Чому варто висаджувати штамбові кущі?

  • 2020-02-18

Вирощування декоративних культур на штамбі стає модним трендом сьогодення. Таким чином вирощують, наприклад, квітучі рослини — вейгелу, пухироплідник, гортензію, троянду, форзицію, магнолію, а також хвойники та ягідні культури. Штамбові кущі мають свої переваги та недоліки. Щоб зрозуміти, у чому вони полягають, треба розглянути життєвий цикл штамбових культур.

Як створюють кущі на штамбі

Штамбові культури створюють двома способами — обрізуванням зайвих гілок (цей спосіб не можна вважати повноцінним штамбом) та прищеплюванням.

Прищеплюючи певний сорт, потрібно добирати правильно рослину-основу. Це має бути витривала близькоспоріднена культура з потужною кореневою системою, пагін якої досягає запланованої висоти.

Обов’язковою умовою є відсутність схильності розмножуватися за допомогою кореневої порослі.

За допомогою штамбу можливо підняти на висоту грунтопокривні рослини та обмежити надмірне розростання кущів.

Естетичні переваги кущів на штамбі

Використовуючи на ділянці кущі, прищеплені на штамб, можна створити візуальні акценти на певному рівні від землі. Таким чином можливо висаджувати як невисокі кущики, які прикрашатимуть собою клумби та міксборди, так і більш масивні культури, які стануть прикрасою алей.

Можливе формування оригінальної крони — кулевидної, плакучої крони.

Рослини висаджуються вже в тому розмірі, в якому необхідні на ділянці, а завдяки потужній кореневій системі формують крону естетичного вигляду дуже швидко.

Декоративні кущі на штамбі можливо використовувати у щільних багатоярусних композиціях, наприклад, при створенні бордюрних насаджень, у той час як звичайні кущі починають конкурувати з іншими культурами і естетичність може бути втрачена.

Переваги догляду за кущами на штамбі

Вирощування на штамбі зазвичай робить рослини більш здоровими. Це пояснюється такими факторами:

  • Використання максимально сильної й невибагливої кореневої системи, яка може бути більш стійкою до впливу холоду, надмірного чи недостатнього зволоження, так, саме з метою одержання більш витривалої культури прищеплюють на штамб прекрасну магнолію, коріння якої у наших широтах може підмерзати;
  • Простота догляду за пристовбурним колом — біля деревця значно простіше проводити мульчування, розпушування ґрунту, внесення в ґрунт добрив тощо;
  • У випадку, якщо рослина захворіла чи її вразили шкідники, штамбову культуру значно простіше обробляти хімічними препаратами, адже її розміри обмежені;
  • Обмежені розміри рослини спрощують також процедуру санітарної чи формувальної обрізки;
  • Оскільки крона піднесена над землею, рослина одержує більше сонячного проміння, що спонукає її до більш бурхливого цвітіння навіть без додаткових зусиль садівника;
  • Розташування крони над землею та гарна циркуляція повітря між рослинами є гарною профілактикою зараження грибковими захворюваннями;
  • Вирощувати культуру на штамбі можливо на крихітній ділянці — у палісаднику, на крихітній клумбочці тощо, де неможливо вирощувати великий кущ.

Та головним фактором, що викликає бажання придбати саме штамбові культури, є обмеження розростання шляхом розповсюдження кореневої порослі. Більшість різновидів бузку активно розростаються, якщо їх не прищепити на штамб.

Чи є проблеми при створенні декоративних кущів на штамбі

Недосвідчені садівники не завжди вміють підібрати правильно основу для вирощування певної культури. У деяких випадках вони прищеплюють на основу настільки потужну крону, що вона розростається й рослина неспроможна втримати ці прищеплені гілки, вони відламуються. Особливо часто це стається у перші роки вирощування штамбової культури. Тому якщо вам потрібне на ділянці саме таке ефектне декоративне творіння людських рук, звертайтеся до професіоналів, які спеціалізуються на створенні штамбових рослин.

Інтернет-магазин "Клуб Рослин" пропонує якісні декоративні штамбові рослини у контейнерах. Це дозволяє транспортувати посадковий матеріал на далекі відстані без жодної шкоди для кореневої системи. Всі рослини створені професійними садівниками, тому легко приживатимуться на новому місці, а їхня крона повністю відповідає можливостям коріння та стовбура основи. Широкий вибір декоративних культур та сортів.

 

Залиште коментар