Сосна чорна Фастігіата (Pinus nigra Fastigiata)

Pinus nigra Fastigiata
(Знайдено: 0 товарів)
 • Сортування:

Сосна чорна Фастігіата є щепленою формою чорної сосни. Рослина характеризується високою декоративністю і здатна прикрасити собою будь-який ландшафт. Дерева даного сорту формуються у вигляді величних колон, які притягують погляди і дарують невимовну естетичну насолоду. Дану сосну широко культивують в Східній Європі. Культуру люблять за її невибагливість, морозостійкість та безперечну красу. Така сосна відмінно доповнює ландшафтні композиції. Часто її висаджують поодиноко – і тоді дерево вражає своєю ефектністю. Але не менш поширені і групові посадки з використанням сорту Фастігіата. Рослина однаково вишукано виглядає в групі з хвойними та листяними культурами.

Особливості сорту

 • Крона густа, вузькоконічна, колоновидна;
 • Присутній потужний пагін – лідер;
 • Темп росту в молодому віці повільний, з часом рослина розвивається швидше;
 • У 15-річному віці сосна може витягнутися до висоти 2 метри;
 • Діаметр крони 15-річного дерева – 0,6 метра;
 • У віці 30 років сосна може мати висоту від 15 до 20 метрів;
 • Колір хвої – темно-зелений;
 • Хвоїнки довгі, блискучі, збираються у пучки по 2 штуки;
 • Плодоносить рослина яйцевидними (або ширококонічними) шишками;
 • Колір шишок – темно-коричневий;
 • Кора має сіро-чорне забарвлення, глибоко тріщинувата;
 • Основні корені досить сильні, залягають глибоко;
 • Рослина світлолюбна, найкраще росте на гарно освітлених відкритих місцях;
 • Морозостійкість висока, відмінно зимує в умовах українських зим.

Рекомендації по використанню в ландшафтному дизайні

Дана сосна не вимагає багато місця – її колоновидна крона досить компактна. Дуже гарно такі рослини виглядають в алеях.  Сорт Фастігіата ідеальний для груп з рослинами, що мають різноманітну архітектуру. Дуже вишукано сосна виглядатиме в регулярному саду, або в саду стилю «модерн». Крім того, культуру можна використовувати в якості живої огорожі – в такому випадку на ділянку гарантовано не потраплять незвані гості. 

Як посадити сосну Фастігіата

Для висадки саджанця обирайте гарно освітлене місце. До ґрунтів рослина не вибаглива, може рости в будь-якій садовій землі. Але найкраще для висадки підготувати ґрунтосуміш, яка буде включати в себе верхній шар ґрунту, викопаний пісок або глину, річковий пісок і невелику кількість азотних добрив. 

Посадкова яма повинна мати розмір, більший за кореневий ком з контейнером на 20 – 30 сантиметрів в ширину і глибину. На дно посадкової ями покладіть дренаж шаром 20 сантиметрів. Для цього підійдуть бита цегла, гравій чи дрібні камінці. На дренаж насипається шар ґрунтосуміші, в якій слід зробити заглиблення. 

Саджанець разом з контейнером перед посадкою слід занурити у воду на 3 години. Після цього контейнер слід акуратно розрізати і кореневу систему разом із земляним комом встановити в заглиблення в посадковій ямі. В жодному разі не оголюйте корені – це може призвести до загибелі рослини. 

Кореневу шийку слід залишити на рівні землі. Якщо її занурити в землю, сосна може швидко загинути.

Після висадки саджанець слід полити та замульчувати під ним землю. В якості мульчі слід використовувати торф або деревну стружку. 

Догляд за сосною Fastigiata

 • Молоді саджанці потребують внесення мінеральних комплексних добрив, дорослим деревам вистачає поживних речовин, утворених при перепріванні опалої хвої;
 • Для щойно висаджених рослин потрібний полив із розрахунку 2 – 3 рази за сезон;
 • Обрізки сосна не потребує – достатньо видаляти сухі та нездорові гілочки;
 • Під рослиною слід постійно розпушувати землю, після чого під молодими саджанцями мульчувати пристовбурне коло;
 • Для дорослих рослин роль мульчі виконує опала хвоя;
 • Щойно посаджені сосни потребують укриття на період ранньої весни, щоб запобігти опікам хвої (для цього використовуйте агроволокно або затіняючу сітку).

Купити за приємну ціну саджанці сосни чорної Fastigiata (Фастігіата) ви можете в нашому інтернет-магазині «Клуб Рослин». Для зручності клієнтів у нас представлена можливість купити товар в один клік. Крім того, ви зможете замовити сосну за допомогою телефонного дзвінка менеджеру. Доставку рослин гарантуємо в будь-яке місто України. 

Найпопулярніші
Новини, Статті, Огляди, Поради Показати всі новини, статті, огляди, поради
Садовий секатор ARS 120EU-R: ідеальний помічник садівника

Японський секатор ARS 120EU-R – це зручний інструмент з продуманою ергономікою, зроблений з високоякісних матеріалів і оснащений спеціальним утримувачем. Модель 120EU-R має чудові характеристики, які ми розглянемо у цьому огляді. ...

Професійний секатор з коваделком ARS VA-7Z: витончена ручна гільйотина

Японський секатор ARS VA-7Z – маленький, зручний і ефективний, як гільйотина. І справа не тільки в розмірах, але і у фірмовій легкості управління однією рукою, яку можна оцінити в нашому огляді. ...

Серповидна пила ARS CT-37PRO: найтонша увага до деталей

Японська серповидна пила АРС CT-37PRO – ідеальний інструмент садівника, якому можуть позаздрити навіть хірурги. Зручність цієї пилки в тому, що не потрібно докладати занадто багато зусиль, щоб якісно пиляти. ...

Японські секатори ARS 130DX: зручність, якість, багатофункціональність

Багатофункціональні секатори ARS 130DX виробництва японської компанії ARS створювалися за принципом: максимальна зручність, найвища якість, багатофункціональність. Модель вельми популярна серед квітникарів та садівників. ...