Їжача голівка

Sparganium
(Знайдено: 0 товарів)
 • Сортування:

Їжача голівка є багаторічною трав’янистою рослиною, яка росте на берегах водоймищ або боліт. Рослина здатна полонити яскравими соковитими відтінками зелені. Квіти культури – круглі, мають форму колючок. Саме завдяки квітам рослина отримала свою назву. В умовах дикої природи така рослина росте на теренах Кавказу, Європи, Туреччини, Північної Америки та Північної Африки. Для культури прийнятний субтропічний або помірний клімат.

 Корені їжачої голівки нитьовидні, мають відмінне розгалудження. Форма стебел – тонка, трав’яниста. Висота стебла – від 20 до 80 сантиметрів. Рослини можуть рости у формі щільних стоячих або м’яких плаваючих. Листя по довжині може складати 2 метри. При цьому ширина листка – всього від 3 міліметрів до 3 сантиметрів. Листя є сидячим, часто – м’ясистим. Загалом, листочки нагадують м’які стрічки. При цьому верхні листочки мають значно меншу довжину. Наземна частина рослини характеризується присутністю каналів-повітропровідників, які забезпечують дихання їжачої голівки.

Особливості цвітіння та плодоношення їжачої голівки

 • Квіти є сидячими;
 • Є сорти з короткими квітоніжками4
 • Квіти збираються в багаточисельні суцвіття;
 • Форма суцвіть – куляста;
 • Діаметр суцвіть – близько 1,5 сантиметра;
 • При дозріванні насіння кулі – суцвіття отримують діаметр близько 2,5 сантиметрів;
 • На плодах присутні невеликі колючки (це стало причиною назви рослини);
 • Висота колосовидних або розгалуджених суцвіть – близько 70 сантиметрів;
 • Період цвітіння – середина серпня – початок вересня;
 • Дозрівання плодів відбувається восени;
 • Плоди здатні довго триматися на поверхні води;
 • Насіння здатне проростати на дні.

Види їжачої голівки

 1. Їжача голівка пряма або гілчаста – рослина, що має висоту від 50 до 150 сантиметрів. Корені рослини можуть бути повзучими або прямостоячими. Прямостоячі корені здатні фіксувати рослину на одному місці. Рослина має вузьке жорстке листя. За формою листочки схожі з листочками ірисів.
 2. Їжача голівка проста – рослина з м’якими пагонами. Пагони вільно плавають на поверхні води. По довжині стебло може складати 120 сантиметрів.
 3. Їжача голівка непомічена – сильно розгалуджені пагони. На пагонах з’являються по 3 жіночі квітки та по 20 чоловічих квіток. Висота дорослої рослини – до 120 сантиметрів.
 4. Їжача голівка злакова – довжина листя – до 2 метрів. Товщина листків – від 1 до 5 міліметрів. Кількість квітів невелика. Квіти тримаються на коротких ніжках по 3 штуки. Період цвітіння – з червня по липень.
 5. Їжача голівка скручена – рослина з прямостоячим стеблом довжиною від 20 до 40 сантиметрів. Ширина листків – від 8 до 12 міліметрів. Цвіте з липня по серпень. Суцвіття мають довжину 5 – 7 сантиметрів.
 6. Їжача голівка північна має більш широке та довге листя. Стебла коротші за листя, можуть бути прямостоячими або плавати. Чоловічі квіти щільно прикріплені до жіночих.
 7. Їжача голівка мала – рослина з висотою від 30 до 70 сантиметрів. Листя тонке, просвічується на сонці. Довжина листків – від 15 до 30 сантиметрів, ширина – від 0,3 до 1 сантиметра.

Вирощування їжачої голівки

Висаджувати рослину потрібно в гарно освітлених місцях у водоймах зі стоячою водою або слабкою течією. Рослина може рости у воді з концентрованим складом солі.

Завдяки плетючому кореневищу культура сильно розростається. Тому потрібно регулярно проріджувати насадження для отримання естетичного вигляду.

Місце посадки їжачої голівки повинне бути захищеним від вітрів та протягів – листя рослини дуже чутливе до рухів повітряних мас.

Корені рослини дуже сильні, і тому можуть прорвати плівку на дні штучної водойми.

Рослина не потребує додаткового укриття на зиму. Навесні потрібно обрізати сухі листочки та стебла.

Купити недорого їжачу голівку (Sparganium) можна в нашому інтернет-магазині «Клуб Рослин». Ми пропонуємо клієнтам здорові та життєздатні саджанці, адаптовані під умови вирощування в Україні. Посадковий матеріал продається в спеціальних пластикових контейнерах для коренів. Замовити їжачу голівку можна на сайті магазину, або зателефонувавши менеджеру. Доставка рослин здійснюється в усі без виключення міста України. Термін доставки – від 1 до 3 днів.

Найпопулярніші
Новини, Статті, Огляди, Поради Показати всі новини, статті, огляди, поради
Прищепний секатор Artitec 3T: ідеально дзеркальний зріз і щеплення брунькою

Огляд італійського секатора для щеплення рослин Artitec 3T. Головні переваги професійного інструменту для садівників. Фото та відео з експертною оцінкою ...

Секатори Fiskars: переваги та недоліки

Читайте детальну інформацію про секатори Фіскарс ✂ Який інструмент вибрати? ⚖ Реальні тести і відгуки про Fiskars. Плюси і мінуси. Фото ...

Складна садова пила Stocker 1419 (Zyklon 180): комфорт, який завжди з тобою

Складна садова пила Zyklon 180 (модель Stocker 1419) гармонійно поєднує у собі надійність професійного інструменту та доступну ціну. Пропонуємо детальний огляд цього чудового інструменту ...

Секатори Stocker типу «рублячі ножиці»: чудова четвірка італійських професіоналів

Особливістю садових інструментів італійської компанії Stocker є висока різальна здатність і яскравий дизайн. Пропонуємо огляд секаторів типу «рублячі ножиці» ...