Туя західна Холмструп (Thuja occidentalis Holmstrup )

Thuja occidentalis Holmstrup
(Знайдено: 0 товарів)
 • Сортування:

Туя західна Холмструп належить до компактних за розмірами вічнозелених рослин, що відрізняються невибагливістю у догляді і високою декоративністю. Рослина має акуратну форму крони, прекрасно виглядає в якості живої огорожі. Але не менш прекрасний сорт Холмструп в поодинокій посадці – в такому випадку туя акцентує на собі увагу та дарує позитивний настрій. Численні садівники та дизайнери ландшафтів висаджують культуру в групі з іншими хвойними або листяними рослинами. При цьому туя відмінно доповнює собою композицію. Ми рекомендуємо купити хвойну красуню в спеціальному контейнері для коренів – таким чином рослина не постраждає при транспортуванні. Саджанці, куплені в горщиках, відмінно переносять пересадку в будь-який час теплої пори року.

Характеристики сорту

 • Максимальна висота туї даного сорту – від 2 до 3 метрів;
 • Темп росту середній, за рік може витягуватися на 10 – 20 сантиметрів у висоту, при цьому ширина складає від 1 до 1,2 метра;
 • До десятирічного віку рослина має висоту 2 метри;
 • У туї Холмструп найщільніша крона, якщо порівнювати з іншими сортами туї західної;
 • Форма крони – правильна, колоновидна;
 • Пагони на рослині розташовуються густо, короткі;
 • Хвоїнки лускаті, ніжні на дотик, густі;
 • Забарвлення хвої – зелене;
 • Туя даного сорту зберігає свій колір впродовж усього року;
 • Особливості кореневої системи – поверхнева;
 • Морозостійкість висока, відмінно зимує в кліматичних умовах України. 

Використання туї Холмструп в дизайні ландшафтів

Рослину можна висаджувати для декору дворів, парків, скверів. Сорт неперевершений на алеях, часто застосовується для створення рослинних лабіринтів. Така туя прекрасно доповнює собою сади каменю та японські сади, альпінарії, рокарії та міксбордери. Поодинока посадка – відмінний спосіб створити яскраву акцентну точку на ділянці. Сорт застосовують для озеленення територій поблизу лікарень, санаторіїв, адміністративних будівель. Рослина буде ідеально рости і розвиватися в міських умовах. Крім того, культура володіє відмінною фітонцидністю і здатна знезаражувати повітря навколо себе.

Як посадити тую Холмструп

Для посадки рослини потрібно обирати сонячне місце, хоча вона може рости і в напівтіні. В затіненні сорт не втрачає своєї декоративності, але крона буде рідшою. Не можна висаджувати тую в місцях, де внаслідок танення снігу або після дощу утворюються застої води. Серед грунтів можна обрати будь-який, але краще самостійно зробити субстрат, який складається з дернової землі, торфу та піску (пропорція – 2:1:1). 

Посадкова яма повинна бути в 2 – 3 рази більшою, ніж кореневий ком рослини разом з контейнером. 

На дні ями обов’язково має бути присутній дренаж шаром від 15 до 20 сантиметрів. В якості дренажу можна використовувати биту цеглу, черепки, керамзит або дрібні камінці. 

Саджанець в контейнері необхідно гарно полити, щоб земля розмокла. Після цього контейнер потрібно акуратно розрізати. 

Поверх дренажу в посадкову яму насипають 1/3 підготованого субстрату, в якому роблять невелике заглиблення для коренів. Кореневий ком розміщують в ямі. Якщо саджанець куплений з відкритою кореневою системою, потрібно ретельно розправити корінці. Після цього посадковий матеріал засипається землею. 

Кореневу шийку потрібно залишати на рівні землі. Ґрунт ущільнюється, в області пристовбурного кола робиться заглиблення. Саджанець після посадки необхідно полити та замульчувати під ним землю. В якості мульчі використовують соснову кору, торф, компост або солому.

Догляд за рослиною

В перший рік після посадки культура потребує особливої уваги. Молоду рослину потрібно поливати – на кожну тую виливають по 10 – 15 літрів води щотижня. При поливі доцільно організовувати дощування крони. Так хвоя матиме необхідну свіжіть та радуватиме своєю естетичністю. 

Підгодовувати туї потрібно через два роки після посадки. До цього рослині вистачає поживних речовин, що містяться в посадковому субстраті. Для підживлення потрібно використовувати спеціальні добрива комплексного типу. Купити препарати для підгодівлі туї ви можете в нашому інтернет-магазині «Клуб Рослин». 

Холмструп – один із небагатьох сортів західної туї, що не потребують щорічної формувальної стрижки. Колоновидну крону рослина формує самостійно. Обрізка проводиться виключно санітарна – при цьому видаляються всі сухі та пошкоджені гілочки.

Купити за доступну ціну тую західну Холмструп можна, замовивши саджанець в інтернет-магазині «Клуб Рослин». Замовлення приймаються на сайті магазину щодня, або телефоном в робочі дні. Доставку саджанців у пластикових контейнерах для коренів гарантуємо в усі без виключення міста України.  

Найпопулярніші
Новини, Статті, Огляди, Поради Показати всі новини, статті, огляди, поради
Кембрик для підв'язування рослин Agrario: швидко, надійно, зручно

Щоб не витрачати багато часу на підв'язування і захистити рослину від пошкоджень, рекомендуємо купити якісний кембрик Agrario для підв'язування рослин від надійного українського виробника ...

Електричні обприскувачі Stocker: більше роботи, менше втоми

Щоб виконувати садову рутину швидко та отримувати задоволення від виконаної роботи, а не біль у м'язах, рекомендуємо купити електричні обприскувачі італійської компанії Stocker ...

Рандеву у Клубі: Літо 2021. Семінар для ландшафтних дизайнерів 20-22 серпня

Клуб Рослин продовжує серію Рандеву та запрошує колег провести три спекотні літні дні в колі друзів та однодумців! Чекаємо на Вас 20-22 серпня ...

Пік цвітіння лаванди на «Казкових Полях» поблизу Львова

Розпочався пік цвітіння лавандового поля на «Казкових Полях». Цей короткий період зазвичай триває два тижні. Зараз масово цвіте лаванда Platinum Nico, а сорт Hidcote Blue вже завершує цвітіння ...