Туя західна Малоніана Холуб (Thuja occidentalis Malonyana Holub)

Thuja occidentalis Malonyana Holub
(Знайдено: 0 товарів)
 • Сортування:

Туя західна Малоніана Холуб – це неперевершена хвойна карликова рослина, яка не займає багато місця в саду і при цьому декорує собою будь-яке рішення ландшафтного дизайну. Культура має прекрасні показники невибагливості і декоративності, і тому широко використовується в сучасному озелененні. Таку красуню можна зустріти як в невеликих приватних садах, так і в міських парках чи скверах. Деревце з неправильною формою крони досить привабливо виглядає і в поодинокій, і в груповій посадці. Хвоя туї характеризується високою фітонцидністю, і тому рослина здатна знезаражувати повітря навколо себе. Сорт Малоніана Холуб ідеальний для посадки в містах – він прекрасно витримує загазованість повітря та забруднення оточуючого середовища.

Опис сорту Малоніана Холуб

 • Рослина має неправильну форму крони з кількома верхівками;
 • У віці 10 років деревце може мати висоту близько 60 сантиметрів;
 • Гілочки формуються злегка повернутими;
 • Гілки мають нерівну, викривлену форму;
 • Доросла рослина витягується до 2 метрів у висоту (у віці приблизно 25 – 30 років);
 • Колір хвої – зелений;
 • Вимоги до освітлення – рослина воліє рости на гарно освітлених або напівзатінених місцях;
 • Вимоги до ґрунту – вологий, дренований;
 • Морозостійкість висока – відмінно зимує в кліматичних умовах України.

Рекомендації по висадці

Ми рекомендуємо обирати для туї даного сорту гарно освітлені місця. В напівтіні рослина також може рости, але на сонці її крона стає більш яскравою та щільною. Серед ґрунтів радимо обирати легкі, багаті на поживні елементи суглинки. Рослина найкраще розвиватиметься у вологих та родючих ґрунтах. Особливо ця вимога актуальна в тому випадку, якщо рослина висаджена на сонці. Культура не страждає від сонячних опіків. Також може рости на таких землях:

 • Болотисті;
 • Торф’янисті;
 • Глинисті;
 • Сухі супіски.

Рослину потрібно висаджувати в захищеному від вітрів та протягів місці. Пи посадці потрібно приготувати грунтосуміш, яка складається з дернової або листової землі, торфу та піску (у пропорції 2:1:1). Також важливо додати при посадці мінеральні добрива. Ми рекомендуємо додавати в суміш ґрунтів нітроамморфоску (500 грамів на рослину). 

Відстань між рослинами при посадці – від 0,5 до 3 метрів. Рідше туї садять з дистанцією між рослинами в 5 метрів. Якщо посадити деревця щільно, з них можна сформувати красиву та щільну живу огорожу. Також рядами висаджують туї для створення ефектних бордюрів.

Якщо туї висаджують для створення алеї, то між деревами залишають відстань 4 метри. 

Посадкова яма повинна мати глибину від 60 до 80 сантиметрів. Загалом, глибина посадки залежить від кореневого кома. Ми радимо купувати саджанці в спеціальних контейнерах для коренів – в такому випадку туї швидко приживаються і йдуть у ріст. 

На дно посадкової ями обов’язково потрібно покласти дренажний шар. Для цього рекомендуємо використовувати биту цеглу, черепки, дрібні камінці та пісок. Поверх дренажу потрібно насипати близько третини підготованого субстрату. В ньому слід зробити невелике заглиблення і поставити туди коріння з земляним комом. Якщо ж ви висаджуєте саджанці з оголеною кореневою системою, то ретельно розправте корінці. 

Після засипання коріння землею її потрібно ущільнити. В пристовбурному колі формується «бортик» для того, щоб вода при поливі не розтікалася. Посаджену рослину поливають і мульчують під нею землю. Для мульчі можна використовувати торф, компост, соснову подрібнену кору або солому. Це допоможе запобігти швидкому випаровуванню вологи та забезпечить захист від неконтрольованого росту бур’янів.

Догляд за туєю Малоніана Холуб

Спеціалісти радять навесні вносити мінеральні добрива. Але завважимо, що тую потрібно починати підгодовувати при досягненні дворічного віку – до цього їй вистачає поживних речовин, що містяться в субстраті. 

В перший місяць після посадки тую потрібно поливати із розрахунку 10 літрів води один раз на тиждень. Якщо надворі посуха, полив потрібно збільшити до 15 – 20 літрів і поливати рослини два рази на тиждень. Також рекомендується дощування крони – туї дуже прихильні до цього процесу.

Після поливу землю потрібно розпушувати. Але пам’ятайте, що у туї поверхнева коренева система, тому розпушування можна проводити на глибину 8 – 10 сантиметрів. 

Мульчують землю під деревцями шаром до 7 сантиметрів. 

Рослина гарно переносить стрижку. Навесні слід ретельно обстежити крону та прибрати всі сухі та нездорові пагони. Туї в живих огорожах стрижуть помірно – приблизно на 1/3 пагона. 

Морозостійкість дорослих дерев висока, а от молоді саджанці потрібно укривати лапником, щоб уникнути опіків хвої.

Купити недорого тую західну Малоніана Холуб можна в нашому інтернет-магазині «Клуб Рослин». Замовлення можна оформити на сайті магазину, або зателефонувавши менеджеру. Всі саджанці нашого асортименту продаються в спеціальних контейнерах для безпечного транспортування та успішної посадки зі стовідсотковою приживлюваністю. Доставку рослин гарантуємо в усі міста України. 

Найпопулярніші
Новини, Статті, Огляди, Поради Показати всі новини, статті, огляди, поради
Італійські пили Stocker Maestral – універсальні ножівки для саду та господарства

Пили італійської компанії Stocker під маркою Maestral (моделі 1514 та 1515) – універсальні садові інструменти, які відрізняються високою якістю та помірною ціною. Пропонуємо огляд популярних серед садівників пилок ...

Садовий степлер для підв'язування рослин: максимально просто з тапенерами від MAX

Огляд асортименту садових степлерів для підв’язки рослин від японської компанії MAX. Характеристики різних моделей тапенерів, особливості використання Tapener MAX ...

Прищепний секатор Artitec 3T: ідеально дзеркальний зріз і щеплення брунькою

Огляд італійського секатора для щеплення рослин Artitec 3T. Головні переваги професійного інструменту для садівників. Фото та відео з експертною оцінкою ...

Секатори Fiskars: переваги та недоліки

Читайте детальну інформацію про секатори Фіскарс ✂ Який інструмент вибрати? ⚖ Реальні тести і відгуки про Fiskars. Плюси і мінуси. Фото ...