Ялівець звичайний Хемсон (Juniperus communis Hemson )

Juniperus communis Hemson
(Знайдено: 0 товарів)
 • Сортування:

Ялівець звичайний Хемсон належить до тих розлогих чагарників, що чарують своєю сріблясто-блакитною хвоєю. Рослина однаково чарівна і в поодинокій, і в груповій посадці. Сорт утворює неповторний колористичний акцент і звертає на себе увагу в будь-якому рішенні ландшафту. У дорослому віці такий чагарник може мати висоту від 2 до 3 метрів. При цьому діаметр його крони варіюється між 4 та 6 метрами. 

Рослину цінують за її посухостійкість, невибагливість у догляді та високу декоративність. Рослина може відмінно рости і розвиватися в умовах загазованих міст. Тому її часто можна зустріти в міських парках, скверах, на алеях та майданах перед адміністративними будівлями. 

Ялівець Хемсон має відмінну фітонцидність і ефективно знезаражує повітря навколо себе. Тому сорт часто використовують для озеленення територій поблизу лікарень, санаторіїв та баз відпочинку. 

Компактність рослини дозволяє розташувати її навіть у невеликому за розмірами саду. Ялівець цього сорту буде доречним в альпінарії, рокарії, в якості декору кам’янистих схилів. За допомогою рослини часто створюють живі огорожі та бордюри. Окремі садівники вирощують культуру в контейнері, декоруючи нею тераси, балкони та патіо.

Характеристики сорту

 • Чагарник має густу, розлогу крону;
 • Темп росту швидкий;
 • За рік рослина може додавати у висоту від 10 до 15 сантиметрів, а в ширину – 15 – 20 сантиметрів;
 • Висота дорослого куща – від 2 до 3 метрів;
 • Діаметр крони дорослої рослини – від 4 до 6 метрів;
 • Хвоя має сріблясто-блакитне забарвлення;
 • На початковому етапі хвоїнки лускаті, згодом стають голчастими;
 • Довжина хвоїнок – від 0,5 до 0,7 сантиметра;
 • На зимовий період хвоя набуває бурого забарвлення;
 • Плодоносить численними кулястими темно-синіми шишками;
 • Довжина шишок – від 0,5 до 0,6 сантиметра;
 • Вимоги до ґрунту: невимогливий, не переносить ущільнень ґрунту та застоїв води;
 • Вимоги до освітлення: найкраще росте на гарно освітлених ділянках, може переносити напівтінь;
 • Морозостійкість: абсолютна для всієї території України;
 • Призначення: малі присадибні ділянки, живоплоти, живі бордюри, поодинокі та групові посадки.

Правила посадки ялівцю звичайного

Ми рекомендуємо купувати для посадки саджанці в спеціальних контейнерах для коренів – так рослини не пошкодяться при транспортуванні та швидко приживуться на новому місці. Ознайомитися з переліком ялівців в пластикових контейнерах для коренів ви можете на сайті нашого інтернет-магазину «Клуб Рослин». Всі саджанці нашого асортименту мають високу життєздатність та акліматизовані під умови вирощування в Україні.

Висадка ялівцю у відкритий грунт повинна здійснюватися навесні. При цьому не обов’язково чекати, поки наступить стабільне тепло. Оптимальний час для посадки – коли земля достатньо відтане та зійде сніговий покрив. Висаджувати ялівець восени ми не радимо – рослина може не встигнути укорінитися до настання морозів і загинути. Зазначимо, що саджанці, куплені в контейнерах не піддаються стресу при висадці, і тому їх можна висаджувати в будь-який час теплої пори року. 

Обираючи місце для ялівцю, віддавайте перевагу гарно освітленим ділянкам. Хоча, якщо можливості висадити рослину на сонці немає, розташуйте її в напівтіні.

Найкращі ґрунти для рослини – з лужною реакцією. Спеціалісти радять вносити в землю при посадці гашене вапно. Також можна скористатися долмітовим борошном. 

В посадковій ямі обов’язково повинен бути присутнім дренаж – ялівець Хемсон сильно страждає від застоїв води. При наявності близького залягання ґрунтових вод дренажний шар повинен мати товщину, не меншу 20 сантиметрів. 

Кореневу шийку потрібно залишити на рівні землі – завалювати її ґрунтом не можна. 

Після висадки саджанець поливають та мульчують пристовбурне коло. В якості мульчі можна використовувати соснову кору, дерев’яну стружку або торф. 

Молоді рослини потребують регулярного поливу та розпушування ґрунту в пристовбурному колі. 

Наш інтернет-магазин «Клуб Рослин» пропонує ялівець звичайний Хемсон за доступною ціною. Рослини, вирощені дбайливими руками досвідчених спеціалістів, подарують радість уже в перший рік після висадки. Доставку посадкового матеріалу гарантуємо в усі міста України. 

Найпопулярніші
Новини, Статті, Огляди, Поради Показати всі новини, статті, огляди, поради
Кембрик для підв'язування рослин Agrario: швидко, надійно, зручно

Щоб не витрачати багато часу на підв'язування і захистити рослину від пошкоджень, рекомендуємо купити якісний кембрик Agrario для підв'язування рослин від надійного українського виробника ...

Електричні обприскувачі Stocker: більше роботи, менше втоми

Щоб виконувати садову рутину швидко та отримувати задоволення від виконаної роботи, а не біль у м'язах, рекомендуємо купити електричні обприскувачі італійської компанії Stocker ...

Рандеву у Клубі: Літо 2021. Семінар для ландшафтних дизайнерів 20-22 серпня

Клуб Рослин продовжує серію Рандеву та запрошує колег провести три спекотні літні дні в колі друзів та однодумців! Чекаємо на Вас 20-22 серпня ...

Пік цвітіння лаванди на «Казкових Полях» поблизу Львова

Розпочався пік цвітіння лавандового поля на «Казкових Полях». Цей короткий період зазвичай триває два тижні. Зараз масово цвіте лаванда Platinum Nico, а сорт Hidcote Blue вже завершує цвітіння ...