Туя західна Копперголд (Thuja occidentalis Coppergold)

Thuja occidentalis Coppergold
(Знайдено: 0 товарів)
  • Сортування:

Туя західна Копперголд – оригінальна хвойна рослина, яка в природних умовах росте в помірному поясі Європи та Північній Америці. Культура відрізняється від собі подібних компактними розмірами та свіжою високодекоративною хвоєю. Така туя буде однаково шикарно виглядати і в поодинокій, і в груповій посадці. Дизайнери ландшафтів широко застосовують даний сорт для озеленення в містах – культура стійко переносить загазованість та забруднення повітря. Використовують такі туї в декорі альпінаріїв, рокаріїв, хвойних міксбортерів. Неперевершено красуня виглядатиме в саду каменів та вересовому саду.

Особливості сорту

  • Форма крони – конусовидна;
  • Висота дорослої рослини – до 1,5 метра;
  • Листки формуються у вигляді м’якої хвої;
  • Забарвлення хвої – зелене, або золотисто-зелене;
  • Способи використання – декоративна рослина;
  • Місця посадки – присадибні ділянки, парки, сади;
  • Морозостійкість – відмінно зимує в кліматичних умовах України;
  • Розмноження – живцями та насінням;
  • Темп росту – повільний.

Посадка туї західної Копперголд

Для висадки рослини придатні сонячні та напівзатінені ділянки. В глухій тіні культура втрачає декоративність крони, вона може стати дуже рідкою або й однобокою. 

Туя погано переносить застої води. Якщо ґрунтові води залягають близько, потрібно робити насип і на підвищенні висаджувати тую. 

Для посадки туї потрібно викопати яму, яка буде трохи більшою, ніж кореневий ком рослини. Розташовуючи тую на присадибній ділянці слід пам’ятати, що рослина погано переносить протяги – їх обов’язково потрібно виключити. 

Підготуйте грунт, який буде складатися з дернової землі, піску та торфу. Можлива висадка рослини в супіски та суглинки. 

Якщо ви плануєте висадити кілька рослин, залишайте між ними дистанцію не менше метра. Для живоплоту туї висаджуються ближче.

Коріння саджанця потрібно потримати в воді, а потім обережно поставити по центру посадкової ями. Кореневу шийку слід залишити на висоті від 1 до 2 сантиметрів над рівнем землі. Коли земля усядеться, коренева шийка опуститься до оптимального положення. 

Після висадки саджанець потрібно рясно полити та замульчувати під ним землю. Для мульчування можна використовувати сосновий опад з корою, щепу або торф. 

Догляд за туєю Копперголд

Для того, щоб рослина радувала своєю відмінною декоративністю, потрібно здійснювати певні заходи з догляду. Молоді саджанці після висадки потрібно поливати раз на тиждень. Культура гарно відгукується на дощування крони – після процедури рослина робиться свіжою і красивішою. При цьому листочки саджанця максимально розкриються і будуть дивувати вас та ваших гостей ідеальним кольором. 

Після поливу землю під туєю потрібно розпушувати. Глибина розпушування – від 8 до 10 сантиметрів – глибше розпушувати не можна, щоб не пошкодити кореневу систему, що є поверховою.

Підгодовувати рослину слід спеціальними комплексними добривами. Підгодівлі потрібно  починати не раніше, ніж через два роки після висадки на постійне місце. Для підгодівель можна використовувати Кемиру-універсал із розрахунку 50 – 60 грамів на метр квадратний.

Туя прекрасно переносить обрізку – ви можете формувати її крону залежно від особистих вподобань. Хоча, культура даного сорту самостійно формує акуратну крону – можна обмежитися виключно санітарною обрізкою, при якій видаляються нездорові та сухі гілочки.

Оптимальний період для обрізки туї – весна, до того, як розкриються бруньки. Але можна здійснювати обрізку і в інші періоди, з літом включно. 

В основному, туї вистачає однієї обрізки на рік. Рослини, що ростуть в групі, стрижуть частіше. 

Хвороби та шкідники

Сорт Копперголд може страждати на такі захворювання, як буре шютте, фузаріоз та цитоспороз. Для боротьби з цими хворобами слід проводити обробку бордоською рідиною або Картоцидом. 

Серед шкідників найбільш небезпечною є псевдо щитівка. Вона вражає дерево і хвоя в багатьох випадках жовтіє. Для позбавлення від даних паразитів тую слід обробити Карбофосом, Рогором або Децисом.

Купити недорого тую західну Копперголд можна в нашому інтернет-магазині «Клуб Рослин». Ми забезпечимо швидку доставку саджанців в спеціальних контейнерах для кореневої системи в будь-яке місто України. 

Найпопулярніші
Новини, Статті, Огляди, Поради Показати всі новини, статті, огляди, поради
Сучкорізи серії Felco 200: універсальна модель з довгими ручками

Сучкорізи серії Felco 200 – це кілька моделей зі схожими характеристиками та деталями, які розрізняються. Пропонуємо огляд моделей Фелко серії С-60 та А-60. ...

Секатор-ножиці Felco 310: збір врожаю однією правою

Легкий і потужний інструмент, що підходить для різних завдань – мрія кожного садівника. Найчастіше секатор-ножиці Felco 310 використовується для збору врожаю і зрізання квітів, але він також підходить для багатьох інших завдань. ...

Складна пила Felco 600: надійний помічник у кармані

Складна пила Фелко 600 від відомого швейцарського виробника – простий за конструкцією та зручний у використанні прилад для садівників-любителів та професіоналів. Читайте огляд інструменту марки Felco 600. ...

Сучкорізи Felco 211: обрізка гілок зі швейцарським комфортом

Швейцарський виробник садового інструменту, легко пізнаваний завдяки фірмовому червоному кольору руків’я інструментів, випустив відразу три моделі сучкоріза серії Felco 211 – 40, 50 і 60 см. Читайте наш черговий огляд. ...