Сосна чорна Хелмерс Селект

Показано – із 0 товарів
Зображення
Артикул
Товар
Рейтинг
Ціна

Сосна чорна Хермес Селект – це невелике за розміром дерево, що належить до сімейства Соснових. Ця вічнозелена красуня стане окрасою будь-якого подвір’я чи саду. Компактні розміри рослини дозволяють її використанні в різноманітних рішеннях дизайну ландшафту. Сосна даного сорту оригінально виглядатиме в альпінарії, рокарії, вересовому або кам’янистому саду. Висаджувати рослину можна як в поодинокій посадці, так і в групі. Свіжа і ошатна темно-зелена хвоя вигідно вирізняється на фоні інших листяних чи хвойних культур.

Особливості сосни Хермес Селект

 • Форма крони – широка конусовидна;
 • Темп росту – повільний, за рік додає у висоту близько 15 сантиметрів, а в ширину – 10 сантиметрів;
 • Доросле дерево має висоту від 5 до 7 метрів;
 • Діаметр крони дорослого дерева – від 1,5 до 3 метрів;
 • Хвоїнки жорсткі, колючі;
 • Колір хвої – темно-зелений;
 • Хвоїнки вигнуті, зібрані в пучки по 2 штуки;
 • Плодоносить рослина конічними шишками з довжиною від 5 до 9 сантиметрів;
 • Колір шишок – світло-коричневий;
 • Рослина дуже світлолюбна;
 • До ґрунтів невибаглива;
 • Морозостійкійсть і вітростійкість висока, відмінно зимує в кліматичних умовах України.

Головні правила висадки сосни чорної

Для рослини слід обрати гарно освітлене місце, відкрите променям сонця. В тіні сосна може втратити свою декоративність та привабливість. Якщо ви хочете захистити свою ділянку від вітру, висаджуйте кілька сосен на межі. Сосну Хермес Селект можна використовувати в якості фону для рослин, що цвітуть. Нею часто декорують клумби або альпійські гірки. 

Серед ґрунтів можна обрати будь-який, але важливо, щоб в землі була достатня кількість вапна – рослина прихильна до лужних та сильно-лужних ґрунтів. Етапи підготовки грунту для сосни такі:

 • Рослина вимагає якісного дренажу в посадковій ямі – так їй не зашкодять застої води в області коренів;
 • Ділянку, де буде розміщена сосна, слід ретельно перекопати, прибрати бупр’яни;
 • Наступним кроком готується посадкова яма;
 • Для засипання коренів слід підготувати суміш грунтів, яка складатиметься з викопаного піску, змішаного з глиною і річковим піском та невеликою кількістю азотних добрив.

Висаджувати чорну сосну краще навесні, або восени. Можлива висадка в квітні. 

Розмір посадкової ями має бути на порядок більшим, ніж об’єм кореневої системи разом з земляним комом. Запас простору в ямі повинен бути не меншим, як 20 сантиметрів з усіх боків. 

В якості дренажу в посадкову яму насипають биту цеглу, гравій або дрібні камінці. Грунт для сосни слід зволожити. Саджанець разом з контейнером слід занурити у воду на три години. Після цього контейнер акуратно розрізається і корені разом з земляним комом опускаються в підготовану яму. Завважимо, що оголювати корені не можна – таким чином гинуть всі корисні мікроорганізми, і рослина після висадки може загинути. 

Кореневу шийку варто залишити на рівні землі. Після висадки саджанець потрібно рясно полити. Землю під рослиною слід замульчувати – для цього використовуйте торф або деревну стружку. 

Агротехнічні хитрощі при вирощуванні чорної сосни Хермес Селект

Доглядати за даним сортом сосни зможе кожен – головне, враховувати головні принципи вирощування рослини. 

Сосна Хермес Селект досить посухостійка, має потужну та довгу кореневу систему, яка дозволяє отримувати вологу самостійно. Проте в особливо посушливі періоди молоді саджанці можна полити. Вологозарядний полив здійснюється тоді, коли листяні скинули своє листя. Це допоможе захистити саджанець від перших морозів. 

Землю під рослиною слід періодично розпушувати. Мульчувати ґрунт слід тільки під молодими деревами – з віком роль мульчі для сосни відіграє опала хвоя. Вона ж стане і джерелом поживних речовин для дорослого дерева.  

В перші роки після висадки рослину слід підгодовувати спеціальними мінеральними добривами для хвойників. 

Сосна не потребує регулярної обрізки – стрижка рослини передбачає виключно прибирання сухих і нездорових гілочок. Можна частково обрізати річні прирости, щоб крона стала більш пишною і багатою. 

Молоді рослини на зиму слід вкрити агроволокном або затіняючою сіткою, щоб запобігти опікам хвої.

Купити за доступну ціну саджанці сосни чорної Хермес Селект ви можете, зробивши замовлення на сайті нашого інтернет-магазину «Клуб Рослин». Ми поставляємо клієнтам здорові і готові до висадки саджанці в спеціальних контейнерах для коренів. Такі рослини безпечно транспортуються і швидко приживаються на новому місці. Доставка сосен здійснюється в усі без виключення міста України.