Туя західна Копперголд (Thuja occidentalis Coppergold)

Thuja occidentalis Coppergold
(Знайдено: 0 товарів)
  • Сортування:

Туя західна Копперголд – оригінальна хвойна рослина, яка в природних умовах росте в помірному поясі Європи та Північній Америці. Культура відрізняється від собі подібних компактними розмірами та свіжою високодекоративною хвоєю. Така туя буде однаково шикарно виглядати і в поодинокій, і в груповій посадці. Дизайнери ландшафтів широко застосовують даний сорт для озеленення в містах – культура стійко переносить загазованість та забруднення повітря. Використовують такі туї в декорі альпінаріїв, рокаріїв, хвойних міксбортерів. Неперевершено красуня виглядатиме в саду каменів та вересовому саду.

Особливості сорту

  • Форма крони – конусовидна;
  • Висота дорослої рослини – до 1,5 метра;
  • Листки формуються у вигляді м’якої хвої;
  • Забарвлення хвої – зелене, або золотисто-зелене;
  • Способи використання – декоративна рослина;
  • Місця посадки – присадибні ділянки, парки, сади;
  • Морозостійкість – відмінно зимує в кліматичних умовах України;
  • Розмноження – живцями та насінням;
  • Темп росту – повільний.

Посадка туї західної Копперголд

Для висадки рослини придатні сонячні та напівзатінені ділянки. В глухій тіні культура втрачає декоративність крони, вона може стати дуже рідкою або й однобокою. 

Туя погано переносить застої води. Якщо ґрунтові води залягають близько, потрібно робити насип і на підвищенні висаджувати тую. 

Для посадки туї потрібно викопати яму, яка буде трохи більшою, ніж кореневий ком рослини. Розташовуючи тую на присадибній ділянці слід пам’ятати, що рослина погано переносить протяги – їх обов’язково потрібно виключити. 

Підготуйте грунт, який буде складатися з дернової землі, піску та торфу. Можлива висадка рослини в супіски та суглинки. 

Якщо ви плануєте висадити кілька рослин, залишайте між ними дистанцію не менше метра. Для живоплоту туї висаджуються ближче.

Коріння саджанця потрібно потримати в воді, а потім обережно поставити по центру посадкової ями. Кореневу шийку слід залишити на висоті від 1 до 2 сантиметрів над рівнем землі. Коли земля усядеться, коренева шийка опуститься до оптимального положення. 

Після висадки саджанець потрібно рясно полити та замульчувати під ним землю. Для мульчування можна використовувати сосновий опад з корою, щепу або торф. 

Догляд за туєю Копперголд

Для того, щоб рослина радувала своєю відмінною декоративністю, потрібно здійснювати певні заходи з догляду. Молоді саджанці після висадки потрібно поливати раз на тиждень. Культура гарно відгукується на дощування крони – після процедури рослина робиться свіжою і красивішою. При цьому листочки саджанця максимально розкриються і будуть дивувати вас та ваших гостей ідеальним кольором. 

Після поливу землю під туєю потрібно розпушувати. Глибина розпушування – від 8 до 10 сантиметрів – глибше розпушувати не можна, щоб не пошкодити кореневу систему, що є поверховою.

Підгодовувати рослину слід спеціальними комплексними добривами. Підгодівлі потрібно  починати не раніше, ніж через два роки після висадки на постійне місце. Для підгодівель можна використовувати Кемиру-універсал із розрахунку 50 – 60 грамів на метр квадратний.

Туя прекрасно переносить обрізку – ви можете формувати її крону залежно від особистих вподобань. Хоча, культура даного сорту самостійно формує акуратну крону – можна обмежитися виключно санітарною обрізкою, при якій видаляються нездорові та сухі гілочки.

Оптимальний період для обрізки туї – весна, до того, як розкриються бруньки. Але можна здійснювати обрізку і в інші періоди, з літом включно. 

В основному, туї вистачає однієї обрізки на рік. Рослини, що ростуть в групі, стрижуть частіше. 

Хвороби та шкідники

Сорт Копперголд може страждати на такі захворювання, як буре шютте, фузаріоз та цитоспороз. Для боротьби з цими хворобами слід проводити обробку бордоською рідиною або Картоцидом. 

Серед шкідників найбільш небезпечною є псевдо щитівка. Вона вражає дерево і хвоя в багатьох випадках жовтіє. Для позбавлення від даних паразитів тую слід обробити Карбофосом, Рогором або Децисом.

Купити недорого тую західну Копперголд можна в нашому інтернет-магазині «Клуб Рослин». Ми забезпечимо швидку доставку саджанців в спеціальних контейнерах для кореневої системи в будь-яке місто України. 

Найпопулярніші
Новини, Статті, Огляди, Поради Показати всі новини, статті, огляди, поради
Кембрик для підв'язування рослин Agrario: швидко, надійно, зручно

Щоб не витрачати багато часу на підв'язування і захистити рослину від пошкоджень, рекомендуємо купити якісний кембрик Agrario для підв'язування рослин від надійного українського виробника ...

Електричні обприскувачі Stocker: більше роботи, менше втоми

Щоб виконувати садову рутину швидко та отримувати задоволення від виконаної роботи, а не біль у м'язах, рекомендуємо купити електричні обприскувачі італійської компанії Stocker ...

Рандеву у Клубі: Літо 2021. Семінар для ландшафтних дизайнерів 20-22 серпня

Клуб Рослин продовжує серію Рандеву та запрошує колег провести три спекотні літні дні в колі друзів та однодумців! Чекаємо на Вас 20-22 серпня ...

Пік цвітіння лаванди на «Казкових Полях» поблизу Львова

Розпочався пік цвітіння лавандового поля на «Казкових Полях». Цей короткий період зазвичай триває два тижні. Зараз масово цвіте лаванда Platinum Nico, а сорт Hidcote Blue вже завершує цвітіння ...