Сосна чорна Карача Бол (Pinus nigra Karaca Ball )

Pinus nigra Karaca Ball
(Знайдено: 0 товарів)
 • Сортування:

Різновид відрізняється чагарниковими формами, хоча в природі часто виростає у вигляді дерева з правильною парасольковидною кроною. Сорт сосни чорної Карача Бол – карликовий вічнозелений чагарник. У ландшафтному дизайні використовується для створення рокаріїв, кам'янистих садів, альпійських гірок. Підходить для вирощування в контейнерах. Тривалість життя складає 500 років.

Купити саджанці сосни тепер можливо в онлайн-магазині «Клуб Рослин». Саджанці сосни для зручності перевезення, упаковуються у пластикові контейнери.

Опис сорту

Доросла сосна виростає до 1,0 м заввишки та близько 1,0 м в діаметрі з короткими пагонами. Форма крони сосни округла, куляста, добре піддається формуванню. Зростає повільно, річний приріст становить 2-8 см, сильно галузиться. Тонкі, коричневі, смолисті шишки утворюються різної величини, довжиною 1-2 см, розташовуються щільно. 

Хвоїнки темно-смарагдові або синьо-зелені, розміром 2-4,5 см на 0,2 см, в пучках зібрані по 2 шт. Голочки живуть 3-5 років, потім обсипаються, змінюються новими листочками. Коричневі шишки мають яйцеподібну форму та довжину 2-6 см. Коренева система розгалужена, поверхнева, чутлива до ущільнення ґрунту.

Характеристики:

 • Невибагливість;
 • Стійкість до загазованості повітря;
 • Добре переносить посуху;
 • Зимостійка;
 • Знижені вимоги до ґрунту;
 • Не боїться вітру;
 • Необхідність забезпечення при вирощуванні достатнього рівня освітленості і вологи.

Посадка та догляд

Для створення чагарнику з сосни чорної Карача Бол, необхідно правильно вибрати місце розташування. Сорт віддає перевагу відкритим сонячним ділянкам, в тіні погано росте і розвивається, хворіє, засихає. 

При цьому рослина переносить затінення краще, ніж сосна звичайна. Ґрунт можна вибирати будь-який, що добре пропускає повітря та вологу, при цьому супіски рекомендується розбавляти глиною. Кислотність рослина виносить будь-яку, але краще розвивається в слабо кислому середовищі. Для посадкової ями можна змішати дернову землю з глиною або піском в пропорції 2: 1. Дренажний шар з гравію та піску товщиною 20 см необхідний для важких ґрунтів.

Сосна чорна Карача Бол добре росте навіть в умовах міста, тому широко застосовується для озеленення та в ландшафтному дизайні. Витримує снігопади, спеку, високу вологість, сильні пориви вітру. Рослина може постраждати від підвищеної температури та низької вологості повітря. Зимостійкість сосни дозволяє вирощувати її в середній смузі України.

Як і коли правильно посадити

 • Оптимальний час для придбання сосни чорної Карача Бол і висаджування на своїй ділянці - з кінця квітня до початку травня. Інший сприятливий період - з кінця серпня до середини вересня; 
 • Не можна заглиблювати кореневу шийку, тому посадкову яму слід підготувати приблизно за 2-4 тижні, щоб земля осіла;
 • Посадку слід проводити методом перевалки, в ґрунтову суміш додати трохи хвойного опаду з соснового лісу, щоб забезпечити рослину симбіотичними грибками мікоризою;
 • З добрив бажано внести 100 г нітроамофоски; 
 • Посадивши саджанець, ґрунт слід трохи утрамбувати, щоб вода не разливалась за межі пристовбурного кола;
 • Потрібно гарно полити сосну, а коли рідина повністю вбереться, поверхню замульчувати шаром торфу або сухою хвоєю; 
 • Між сусідніми рослинами рекомендується залишати відстань близько 1,5-2 м, щоб не створювати затінення.

Подальший догляд

 Невибагливість, стійкість сосни чорної Карача Бол до несприятливих факторів навколишнього середовища з'являються тільки в зрілому віці. Перший час за саджанцем необхідно доглядати, проводити стандартні агротехнічні операції – полив, підживлення, розпушування, прополювання. Перші 1-2 роки рекомендується вкривати кущик на зиму ялиновим гіллям, мульчувати торфом або сухим гноєм пристовбурні кола для захисту від морозів, різких перепадів температури, зворотних весняних заморозків, яскравих сонячних променів в лютому і березні.

Додатковий полив навесні та влітку потрібен тільки молодим чагарникам сосни, пізньої осені бажано проводити гарний полив. Під час посухи практикується вечірнє дощування крони. Пристовбурні кола слід мульчувати 5-6 см торфу, згодом його не потрібно прибирати, досить змішати граблями з землею. Підживлення проводиться тільки для молодих рослин, зрілі екземпляри здатні добувати все необхідне за допомогою розвиненої кореневої системи. Перші 2 роки навесні чагарник рекомендується поливати розчином універсального добрива для хвойних.

Наша компанія «Клуб Рослин» реалізовує та доставляє саджанці сосни, ціна яких відрізняється доступністю. Сосну купити можна, зробивши мовлення на сайті магазину, або звернувшись по телефону до нашого менеджера.

Найпопулярніші
Новини, Статті, Огляди, Поради Показати всі новини, статті, огляди, поради
Зимова виставка рослин для садових центрів та ландшафтних дизайнерів

«Клуб Рослин» запрошує на першу в Україні зимову виставку рослин, яку фахівці нашого садового центру підготували до нового весняного сезону ...

Запрошуємо на семінар для ландшафтних дизайнерів “Рандеву у Клубі” 4-6 лютого 2022 року

Клуб Рослин продовжує серію Рандеву та запрошує колег провести три зимові дні в колі друзів та однодумців! Чекаємо на Вас 4-6 лютого у Львові ...

Як правильно підібрати інструмент під розмір руки

Щоб робота приносила радість, а не мозолі, секатор потрібно правильно підібрати під розмір руки. Форма кисті, довжина пальців та ширина долоні – це індивідуальні параметри, під які серйозні виробники розраховують лінійки інструменту. ...

Кембрик для підв'язування рослин Agrario: швидко, надійно, зручно

Щоб не витрачати багато часу на підв'язування і захистити рослину від пошкоджень, рекомендуємо купити якісний кембрик Agrario для підв'язування рослин від надійного українського виробника ...