики. Ящики з цибулинами потрібно поставити в теплому, гарно освітленому місці. Коли пагони на цибулинах виростуть до 1 – 2 сантиметрів, цибулини дезінфікують. Для цього їх слід занурити в 3% розчин марганцю на 30 – 60 хвилин.

Висаджуючи гладіолуси, для них потрібно обирати гарно освітлені місця – рослини є дуже світлолюбними. При цьому краще рослина почуватиметься за умови низького залягання грунтових вод. Ділянка може бути горизонтальною, але оптимально висаджувати рослини на ділянки з 5-7-градусним ухилом.

Серед ґрунтів для гладіолуса потрібно обрати слабкокислі. За умови високої кислотності ґрунту у рослини може спостерігатися відмирання кінчиків листя. При цьому цвітіння від таких гладіолусів дочекатися не вдається.

Купити за доступну ціну гладіолуси lili line (Gladiolus lili line) ви можете в нашому інтернет-магазині «Клуб Рослин». Ми гарантуємо якісний і здоровий посадковий матеріал з доставкою по всій Україні. Термін доставки – від 1 до 3 днів.

Найпопулярніші
Новини, Статті, Огляди, Поради Показати всі новини, статті, огляди, поради
Садовий секатор ARS 120EU-R: ідеальний помічник садівника

Японський секатор ARS 120EU-R – це зручний інструмент з продуманою ергономікою, зроблений з високоякісних матеріалів і оснащений спеціальним утримувачем. Модель 120EU-R має чудові характеристики, які ми розглянемо у цьому огляді. ...

Професійний секатор з коваделком ARS VA-7Z: витончена ручна гільйотина

Японський секатор ARS VA-7Z – маленький, зручний і ефективний, як гільйотина. І справа не тільки в розмірах, але і у фірмовій легкості управління однією рукою, яку можна оцінити в нашому огляді. ...

Серповидна пила ARS CT-37PRO: найтонша увага до деталей

Японська серповидна пила АРС CT-37PRO – ідеальний інструмент садівника, якому можуть позаздрити навіть хірурги. Зручність цієї пилки в тому, що не потрібно докладати занадто багато зусиль, щоб якісно пиляти. ...

Японські секатори ARS 130DX: зручність, якість, багатофункціональність

Багатофункціональні секатори ARS 130DX виробництва японської компанії ARS створювалися за принципом: максимальна зручність, найвища якість, багатофункціональність. Модель вельми популярна серед квітникарів та садівників. ...