Рододендрон Уільямса Гардендіректор Рігер (Rhododendron williamsianum Gartendirektor Rieger)

Rhododendron williamsianum Gartendirektor Rieger
(Знайдено: 0 товарів)
  • Сортування:

Рододендрони — вишукані та ефектні рослини родини верескових. Рослина набула розповсюдження в Азії, зокрема у її гірських районах, а також у Північній Америці.

Рододендрони бувають найрізноманітніших форм і розмірів. Найбільші досягають висоти 10 метрів, а найменші — стеляться по землі, піднімаючись над поверхнею ґрунту всього на 10 сантиметрів. Серед цих рослин зустрічаються як теплолюбні сорти, так і ті, що здатні витримувати до 40°С морозу.

Назва "рододендрон" у перекладі з грецької означає "трояндове дерево", втім, нічого спільного з трояндою ця культура не має, її просто так зазвали завдяки шикарному бурхливому цвітінні, адже кулеподібні суцвіття досягають 20 см у діаметрі.

Рододендрони цвітуть протягом травня-червня й весь час цвітіння приваблюють бджіл, адже вони є гарними медоносами.

Квіти можуть бути широкої кольорової гами:

  • Білі;
  • Рожеві;
  • Фіолетові;
  • Помаранчеві;
  • Червоні.

Форма квітів також може відрізнятися — існують сорти з трубчатими, воронкоподібними чи іншими варіантами квітів. Цікаво, що ці квіти досить довго зберігаються у зрізаному вигляді за умови доступу до свіжої води у вазі.

Листочки ланцетоподібні, можуть бути різноманітних розмірів. Рододендрони можуть бути листопадні, напівлистопадні та вічнозелені.

Коріння мочкувате й розташоване в основному у верхньому шарі ґрунту, тому рододендрони досить легко переносять пересадку. Досвідчені садівники можуть пересаджувати цю культуру у будь-який час за винятком періоду цвітіння.

Рослина тіневитривала, полюбляє кислі ґрунти.

У більшості випадків рододендрони мають певну циклічність у цвітінні і один рік цвітуть бурхливо, а другий — значно скромніше. Покращити цвітіння можна обрізанням зів’ялих суцвіть.

Після завершення періоду цвітіння рослина формує коробочки з насінням.

Розмножується рододендрон насінням та вегетативно — діленням куща, щепленням чи приживленням пагонів.

Слід зазначити, що рододендрон вразливий до грибкових захворювань, а крім того, може постраждати від таких шкідників, як павутинний кліщ,  довгоносики, щитовки, рододендронові клопи та мухи. Крім того, ця рослина є ласим шматочком для равликів та слимаків.

Загалом відомо близько трьох тисяч різновидів рододендронів — і вчені продовжують виводити нові сорти.

Рододендрон Уільямса Гардендіректор Рігер (Rhododendron williamsianum Gartendirektor Rieger): ознаки сорту

  1. Один з порівняно молодих гібридів рододендрона. Крона цього чагарника округла, у дорослому віці рододендрон цього сорту досягає 1,5 метра у висоту й приблизно такого ж діаметру.
  2. Починає квітнути наприкінці квітня й може радувати суцвіттями аж до початку червня.
  3. Квіти поступово змінюють колір — коли вони розкриваються, пелюстки кремово-жовті, та поступово змінюють забарвлення на білий колір. Пелюстки задекоровані ще й цяточками насиченого червоного кольору.
  4. Гібрид вирізняється морозостійкістю та належить до вічнозелених різновидів рододендрону.

Посадка та догляд

Для посадки варто обрати тінисту та затишну місцевість. Прекрасними сусідами для рододендрона будуть дуб та сосна, груша та яблуня, коріння яких залягає глибоко. А от каштан, липа, верба й тополя створять для рододендрона конкуренцію, якої він може й не витримати, адже мають чимало коріння у верхньому шарі ґрунту.

Для посадки слід підготувати посадкову яму та грунтосуміш з глинозему та торфу, змішаних у пропорції 1:3.

Саджанець потрібно саджати так, щоб коренева шийка була на рівні ґрунту, добре ущільнити грунтосуміш, поливати рослину так,щоб ґрунт промокав приблизно на 20 см в глибину.

Після посадки чагарник потрібно підв’язати на період, коли рослина надійно вкорениться. Якщо на саджанці є бутони, їх краще обірвати, щоб рослина всі сили спрямувала на укорінення.

Обов’язковим є мульчування та періодичне розпушування ґрунту.

Поливати рододендрон треба відстояною або дощовою підкисленою водою. Полив має бути регулярним, але помірним.

Молодий рододендрон слід утеплити на зиму, проте дорослий кущ може зимувати в українському кліматі без жодних проблем.

Навесні варто обробляти рододендрон фунгіцидами, а інсектицидами - у випадку необхідності.

Підживлювати кущ треба розведеним коров’яком та азотистими добривами, суперфосфатом. Важливо добирати добрива, що не змінять кислотність ґрунту.

Обрізку проводять навесні до початку активного сокоруху. Зрізи слід змащувати садовим варом. Обрізка є обов’язковою, треба видаляти сухі й хворі гілки.

Використання у ландшафтному дизайні

Рододендрони висаджують у парках та садках, рокаріях, альпійських гірках та палісадниках. Особливо ефектно вони виглядають у групових посадках.

Переваги придбання посадкового матеріалу в інтернет-магазині "Клуб Рослин"

"Клуб Рослин" пропонує шикарний вибір рододендронів на будь-який смак. Точна відповідність сортовим особливостям гарантована.

Розсаду транспортують у спеціальних контейнерах, тому вона не травмується при перевезенні на далекі відстані. Розумні ціни. Доставка по всій території України.

Найпопулярніші
Новини, Статті, Огляди, Поради Показати всі новини, статті, огляди, поради
Зимова виставка рослин для садових центрів та ландшафтних дизайнерів

«Клуб Рослин» запрошує на першу в Україні зимову виставку рослин, яку фахівці нашого садового центру підготували до нового весняного сезону ...

Запрошуємо на семінар для ландшафтних дизайнерів “Рандеву у Клубі” 4-6 лютого 2022 року

Клуб Рослин продовжує серію Рандеву та запрошує колег провести три зимові дні в колі друзів та однодумців! Чекаємо на Вас 4-6 лютого у Львові ...

Як правильно підібрати інструмент під розмір руки

Щоб робота приносила радість, а не мозолі, секатор потрібно правильно підібрати під розмір руки. Форма кисті, довжина пальців та ширина долоні – це індивідуальні параметри, під які серйозні виробники розраховують лінійки інструменту. ...

Кембрик для підв'язування рослин Agrario: швидко, надійно, зручно

Щоб не витрачати багато часу на підв'язування і захистити рослину від пошкоджень, рекомендуємо купити якісний кембрик Agrario для підв'язування рослин від надійного українського виробника ...