Сосна Веймутова Мінута

Показано – із 0 товарів
Зображення
Артикул
Товар
Рейтинг
Ціна

Карликові хвойні рослини – одні з найбільш затребуваних і улюблених садівниками всього світу. До них належить Pinus strobus Minuta – декоративний сорт північноамериканської гірської сосни, який ефективно використовується при оформленні різних ландшафтів. Це вишукана і оригінальна прикраса садової ділянки, газону або паркової зони. Ніжна краса рослини припаде до смаку всім любителям вічнозелених рослин, що надають ландшафту особливу привабливість і індивідуальність.

Короткий опис сорту

«Мінута» відноситься до тих декоративних хвойних рослин, які відрізняються своєю компактною і мініатюрної формою:

 • Висота дорослої рослини не перевищує 0,5-1 метра;
 • Ширина – від 0,8 до 1,2 метра;
 • Довжина хвої – до 20 сантиметрів;
 • Річний приріст становить 3-5 сантиметрів.

Кущики цієї карликової сосни мають колоновидну форму, яка утворюється численними пучками хвої. В одному такому пучку зазвичай знаходиться 5 хвоїнок – м'яких і еластичних. Вони мають характерний сріблясто-зелений відтінок з легким світлим відливом.

Серед всіх карликових хвойних рослин Мінута відноситься до наймініатюрніших і тендітних представників цієї категорії. У цьому і полягає головна декоративна цінність даного сорту – його можна використовувати для оформлення галявин, газонів, садів. Особливо актуальним такий підхід є в тих місцях, де існує необхідність створення рослинних мініатюр і гри на контрастів між рослинами різної висоти. Даний сорт незамінний при оформленні альпінаріїв, доріжок і навіть квітників.

Догляд за рослиною

Карликова сосна «Мінута» вимагає делікатного та м'якого догляду, а також особливо дбайливого ставлення до себе. Рослина не є морозостійкою і погано переносить перепади температури. Варто також відзначити і те, що сосна не має глибокої кореневої системи і неміцно закріплюється. Різкий холодний вітер і опади можуть пошкодити тендітні гілочки рослини і хвою, тому її необхідно захистити від впливу ззовні. Щоб убезпечити чагарник і створити йому сприятливе середовище для росту і розвитку, варто дотримуватися певних правил:

 1. Для висадки сосни Мінута необхідно вибрати добре освітлене місце, тому що це світлолюбна рослина. Також варто подбати про те, щоб ця ділянка була захищена від сильного вітру.
 2. Даний сорт потребує регулярного і глибокого зволоження, але також слід уникати надмірного залиття рослини водою.
 3. Додатковий захист від пересихання ґрунту забезпечує своєчасне мульчування і дренування. Необхідно стежити за тим, щоб земля зберігала вологу і була пухкою, щоб пропускати достатньо повітря.
 4. Молоді рослини потребують підгодівлі. Дорослі карликові сосни, як правило, не вимагають додаткового добрива, за умови, якщо вони висаджені в ґрунт з великою кількістю поживних речовин.
 5. Якщо саджанці ростуть в регіонах, де часто бувають посухи, періодично необхідно організовувати дощування.
 6. Висаджувати сосни можна в бідний ґрунт. Для цієї мети добре підходять суглинки, однак варто уникати засолених ґрунтів і землі з високим рівнем кислотності.
 7. Як правило, сосни сорту Мінута не потребують обрізки і формування. Ці процедури проводяться за бажанням. При цьому такі маніпуляції слід виконувати дуже обережно, так як чагарник має ніжні та тендітні гілки.

При догляді за рослиною величезну роль грає те, наскільки уважно ви будете ставитися до ґрунту навколо неї. При цьому необхідно не тільки розпушувати, мульчувати, а й прибирати опалу хвою, щоб сосна не захворіла шютте. При перших ознаках зараження необхідно обробити деревце спеціальним розчином і прибрати всі опалі голки. Особливо уважно потрібно обстежити ті кущики, які ростуть на суглинках і поблизу від стоячої води. Для запобігання захворюванню варто в цілях профілактики обробляти чагарник фунгіцидами двічі за літо - в кінці червня - початку липня, а також у другій половині липня.

Якщо ви бажаєте придбати саджанці сосни Веймутової Мінута від одного з кращих розплідників України, скористайтеся послугами "Клубу Рослин". Ви можете замовити рослини з доставкою по всій країні. Саджанці транспортуються в спеціальному контейнері. Доставка гарантована в будь-яке місто України.