Сосна карликова Хлорокарпа

Показано – із 0 товарів
Зображення
Артикул
Товар
Рейтинг
Ціна

Дивовижна рослина з сімейства соснових - сосна карликова Хлорокарпа . Зовні її можна прийняти за чагарник, насправді ж це карликове дерево з кроною кулястої форми, благородним блакитним забарвленням хвої. Світ познайомився з рослиною близько півтора століття тому. Дорослі представники сорту виростають не вище 3 - 4 метрів. Молоді деревця відрізняє кущова, широка, куляста крона, а старі – менш пишна, але все ж мальовнича. Якщо поглянути на сосну карликову Хлорокарпа збоку, деревце здається схожим на відкриту парасольку.

Сосна карликова Хлорокарпа росте повільно, за рік вона додає в висоту і в ширину 10 - 12 см. Хвоя жорстка. Довжина попарно зростаючих голок, зібраних в пучки, становить 4 см. Хвоїнки часто бувають скручені, переливаються від сірувато-блакитного до зеленого кольору.

Шишки у цього дерева конусоподібні. Чоловічі і жіночі мають різний зовнішній вигляд:

  • У чоловічих шишок забарвлення буває від жовтого до світло-рожевого. Їх розмір варіюється від 8 мм до 1,3 см;
  • Жіночі шишки відрізняються тим, що можуть рости по одній або ж групами. За розміром вони набагато більші, довжина їх дорівнює 3 - 7 см.

Колір шишок залежить від того, на якій стадії зрілості вони знаходяться і переходить від матового та світло-коричневого до зеленого. Період їх визрівання – кінець листопада – грудень. Відкриватися шишки починають в лютому, а ближче до квітня їх майже не залишається на дереві.

Сосна карликова Хлорокарпа - рослина морозостійка, невибаглива до складу ґрунту. Однак дерево погано переносить забруднення повітря.

Купити саджанці сосни в Україні можна у нашому інтернет-магазині «Клуб Рослин». Всі рослини продаються у пластикових контейнерах. 

Особливості посадки та догляду

Сосна карликова Хлорокарпа - сорт невибагливий, здатний приживатися на болотистих, піщаних ґрунтах. Чорноземні і суглинні ділянки, на яких планується посадити сосну, садівники радять культивувати. Для поліпшення волого-і повітропроникності застосовуються пісок, торф, подрібнена кора.

Як висаджувати Сосну карликову Хлорокарпа

Саджанці рослини можуть приживатися круглий рік. Але найкращий час для їх висадки - весняні місяці. При посадці виконують такі дії:

  • Викопують яму. Її розмір повинен бути таким, щоб в 1,5 рази перевищувати діаметр грудки землі на коровий системі саджанця, витягнутого з горщика;
  • Місце висадки рясно поливають водою;
  • Помістивши рослину у підготовлену яму, її коріння дбайливо розправляють;
  • Перевіряють, щоб коренева шийка, тобто місце з'єднання кореня та стовбура дерева, знаходилася вище рівня землі. Це необхідно для того, щоб не дати сосні загинути від нестачі кисню;
  • Повторно поливають саджанець.

Секрети догляду

Молоду сосну карликову Хлорокарпа протягом перших кількох років після висадки на постійне місце необхідно оберігати від яскравого сонячного світла, щоб хвоя не отримала опіків. Для цього навесні деревця можна вкривати мішковиною.

Недавно посаджені рослини потребують підгодівлі. Для цього використовуються спеціальні добрива для хвойників. На кожен квадратний метр ґрунту навколо сосни треба вносити 40 грамів добрив. Дорослі дерева не вимагають підживлення, вони самостійно отримують потрібний обсяг органічних речовин з накопичуваної навколо хвої.

Регулярний полив сосні карликовій Хлорокарпа не потрібен. Ґрунт навколо стовбура рослини покриває хвоя, так що вологість підтримується на нормальному рівні.

Обрізка крони

Обрізку крони роблять у травні – на початку літа, коли найбільш активно ростуть пагони. Полягає ця процедура зрізанні молодих пагонів. Одночасно можна виконувати формування крони – від традиційної до кубічної або бонсай. При цьому зістригати хвою з дерева не можна.

Інтернет-магазин «Клуб Рослин» пропонує саджанці сосни, ціна у яких відрізняється від аналогів. Сосну купити можливо у нашій компанії у любий час, зробивши замовлення менеджеру. Ціна сосни приємно вас здивує.