Жимолость (саджанці жимолості)

(Знайдено: 0 товарів)
  • Сортування:

Жимолость (саджанці жимоло​сті)

Жимолость по праву носить звання «молодильної» рослини. Хімічний склад її ягід передбачає велику користь для організму людини. Що являє собою кущ жимолості? Перш за все, цей рід поєднує в собі і прямостоячі, і повзучі чагарники, що належать до сімейства Жимолостні. Слід зазначити, що серед сортів цієї рослини є зразки з отруйними ягодами. Але найбільшої популярності в наших широтах набула жимолость їстівна.

Опис жимоло​сті

  • Рослина цвіте доволі крупними квітами рожевого, білого, жовтуватого або блакитного кольору;
  • Квітка жимолості має цікаву структуру – частково розвинута чашечка при відкриває п’ятидольну пелюстку-вінець;
  • Плоди на культурі розташовані попарно, часто вони мають зрощену поверхню;
  • Верхні листки жимолості можуть зростатися в одну суцільну пластину, крізь яку пробивається пагін з квітами.

Використання ​жимолості

Культуру часто використовують в якості декоративної рослини. Вона прекрасно виглядає в групових насадженнях з іншими культурами. Хоча, дуже часто рослину висаджують в якості акцентної точки. Жимолость можна зустріти в міських парках та на алеях мегаполісів. Вона дуже стійка до забруднень довкілля. Ця особливість робить жимолость однією з найбільш бажаних культур в озелененні міст.

Види жимоло​сті

  • Жимолость справжня – рослина з ядовитими плодами, використовується виключно в декоративному озелененні;
  • Жимолость татарська – відрізняється від собі подібних рожевими квіточками і листочками з глянцевою поверхнею, різновид дуже популярний в колах приватних садівників;
  • Жимолость духмяна – цвіте червонуватими квіточками і має червоні плоди;
  • Жимолость блакитна – рослина має жовтуваті квіти правильної форми та ягоди, зрощені попарно.

Цінність плодів ж​имолості

В Україні особливого поширення набула жимолость їстівна. Її цінують за біохімічні складові ягід, що роблять культуру незамінною для родин з дітьми та людьми похилого віку. У вмісті ягід є фруктоза, глюкоза, галактоза та цукроза. Наявні в плодах жимолості і кислоти: яблучна, лимонна і щавелева. Але найбільш цінять ягоди цієї рослини за вміст вітамінів С і Р.

Плоди жимолості їстівної позитивно впливають на функціонування серцево-судинної системи. Також плоди рослини радять вживати людям з гіпертонічними кризами. В якості високовітамінної добавки ягоди рекомендують при анемії, проявах атеросклерозу та авітамінозу. Людям, які страждають захворюваннями печінки, корисне варення з ягід жимолості. Якщо ж хтось з Вашої родини страждає на виразку, то жимолость має обов’язково з’явитися в Вашому саду.

Ягоди рослини мають підвищену калорійність – вона сягає 3 кілокалорій в сотні грамів плодів. Її часто призначають людям, які страждають на ожиріння.

Висадка ​і догляд за жимолостю

Рослину варто висаджувати на гарно освітлених ділянках – в тіні вона відмовляється цвісти і плодоносити. Серед ґрунтів для культури треба обирати помірно вологі, бажано з нейтральним показником кислотності. Найкраще, якщо це будуть суглинисті або супіщані землі. Ще один важливий принцип висадки жимолості – це вибір захищеного від вітру місця.

В посадкову лунку треба обов’язково додати компост. Після цього в ямку наливають воду, і лише в политу лунку висаджують рослину. Землю під культурою важливо мульчувати для збереження вологи.

Якщо ґрунти на Вашій ділянці кислі, то ділянку під жимолостю треба постійно посипати крейдою. Висаджену рослину підживлюють спеціальними добривами один раз на два тижні. Це дозволяє культурі набратися сили і адаптуватися. Полив жимолості треба здійснювати регулярно – можна проводити дощування крони, а можна поливати виключно пристовбурне коло.

Навесні важливо проводити санітарну обрізку. При необхідності кущі можна прорідити. При правильному догляді вже в кінці травня-червні можна отримати рясні плоди.

Важливо: в їжу можна споживати тільки чорні плоди жимолості, всі інші кольори означають те, що ягода отруйна.

Купити за доступну ціну саджанці жимолості можна в інтернет-магазині «Клуб Рослин». Всі саджанці нашого асортименту мають пластикові контейнери в області коренів, що гарантує цілісність при транспортуванні. Крім того, рослини в контейнерах можна висаджувати в будь-який час теплої пори року. Доставку здійснюємо по всій території України.

Найпопулярніші
Новини, Статті, Огляди, Поради Показати всі новини, статті, огляди, поради
Кембрик для підв'язування рослин Agrario: швидко, надійно, зручно

Щоб не витрачати багато часу на підв'язування і захистити рослину від пошкоджень, рекомендуємо купити якісний кембрик Agrario для підв'язування рослин від надійного українського виробника ...

Електричні обприскувачі Stocker: більше роботи, менше втоми

Щоб виконувати садову рутину швидко та отримувати задоволення від виконаної роботи, а не біль у м'язах, рекомендуємо купити електричні обприскувачі італійської компанії Stocker ...

Рандеву у Клубі: Літо 2021. Семінар для ландшафтних дизайнерів 20-22 серпня

Клуб Рослин продовжує серію Рандеву та запрошує колег провести три спекотні літні дні в колі друзів та однодумців! Чекаємо на Вас 20-22 серпня ...

Пік цвітіння лаванди на «Казкових Полях» поблизу Львова

Розпочався пік цвітіння лавандового поля на «Казкових Полях». Цей короткий період зазвичай триває два тижні. Зараз масово цвіте лаванда Platinum Nico, а сорт Hidcote Blue вже завершує цвітіння ...