Ялівець звичайний Хемсон (Juniperus communis Hemson )

Juniperus communis Hemson
(Знайдено: 0 товарів)
 • Сортування:

Ялівець звичайний Хемсон належить до тих розлогих чагарників, що чарують своєю сріблясто-блакитною хвоєю. Рослина однаково чарівна і в поодинокій, і в груповій посадці. Сорт утворює неповторний колористичний акцент і звертає на себе увагу в будь-якому рішенні ландшафту. У дорослому віці такий чагарник може мати висоту від 2 до 3 метрів. При цьому діаметр його крони варіюється між 4 та 6 метрами. 

Рослину цінують за її посухостійкість, невибагливість у догляді та високу декоративність. Рослина може відмінно рости і розвиватися в умовах загазованих міст. Тому її часто можна зустріти в міських парках, скверах, на алеях та майданах перед адміністративними будівлями. 

Ялівець Хемсон має відмінну фітонцидність і ефективно знезаражує повітря навколо себе. Тому сорт часто використовують для озеленення територій поблизу лікарень, санаторіїв та баз відпочинку. 

Компактність рослини дозволяє розташувати її навіть у невеликому за розмірами саду. Ялівець цього сорту буде доречним в альпінарії, рокарії, в якості декору кам’янистих схилів. За допомогою рослини часто створюють живі огорожі та бордюри. Окремі садівники вирощують культуру в контейнері, декоруючи нею тераси, балкони та патіо.

Характеристики сорту

 • Чагарник має густу, розлогу крону;
 • Темп росту швидкий;
 • За рік рослина може додавати у висоту від 10 до 15 сантиметрів, а в ширину – 15 – 20 сантиметрів;
 • Висота дорослого куща – від 2 до 3 метрів;
 • Діаметр крони дорослої рослини – від 4 до 6 метрів;
 • Хвоя має сріблясто-блакитне забарвлення;
 • На початковому етапі хвоїнки лускаті, згодом стають голчастими;
 • Довжина хвоїнок – від 0,5 до 0,7 сантиметра;
 • На зимовий період хвоя набуває бурого забарвлення;
 • Плодоносить численними кулястими темно-синіми шишками;
 • Довжина шишок – від 0,5 до 0,6 сантиметра;
 • Вимоги до ґрунту: невимогливий, не переносить ущільнень ґрунту та застоїв води;
 • Вимоги до освітлення: найкраще росте на гарно освітлених ділянках, може переносити напівтінь;
 • Морозостійкість: абсолютна для всієї території України;
 • Призначення: малі присадибні ділянки, живоплоти, живі бордюри, поодинокі та групові посадки.

Правила посадки ялівцю звичайного

Ми рекомендуємо купувати для посадки саджанці в спеціальних контейнерах для коренів – так рослини не пошкодяться при транспортуванні та швидко приживуться на новому місці. Ознайомитися з переліком ялівців в пластикових контейнерах для коренів ви можете на сайті нашого інтернет-магазину «Клуб Рослин». Всі саджанці нашого асортименту мають високу життєздатність та акліматизовані під умови вирощування в Україні.

Висадка ялівцю у відкритий грунт повинна здійснюватися навесні. При цьому не обов’язково чекати, поки наступить стабільне тепло. Оптимальний час для посадки – коли земля достатньо відтане та зійде сніговий покрив. Висаджувати ялівець восени ми не радимо – рослина може не встигнути укорінитися до настання морозів і загинути. Зазначимо, що саджанці, куплені в контейнерах не піддаються стресу при висадці, і тому їх можна висаджувати в будь-який час теплої пори року. 

Обираючи місце для ялівцю, віддавайте перевагу гарно освітленим ділянкам. Хоча, якщо можливості висадити рослину на сонці немає, розташуйте її в напівтіні.

Найкращі ґрунти для рослини – з лужною реакцією. Спеціалісти радять вносити в землю при посадці гашене вапно. Також можна скористатися долмітовим борошном. 

В посадковій ямі обов’язково повинен бути присутнім дренаж – ялівець Хемсон сильно страждає від застоїв води. При наявності близького залягання ґрунтових вод дренажний шар повинен мати товщину, не меншу 20 сантиметрів. 

Кореневу шийку потрібно залишити на рівні землі – завалювати її ґрунтом не можна. 

Після висадки саджанець поливають та мульчують пристовбурне коло. В якості мульчі можна використовувати соснову кору, дерев’яну стружку або торф. 

Молоді рослини потребують регулярного поливу та розпушування ґрунту в пристовбурному колі. 

Наш інтернет-магазин «Клуб Рослин» пропонує ялівець звичайний Хемсон за доступною ціною. Рослини, вирощені дбайливими руками досвідчених спеціалістів, подарують радість уже в перший рік після висадки. Доставку посадкового матеріалу гарантуємо в усі міста України. 

Найпопулярніші
Новини, Статті, Огляди, Поради Показати всі новини, статті, огляди, поради
Секатори Fiskars: переваги та недоліки

Читайте детальну інформацію про секатори Фіскарс ✂ Який інструмент вибрати? ⚖ Реальні тести і відгуки про Fiskars. Плюси і мінуси. Фото ...

Складна садова пила Stocker 1419 (Zyklon 180): комфорт, який завжди з тобою

Складна садова пила Zyklon 180 (модель Stocker 1419) гармонійно поєднує у собі надійність професійного інструменту та доступну ціну. Пропонуємо детальний огляд цього чудового інструменту ...

Секатори Stocker типу «рублячі ножиці»: чудова четвірка італійських професіоналів

Особливістю садових інструментів італійської компанії Stocker є висока різальна здатність і яскравий дизайн. Пропонуємо огляд секаторів типу «рублячі ножиці» ...

Обвідний сучкоріз Bahco P160-SL-90: професіонал на висоті

Сучкоріз шведського бренду Bahco P160-SL-90 призначений для професійного використання. Пояснюємо, чому легкий і міцний інструмент створений для комфортної роботи ...