Дикий Виноград пятилистковий (Parthenocissus quinquefolia)

Parthenocissus quinquefolia
(Знайдено: 1 товарів)
 • Сортування:
Дикий Виноград пятилистковий PC12 C3
0.00 грн.
0 відгуків
*Ми повідомимо про появу
 • Категорія - Дикий Виноград (Partenocissus)
 • Власне виробництво - PC12
 • Контейнер - C3
 • Вид - пятилистковий
 • Вимоги до грунту - невибагливий
 • Вологолюбність - не вибаглива
 • Габітус - повзуча (ліана)
 • Климатична зона - 5
 • Колір квітки - не має
 • Колір рослини - зелений
 • Листопадність - листопадна
 • Плодова - неплодовий
 • Призначення - на шпалері
 • Рід - Дикий Виноград
 • Річний приріст - 100
 • Світлолюбність - сонячні місця
 • Стійкість до забруднення навколишнього середовища - стійке
 • Форма - ліана (повзуча)

Дикий виноград — рослина, що надзвичайно розповсюджена в Азії та Північній Америці. У Європі та на території Російської Імперії цю культуру почали використовувати для озеленення садиб у XVII столітті.

Дикий або ж дівочий виноград — потужна ліана, яка здатна досягати у висоту 15-20 метрів за умови наявності міцної опори. Назва "дівочий" пояснюється відсутністю великих їстівних плодів. Хоч насіння на ліані і є, на воно дрібне, невиразне й навіть далеко не завжди здатне дозріти у наших широтах.

До переваг належить насамперед невибагливість — фактично з моменту, коли рослина вкоренилася, вона не потребує жодного догляду. Єдине, що має періодично робити садівник — це підстригати пагони, які ростуть там, де їх не повинно бути. Рослина виглядає ефектно, при цьому здатна рости без поливу, на бідних та кам’янистих ґрунтах або ж плестися на скелю або стіну будівлі.

Особлива структура вусиків дозволяє дикому винограду надійно закріпитися на будь-якій вертикалі. Поверхня, оплетена диким виноградом, виглядає стильно та ефективно завдяки густому листю, яке влітку має насичений зелений колір, а восени забарвлюється в червоний чи малиновий колір.

Розмножується насінням (ненадійний метод, адже схожість залишає бажати кращого), вегетативно — поділом куща та висадкою чубуків, а також укоріненням пагонів.

Рослина має репутацію неабиякого агресора, вона здатна рости у досить складних умовах, більшість різновидів дикого винограду досить зимостійкі, посухостійкі та прекрасно почуваються в екологічно неблагонадійній зоні.

Стійкий до впливу грибкових захворювань і комах-шкідників.

Оптимально вирощувати рослину у напівтіні, хоч вона й належить до тіневитривалих культур.

Дикий Виноград пʼятилистковий (Parthenocissus quinquefolia): ознаки сорту

 1. Пʼятилистковий дикий виноград — ліана, що здатна вирости до 15 метрів у висоту.
 2. Належить до рослин з інтенсивним темпом росту — за рік пагони додають у рості до 3 метрів.
 3. Ліана здатна обвиватися навколо опори, зачіпатися за елементи поверхні вусиками чи чіплятися спеціальними присосками.
 4. Назву "п'ятилистковий" цей різновид отримав завдяки глибоким прорізам листка, який фактично розділився на 5 окремих листочків. Листя влітку та навесні забарвлене у різні відтінки зеленого, а восени набуває відтінків червоного та пурпурового.
 5. Восени на ліані з'являються дрібні й непоказні ягідки синього кольору. Діаметр ягід — 5-6 мм. Слід пам'ятати, що ці ягоди неїстівні!

Посадка та догляд

Ліану можна висаджувати ранньої весни чи в середині осені — це кращий час для укорінення. Для висадки обирайте ділянки сонячні та напівтінь.

Якщо саджаєте кілька ліан, відстань між ними має бути не менше метра.

На дно посадкової ями викладається шар битого каміння. У якості посадкової грунтосуміші використовують пісок, торф та перегній або компост у рівних частинах.

Після посадки полив потрібен тільки на період укорінення. Молодий дикий виноград можна підживлювати, та коли він досягнув дорослого віку, підживлення стає зайвим. Це допоможе тримати ліану в розумних межах.

У подальшому догляд полягатиме у обрізанні пагонів, які будуть займати більше місця, як ви плануєте. Це допоможе сформувати густе покриття, адже після обрізки ліана випускає безліч бічних пагонів.

Використання у ландшафтному дизайні

Дикий виноград допоможе приховати пади архітектури, наприклад, якщо у стіні закладене вікно, її варто задекорувати диким виноградом.

Ця ліана прикрашає кам’яні й цегляні огорожі, бесідки.

Прекрасною рисою цієї культури є здатність до терморегуляції — якщо будівля обплетена диким виноградом, влітку в ній прохолодно, а взимку дикий виноград виконує функцію шубки.

Рослину можна використовувати як грунтопокривну. Вона не буде заважати кущам та деревам, що ростуть на цій же території, та варто подбати, щоб ліана на них не поплелася.

Якщо на території є, наприклад, залишки каміння після виконання будівельних робіт, їх варто замаскувати цією ліаною. Якщо додати трохи землі й кілька декоративних кущиків, замість звалища ви одержите вишуканий декоративний об’єкт.

Переваги придбання посадкового матеріалу в інтернет-магазині "Клуб Рослин"

"Клуб Рослин" пропонує якісний посадковий матеріал різних сортів дикого винограду. Щоб не пошкодити коріння, рослини перевозять у контейнерах. Розумні ціни, прекрасна якість та повна відповідність сортовим особливостям гарантована!

Найпопулярніші
Новини, Статті, Огляди, Поради Показати всі новини, статті, огляди, поради
Щеплення плодових дерев: основні правила та секрети від провідних фахівців

Читайте статтю про щеплення плодових дерев➜➜ Дізнайтесь про основні правила та секрети, інструменти та допоміжні засоби , що необхідно використовувати для щеплення➤➤➤ Читайте корисну статтю на сайті ...

Сирійські гібіскуси Арденс, Фрідом та Матільда: характеристики сортів, використання в озелененні і деякі секрети догляду

Читайте статтю про cирійські гібіскуси Арденс, Фрідом та Матільда: характеристики сортів, використання в озелененні і деякі секрети догляду ➜➜ Дізнайтеся більше про цікаві сорти і догляд за ними ➤➤➤ Читайте корисну статтю на сайті ...

Щеплення дерев, кущів та ліан

Читайте статтю про щеплення дерев, ліан та кущів➜➜ Дізнайтесь які інструменти та допоміжні засоби необхідно використовувати для щеплення➤➤➤ Читайте корисну статтю на сайті ...

Цікаві факти про гортензію черешкову (Hidrangea anomala Petiolaris) та особливості її використання в озелененні

Читайте статтю про те, як правильно садити і доглядати гортензію черешкову ➜➜ Дізнайтеся більше про цікавий сорт і догляд за ним➤➤➤ Читайте корисну статтю на сайті ...