Ялівець звичайний Компресса (Juniperus communis Compressa )

Juniperus communis Compressa
(Знайдено: 0 товарів)
 • Сортування:

Ялівець звичайний Компресса належить до невисоких колоновидних ялівців. Рослина характеризується жорсткими вертикальними пагонами з яскравою зеленою хвоєю. Сорт відмінно себе зарекомендував в декоративному озелененні – його використовують як на заміських ділянках, так і в містах. Подібні ялівці часто прикрашають міські парки, сквери, алеї та майдани поблизу адміністративних будівель. Крім того, рослину часто можна зустріти на цвинтарях. Простір поблизу лікарень, санаторіїв та баз відпочинку значно виграє в своєму оздобленні, якщо на території висадити ялівець Компресса.

Сорт цінують за невибагливість у догляді та високу фітонцидність. Рослина знезаражує повітр поблизу себе та дарує приємний ялівцевий аромат. Цей карлик ідеально підходить для оздоблення невеликих ділянок, альпінаріїв, рокаріїв, альпійських гірок, скельних композицій. Де б не була висаджена рослина, вона гарантовано даруватиме естетичну насолоду та позитивний настрій від споглядання краси. 

Характеристики сорту

 • Форма – вузько-колодовидний чагарник або деревце;
 • Пагони жорсткі, вертикальні;
 • Доросла рослина має висоту від 0,8 до 1 метра;
 • Діаметр крони дорослої рослини – від 25 до 35 сантиметрів;
 • За рік сорт нарощує близько 5 – 8 сантиметрів зеленої маси;
 • Хвоїнки голчасті, тоненькі;
 • Довжина хвої – від 4 до 6 міліметрів;
 • Забарвлення хвої: згори – світло-зелене, з однією світлою смужкою, внизу – темно-зелене;
 • Вимоги до освітлення: рослина тіневитривала;
 • Вимоги до ґрунту: відмінно росте на будь-яких садових землях, як сухих, так і вологих, показник кислотності ґрунту – кислий або лужний;
 • Призначення: невеликі ділянки, альпінарії, рокарії, скельні композиції, альпійські гірки;
 • Морозостійкість: морозостійкий для всієї території України.

Посадка ялівцю Компресса

Ми рекомендуємо купувати для посадки саджанці в спеціальних контейнерах для коренів. Такі рослини відмінно переносять транспортування і швидко приживаються після висадки. Купити ялівець в контейнері ви можете в нашому інтернет-магазині «Клуб Рослин» - у нас представлені здорові, життєздатні саджанці, акліматизовані під умови вирощування в Україні. 

Обираючи місце для посадки ялівцю, віддавайте перевагу гарно освітленим ділянкам, захищеним від вітрів та протягів. Хоча, ялівець Компресса продемонстрував відмінні показники росту і розвитку навіть на затінених ділянках. Проте, якщо ви хочете, щоб декоративність рослини була високою, висаджуйте її на відкритій сонячній ділянці.

Якщо ви висаджуєте кілька рослин, залишайте між ними дистанцію від 0,5 до 2 метрів. Для посадки підготуйте яму, яка за розмірами буде перевищувати земляний ком з коренями в 2 – 3 рази. Для висадки дорослої рослини глибина посадкової ями має складати не менше 70 сантиметрів. 

На дно посадкової ями обов’язково потрібно покласти дренажний шар. Для цього використовують пісок або биту цеглу. Товщина дренажного шару – близько 20 сантиметрів. 

Кореневу шийку потрібно залишити на рівні землі. Посаджену рослину поливають та мульчують пристовбурне коло. В якості мульчі можна використовувати соснову кору, торф або чорнозем. Мульчування допоможе зберегти необхідну рослині вологу та запобігти неконтрольованому росту бур’янів. 

Догляд за ялівцем

В засушливі літні періоди рослина потребуватиме регулярного поливу з обов’язковим дощуванням крони. Ялівець дуже чутливий до сухості повітря, тому дощування є обов’язковою умовою вирощування. 

Підживлювати культуру потрібно раз на рік – для цього радимо застосовувати спеціальні комплексні мінеральні добрива для хвойних культур. Купити найкраще добриво ви можете у відповідному розділі нашого інтернет-магазину «Клуб Рослин». 

При підготовці ялівцю до зими засипайте пристовбурне коло 10 – сантиметровим шаром торфу. Так корені будуть захищені від перемерзання. Щоб сильні снігопади не пошкодили гілля колоновидного ялівцю, пагони потрібно зв’язувати шпагатом. 

Купити недорого ялівець звичайний Компресса (Juniperus communis Compressa) ви можете, замовивши саджанець на сайті нашого інтернет-магазину «Клуб Рослин». Ми гарантуємо своєчасну доставку посадкового матеріалу в будь-яке місто України. Термін доставки – від 1 до 3 днів.

Найпопулярніші
Новини, Статті, Огляди, Поради Показати всі новини, статті, огляди, поради
Зимова виставка рослин для садових центрів та ландшафтних дизайнерів

«Клуб Рослин» запрошує на першу в Україні зимову виставку рослин, яку фахівці нашого садового центру підготували до нового весняного сезону ...

Запрошуємо на семінар для ландшафтних дизайнерів “Рандеву у Клубі” 4-6 лютого 2022 року

Клуб Рослин продовжує серію Рандеву та запрошує колег провести три зимові дні в колі друзів та однодумців! Чекаємо на Вас 4-6 лютого у Львові ...

Як правильно підібрати інструмент під розмір руки

Щоб робота приносила радість, а не мозолі, секатор потрібно правильно підібрати під розмір руки. Форма кисті, довжина пальців та ширина долоні – це індивідуальні параметри, під які серйозні виробники розраховують лінійки інструменту. ...

Кембрик для підв'язування рослин Agrario: швидко, надійно, зручно

Щоб не витрачати багато часу на підв'язування і захистити рослину від пошкоджень, рекомендуємо купити якісний кембрик Agrario для підв'язування рослин від надійного українського виробника ...