Ялівець горизонтальний Агнєшка (Juniperus horizontalis Agnieszka )

Juniperus horizontalis Agnieszka
(Знайдено: 0 товарів)
 • Сортування:

Ялівець горизонтальний Агнєшка – оригінальний сланкий чагарник, який в молодому віці має подушковидну крону, а з часом стає розпростертим. Рослину цінують за високу декоративність – вона має неповторне синьо-зелене забарвлення хвої, яке особливо інтенсивно проявляється навесні. Дизайнери ландшафтів рекомендують використовувати сорт в поодиноких та групових насадженнях. Рослина відмінно акцентує на собі увагу і особливо вигідно виглядає на фоні хвойних культур з іншим забарвленням хвої. Ви можете висадити Агнєшку в кам’яному або вересовому саду, на кам’янистій гірці, в рокарії. Сорт відмінно підходить для контейнерного вирощування – в такому випадку він здатний прикрашати тераси, балкони, патіо або входи в альтанки.

Характеристики сорту

 • Форма – сланкий чагарник;
 • Доросла рослина має висоту близько 0,4 метра;
 • Крона дорослої рослини в діаметрі складає близько 2 метрів;
 • Темп росту повільний, за рік може додавати близько 10 сантиметрів зеленої маси;
 • Плодоносить рослина дрібними блакитними шишкоягодами;
 • Плоди на ялівці даного сорту з’являються рідко;
 • Хвоїнки дрібні, лускаті, мають синьо-зелене забарвлення;
 • Призначення: кам’яні та вересові сади, рокарії, альпінарії, орієнтальні сади, грунтопокривна рослина;
 • Форма крони в молодому віці подушковидна, з часом стає розпростертою;
 • Вимоги до освітлення: гарно освітлені ділянки, напівтінь;
 • Морозостійкість висока, відмінно зимує без укриття в умовах українських зим;
 • Вимоги до ґрунту: відмінно росте на будь-яких садових землях, не виносить заболочення;
 • Вирощуючи рослину, потрібно постійно мульчувати прикореневу зону – це допоможе зберегти вологу та запобігти неконтрольованому росту бур’янів.

Як вирощувати рослину?

Ялівець горизонтальний – досить невимоглива в питання вирощування рослина. Проте, головні принципи посадки та догляду потрібно знати. 

Хоча сорт Агнєшка може активно рости та розвиватися в будь-яких садових землях, ми усе ж радимо висаджувати рослину в суглинки або супіски. Земля повинна бути гарно зволоженою та родючою. При висадці обов’язковою умовою є дренаж – сорт росте на гарно дренованих, пухких землях. Не можна висаджувати ялівець у важкі глинисті ґрунти – в таких умовах він не буде рости і розвиватися. 

Ми рекомендуємо готувати для ялівцю грунтосуміш, яка складається з таких складових:

 • Перегній (2 частини);
 • Дернова земля (2 частини);
 • Торф (2 частини);
 • Пісок (1 частина).

Також в грунтосуміш додають спеціальні комплексні добрива для хвойників. Ознайомитися з асортиментом добрив від провідних виробників ви можете у відповідному розділі нашого сайту інтернет-магазину «Клуб Рослин». 

Завважимо, що ялівці горизонтальні здатні не лише всотувати поживні речовини з землі, але й стати її лікарями. До прикладу, рослина допомагає запобігти ерозії ґрунтів. 

Вибір місця для посадки ялівцю

Обираючи місце для ялівцю Ангєшка, віддавайте перевагу гарно освітленим, теплим місцям. Ділянка має бути гарно захищена від вітру – таким чином, навіть молоді рослини відмінно переноситимуть зимові холоди. Загалом, ялівці горизонтальні не страждають від перепадів температур, але в захищених від рухів повітря місцях ростуть краще.

Правила посадки

 • Посадкова яма повинна мати розміри, у два рази більші за розміри кореневого кома рослини;
 • Для посадки краще обирати саджанці із закритою кореневою системою – вони не пошкоджуються при транспортуванні та відмінно приживаються на новому місці;
 • При висадці в посадкову яму виливають 1 відро води;
 • Дистанція між рослинами повинна складати не менше 1,5 метра;
 • Після висадки землю під саджанцем мульчують – так вдасться зберегти необхідну вологу та запобігти неконтрольованому росту бур’янів. 

Молодий ялівець потребуватиме регулярного поливу. Після зрошування важливо розпушувати ґрунти та поновлювати шар мульчі. В якості мульчі можна використовувати соснову кору, дерев’яну стружку або торф. 

Вже в перший рік після посадки ялівець потрібно обрізати – при цьому слід прибирати всі сухі та пошкоджені гілочки. Загалом, рослина дуже прихильна до обрізки – вона відмінно нарощує зелену масу та стає більш естетичною після стрижки.

Купити за доступну ціну ялівець горизонтальний Агнєшка (Juniperus horizontalis Agnieszka) ви можете в нашому інтернет-магазині «Клуб Рослин». Ми пропонуємо клієнтам виключно здорові, життєздатні саджанці, адаптовані під умови вирощування в Україні. Посадковий матеріал продається в спеціальних пластикових контейнерах для коренів. Доставку рослин гарантуємо в короткі терміни по всій території України. 

Найпопулярніші
Новини, Статті, Огляди, Поради Показати всі новини, статті, огляди, поради
Зимова виставка рослин для садових центрів та ландшафтних дизайнерів

«Клуб Рослин» запрошує на першу в Україні зимову виставку рослин, яку фахівці нашого садового центру підготували до нового весняного сезону ...

Запрошуємо на семінар для ландшафтних дизайнерів “Рандеву у Клубі” 4-6 лютого 2022 року

Клуб Рослин продовжує серію Рандеву та запрошує колег провести три зимові дні в колі друзів та однодумців! Чекаємо на Вас 4-6 лютого у Львові ...

Як правильно підібрати інструмент під розмір руки

Щоб робота приносила радість, а не мозолі, секатор потрібно правильно підібрати під розмір руки. Форма кисті, довжина пальців та ширина долоні – це індивідуальні параметри, під які серйозні виробники розраховують лінійки інструменту. ...

Кембрик для підв'язування рослин Agrario: швидко, надійно, зручно

Щоб не витрачати багато часу на підв'язування і захистити рослину від пошкоджень, рекомендуємо купити якісний кембрик Agrario для підв'язування рослин від надійного українського виробника ...